Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je nako probao

[es] :: Wireless :: da li je nako probao

[ Pregleda: 2274 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon da li je nako probao13.06.2010. u 11:04 - pre 168 meseci
nisam probao ali sam procitao da ako je situacija sa jedne i druge strane ista recimo: ap na 5 GHz i antena 2,4 isto tako i sa druge strane to funkcionise ali: da li radi obrnuta situacija ap 2,4 antena 5GHz i na koliko GHz-a radi taj link (logicno je 2,4 ako je to u opste moguce)??
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: da li je nako probao13.06.2010. u 12:00 - pre 168 meseci
Logika ti je donekle dobra samo sto je nemoguce dobiti dobre rezultate sa takvim kombinacijama uredjaja i antena za totalno razlicite opsege frekvencija a sami izlazni stepeni uredjaja rade pod velikim opterecenjem i sa velikim gubitkom izlazne snage zbog neprilagodjenosti antene uredjaju (swr odnos) pa nije neobicno ocekivati kratkotrajan rad uredjaja koji rade sa neodgovarajucim antenama.
U principu se na svaki prijemnik/predajnik moze spojiti komad zice kao antena i to ce raditi ,samo je pitanje kako.

Ps:to najbolje znaju radio-amateri kako se sprzi izlazni stepen uredjaja na koji se spoji neprilagodjena antena.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: da li je nako probao13.06.2010. u 12:30 - pre 168 meseci
predpostavio sam da ce odgovor biti takav!
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+267 Profil

icon Re: da li je nako probao17.06.2010. u 08:07 - pre 168 meseci
Mislim, OK je, samo ....

vezati termin "prziti" za snagu od 70mW .... ;-)

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: da li je nako probao17.06.2010. u 10:32 - pre 168 meseci
"Mislim", nije mislio na uštipke, nego na osetljive hibride u izlaznom stepenu WiFi kartica. "Mislim", to što tebi 70 mW izgleda malo, hibridu koji je dimenzionisan da mu to bude nešto ispod maksimalno dozvoljene snage, jeste granica života i smrti, tj. prženja...
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+267 Profil

icon Re: da li je nako probao18.06.2010. u 09:17 - pre 168 meseci
E, da! Secam se. Stelovanje FT-200 je bilo bas dozivljaj. Lampe krckaju, transformatori se tresu - svako igradje preko 10 sekundi je bilo opasno. Imao si osecaj da kontrolises neku snagu ... Onda je dosao Atlas i pokvario filing. Kad mu se ne svidi antena proradi zastita i pusti neku bedu od snage. Do danas su taj sitem visestruke zastite bas unapredili ... gorespomenuti hibrid mozes kupiti fabricki neispravan ili ga ubiti cekicem. Izvadi antenu, vrati je sledeceg meseca i ... nista. Zapravo i nije neka razlika u odnosu na ono sto zovu antenom unutar usb adaptera.

Da ne pametujem, vec sam rekao da se potpuno slazem sa tox master, samo komentar na termin sa smajlijem na kraju!

Mislim,
znas ono kad stelujes predajnik, vidis vec da preterujes, osecas sperecu prasinu u vazduhu, staklo cevke omeksa i u jednom trenutku vakum povuce sve unutra - cev inplodira. E, to se zove sprziti ! :-)

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: da li je nako probao18.06.2010. u 13:06 - pre 168 meseci
Ni to nije ništa. Probaj malo da "pržiš" linear sa GU-84B, pa da vidiš kad RG-213 počne da sija u mraku!
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: da li je nako probao18.06.2010. u 16:50 - pre 168 meseci
Otisli smo malo vise u offtopic.
Ja sam cuo pricu kako je antena sijala u mraku usled neprilagodjenja kada se prikljuci na kt uredjaj sa linearom od par kw!
Isto tako u blizini gde su bile smestene radiostanice tokom takmicenja ljudi koji su imali strikove za ves od zice za elektro instalacije,osecali su peckanje kada su skidali ves sa strika usled indukcije od velike snage predajnika koji su bili u blizini.
Nazalost,nisam imao prilike to licno da vidim pa ne znam da li je tacno ali mislim da je moguce.
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: da li je nako probao18.06.2010. u 17:12 - pre 168 meseci
Moguće je. Nego, da se vratimo na temu...
Citat:
mantas: ap na 5 GHz i antena 2,4 isto tako i sa druge strane to funkcionise

Ovo nemoj raditi. To da nešto funkcioniše, pitanje je šta znači i koji su sporedni efekti.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

konektor
beograd

Član broj: 38377
Poruke: 56
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: da li je nako probao20.06.2010. u 17:39 - pre 168 meseci
Citat:
Otisli smo malo vise u offtopic.
Ja sam cuo pricu kako je antena sijala u mraku usled neprilagodjenja kada se prikljuci na kt uredjaj sa linearom od par kw!
Isto tako u blizini gde su bile smestene radiostanice tokom takmicenja ljudi koji su imali strikove za ves od zice za elektro instalacije,osecali su peckanje kada su skidali ves sa strika usled indukcije od velike snage predajnika koji su bili u blizini.
Nazalost,nisam imao prilike to licno da vidim pa ne znam da li je tacno ali mislim da je moguce.


A ja sam čuo priču da je neki linear tolko vukao struje da su se i tramvaji na ulici kretali u ritmu telegrafije, a o uličnom osvetljenju i da ne pričamo.
Naravno sve su to mitovi i legende i naravno da nisu mogući kao što nije moguće sa jedne strane koristiti ap na 5 GHz a sa druge 2.4Ghz ma kakve antene koristili za emitovanje.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: da li je nako probao20.06.2010. u 18:06 - pre 168 meseci
Nisi shvatio pitanje iz prvog posta.
Naravno da uredjaj koji radi na 2.4ghz ne moze nikako da se konektuje na uredjaj koji radi na 5ghz.
Covek je hteo da na dva ista uredjaja koji rade na istom opsegu spoji antene koje su predvidjene za drugi opseg sto u teoriji moze da radi ali je vec objasnjeno kakve sporedne efekte treba da ocekuje i da "to nije to".
A sto se tice ovoga sto sam ja cuo,to mi je pricao predsednik jednog radio-kluba,covek sa svim radio amaterskim klasama i sa oko 60 godina i po mom misljenju prilicno ozbiljan,mada kao sto rekoh nisam video pa nemogu da tvrdim ali da je moguce ,mislim da jeste.
Ako se ne javi neko ko je to licno video,ne vredi nam da se ubedjujemo i raspravljamo i navodimo banalne primere zasto je nesto (ne)moguce.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: da li je nako probao

[ Pregleda: 2274 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.