Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linksys Wireless-G ADSL Home Gateway

[es] :: ISP :: ADSL :: Linksys Wireless-G ADSL Home Gateway

[ Pregleda: 2477 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Linksys Wireless-G ADSL Home Gateway21.06.2010. u 15:22 - pre 168 meseci
Zanima me jedna informacija i nista vise! Naime, imam Telekomov ADSL i njihov uredjaj Huawei HG510. Posto mi je bio potreban wireless ruter, uzeo sam gore pomenuti Linksys. Sve radi kako treba! E sada, kako mogu da spojim, tj. da mi Telekomov HG510 bude primarni ADSL ruter (on da bude preko mrezne povezan na kompjuter) a drugi mrezni kabl da sprovedem od HG510 do Linksys-a, tako da mi Linksys baca samo Wireless signal i nista drugo! Ja sam pokusao, ali kada sam zeleo laptop da konektujem na net, izbacuje mi poruku, nesto kao NO GATEWAY....
Moze li mi neko pomoci i reci kako da ovo osposobim?
Unapred zahvalan!
Na desktop racunaru je Win XP!
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl-a-9.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Linksys Wireless-G ADSL Home Gateway22.06.2010. u 09:22 - pre 168 meseci
Moraš da se pozabaviš IP adresama tih uređaja. Računar očito i dalje dobija mrežne parametre od Linksys-a pri čemu ti za mrežni izlaz daje baš IP adresu tog Linksys-a. To je bilo OK dok je on bio ruter ali u kombinaciji sa Telekomovim ruterom to više ne odgovara stanju.

Prvo Linksys razdvoji od Huawei-a pa računar zakači samo za Huawei ruter. Pretpostavljam da je njegova IP adresa 192.168.1.1/255.255.255.0. I ako nije ti je namesti da bude ta. Na tom ruteru je uključen DHCP i neka tako i ostane, a opseg IP adresa neka bude 192.168.1.51 ~ 192.168.1.99.

Sada računar zakači samo za Linksys. Njegovu IP adresu postavi na 192.168.1.10/255.255.255.0, a DHCP isključi.

Tek sada možeš da povežeš Huawei i Linksys, a potom i računare. Na ovaj način računari će (žičano ili bežično) dobijati prave mrežne parametre od Huawei rutera.

P.S. Na HG510 ruteru za računare podrazumevano možeš koristiti samo plave portove za povezivanje sa računarima i drugim ruterima, tj. svičevima.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Linksys Wireless-G ADSL Home Gateway

[ Pregleda: 2477 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.