Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Supstitucija brojeva u Žarkovu a i šire

[es] :: Fiksna telefonija :: Supstitucija brojeva u Žarkovu a i šire

[ Pregleda: 1831 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Logicno

Član broj: 19397
Poruke: 62
195.252.82.*



Profil

icon Supstitucija brojeva u Žarkovu a i šire20.01.2004. u 12:01 - pre 246 meseci
U svim medijima je u drugoj polovini 2003. bila priča da se brojevi menjaju prvo onim pretplatnicima kojima su visoki računi (sve po saopštenjima iz Telekoma).
Kako sam se samo obradovao...
Naivno pomislih - eto došli su konačno pameti da odrede neki smislen kriterijum pa da prvo razdvoje dvojnike i prebace ih na digitalne centrale i što je logično, da to izvedu prema opterećenju dvojničkih linija koje se uglavnom može približno odrediti po visini računa koje dvojnici plaćaju.
ALI NE, NE i NE... !
Strpljivo sam očekivao neki dopis, obaveštenje ili bilo šta iz Telekoma sa mojim novim telefonskim brojem sve dok se nisam ipak malo informisao i pogledao tužnoj istini u oči.
Direktno iz Telekoma sam obavešten da se ZAMENA BROJEVA U ŽARKOVU NE ODNOSI NA DVOJNIKE. To mi je prvo bilo simpatično (čak sam se i nasmejao) pa sam čekao nekoliko sekundi da se gospodin iz Telekoma uozbilji medjutim na moj užas ispostavilo se da je čovek mrtav ozbiljan. Još je samo dodao i to da je problem tehničko tehnološke prirode a ne filozofske i da će se sve to rešiti -JEDNOM-.
EJ LJUDI BRE, PA NE TRAŽIM JA DA SE -JEDNOM- ŠETAM PO MESECU I MARSU NEGO DA ME RAZDVOJE OD DVOJNIKA.
I tako, pošto sam već postao opsednut i sludjen mojom tragičnom Žarkovačkom centralom i dvojnikom, skoro sam razgovarao sa nekim Grcima pa sam samo onako ovlaš pomenuo i taj problem sa dvojnicima. Ljudi me nisu razumeli.
Čini mi se da bi sve to moglo da se reši ali da neće jer regularno razdvajanje od dvojnika košta na primer 2000 dinara ali izgleda da još ima ljudi koji te stvari sredjuju za po ko zna koliko stotina evra... Logično!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Supstitucija brojeva u Žarkovu a i šire20.01.2004. u 13:55 - pre 246 meseci
Pa sasvim moguće. Sećam se kada je bilo mnogo teško (tj. skupo) dobiti tonsko biranje iako si na digitalnoj centrali. Tarifa je bila 50dem ispod stola. - Kada su se navatali love, onda su pustili svima.

Raspitivao sam se u telekomu jednom prilikom sa željom da saznam koliko (legalno) košta da dobijem jedan broj po želji od raspoloživih slobodnih brojeva na centrali na kojoj imam priključak, i dobio odgovor: to je nemoguće, broj ne može da se bira. Onda sam ih pitao da li je moguće da se sasvim slučajno dešava da poznate radio i TV stanice, a i neke firme, imaju simpatične i lako pamtive brojeve, na šta sam dobio opet isti odgovor da je nemoguće birati broj (legalno).

Možda poneko misli da je MITO (KORUPCIJA) u telekomu bezazlena stvar jer nikog ne oštećuje to što će neki šef ili direktor da uzme pare od nekog klijenta, ali istina je sasvim suprotna: SVE TE PARE (za specijalne brojeve, i slično) BI MOGLE OTIĆI U UNAPREĐENJE TELEKOMUNIKACIJA, a ne za bundu, nova kola ili vikendicu za tamo nekog korumpiranog smrada.
 
Odgovor na temu

Kocka
Beograd

Član broj: 14303
Poruke: 16
195.252.80.*



Profil

icon Re: Supstitucija brojeva u Žarkovu a i šire11.02.2004. u 01:34 - pre 245 meseci
Glavni problem za razvajanje dvojnika su "parice"....nemaju dovoljan broj parica.....mrzi ih da vuku nove......dobicemo nove brojeve jednom..........
http://www.sitehunting.com
World's most powerful metasearch engine!
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Supstitucija brojeva u Žarkovu a i šire

[ Pregleda: 1831 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.