Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iPhone 4, za i protiv

[es] :: Advocacy :: iPhone 4, za i protiv

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26193 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv13.06.2010. u 22:58 - pre 168 meseci
Nisam probao Android, ali Bluetooth radi na Linux-u OK,
koristim ga ponekad za transfer fajlova sa telefona na
NetBook na kome je Linux i obrnuto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv13.06.2010. u 23:03 - pre 168 meseci
Nisam probao BT za file transfer sa PC-jem doduse, mada ne znam sta ce mi to kada mogu da pristupim SD kartici preko USB-a lepo se mountuje kao eksterni drajv sa jednim klikom...

Daleko lakse, brze i nema nikakvog cimanja.

Linuxasi bi verovatno mogli i direktno da pristupe telefonu preko WiFi-ja preko NFS protokola. Mada, mogla bi i samba da se digne vrlo verovatno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv14.06.2010. u 00:24 - pre 168 meseci
koliko ja znam bluetooth file transfer ne radi samo na prethodnim verzijama androida, ali već sa 2.1 to radi.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv14.06.2010. u 01:13 - pre 168 meseci
Citat:
Linuxasi bi verovatno mogli i direktno da pristupe telefonu preko WiFi-ja preko NFS protokola. Mada, mogla bi i samba da se digne vrlo verovatno.


ima za android gotov app, al se placa ... zaboravih kako se zove na marketu ...

hehe smbd -D nmbd -D

;)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

urkozamanje
Milosavljevic Marko

Član broj: 36977
Poruke: 138
78.101.121.*



Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv14.06.2010. u 07:35 - pre 168 meseci

Zanimljiva rasprava. Tj., zanimljivo mi je da se n900 i Maemo ne pominje nigde, a po meni je uredjaj odlican. Mozda zato sto mi je srcu draga open source filozofija pa bih bas voleo da vidim kako ce prica da se razvija u buducnosti.

Jbg, imamo igraca kao sto je Nokia koji je spreman da se osloni na community - i sa druge strane, za sada, solidan (mada ne fenomenalan) odziv. Ima li nade za romantiku i platformu koja moze mnogo, a ne mora nista? ; )



P.S.

Ja sam ciglicu toliko zavoleo da mi uopste ne smetaju neke decje bolesti, ali nisam siguran da bih ga preporucio iStaGod ciljnoj grupi. Bar ne jos uvek.

---- nasa online podrska je trenutno offline ----

 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv14.06.2010. u 08:18 - pre 168 meseci
Ovo će možda biti subjektivno, ali ja sam protiv iphonea, ako nisi fanboy applea taj mobitel ti zasigurno neće biti "revolucionaran", ja iskreno ne znam zašto se nonstop i spominje da je iphone 1 bio revolucionaran, drugi malo manje, po čemu to?
Inače sam ponosan vlasnik HTC desirea, i mogu ga svakako preporučiti :)
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv14.06.2010. u 08:58 - pre 168 meseci
Ne vidim da cu se u skorije vreme odreci klasicnog mobilnog telefon, poziv, SMS, neki osnovni internet, fizicke velicine kao npr. K750 (naravno, moze da bude i tanji ;)). Baterija da traje najmanje 5 dana. Mobilni telefon zna i da ispadne iz ruku, sta bi se desilo sa smartphone kada bi zveknuo o beton..

Meni ce biti zanimljivi neki tablet, za par godina kada to sve lepo pojeftini. Znaci, imas vise-manje klasican mobilni koji vuces uvek kod sebe i imas neki tablet (recimo A5 dimenzija) koji ima i GPS, Wi-Fi, 3G i ostalo koji ti treba povremeno (u smislu da neces stalno da ga vuces sa sobom).
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv14.06.2010. u 11:46 - pre 168 meseci
Citat:
Black_eyed: ...Mobilni telefon zna i da ispadne iz ruku, sta bi se desilo sa smartphone kada bi zveknuo o beton...


Veruj mi nista strasno, meni je ova Nokia N82 ispadala i na koncertima... Jos radi kao prvog dana.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv14.06.2010. u 12:37 - pre 168 meseci
BT radi samo kad saljes na verzijama 1.5 i 1.6(to sam probao) osim ako ga rootujes pa ti radi i primanje.BT je namenjen samo handsfree.
btw probao sam sa file transfer sa iphonom i nije ga uspeo pronaci.
 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv14.06.2010. u 12:57 - pre 168 meseci
Nece to moci kod Steve... za file transfer na ipod/iphone-u potrebno je jailbreak-ovati i kupiti aplikaciju iBlueNova.
Testirao sam sa ipod-a prema nokia telefonu, radi.
 
Odgovor na temu

xigma
Banja Luka

Član broj: 18190
Poruke: 147
188.124.193.*



+41 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv21.06.2010. u 13:09 - pre 168 meseci
Evo i jedan plus za Apple,

http://www.gsmarena.com/ios_4_...phone4s_shipping-news-1754.php

Citat:
A quick reminder in case you don't have it market on your calendars - today we're expecting the iOS 4 upgrade for the iPhone 3G and 3GS. In related news, the first pre-ordered iPhone4's have already started shipping a bit early and some of those are slated for a delivery on 23 June, which is a day earlier before the official launch date.


iPhone 3G, koji je izasao prije 2 godine na trziste danas dobija update na najnoviju verziju operativnog sistema. Nista cudno, ali sa druge strane imamo nekoliko Android telefona npr. Samsung i7500 koji je izasao u junu prosle godine, koji je zakovan za budjavu verziju 1.5 Androida, bez ikakvih naznaka o update-u... Takodje nekoliko HTC modela koji su izasli prosle godine jos uvijek koriste stare 1.5 ili 1.6 verzije.

Najnoviji Samsung i9000 je hardverski odlican telefon, ali uz ovakvu "brigu" Samsunga o postojecim korisnicima ne bih ga preporucio nikom.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv21.06.2010. u 16:37 - pre 168 meseci
Ne možeš porediti Apple i ostale, što se toga tiče. HTC i Samsung imaju desetine modela na par različitih platformi i nemaju resurse da portuju nove verzije OS-a na sve stare telefone. Apple uvek ima samo jedan aktuelan model telefona.

BTW, HTC jeste izdao upgrade sa 1.6 na 2.1 za neke starije Android modele.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2789 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv21.06.2010. u 23:09 - pre 168 meseci
Pa, zar to nije eplova prednost?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv21.06.2010. u 23:26 - pre 168 meseci
Citat:
jablan
Ne možeš porediti Apple i ostale, što se toga tiče


Naravno da mozes - tebe kao korisnika zanima da li ce ti telefon koji je vise PC nego telefon danas biti podrzan ili ne u buducnosti kako treba, a ne treba da te zanima korporativna politika i segmentacija proizvoda neke firme i njeni uticaji na podrsku.

Primeti da ti "pametni" telefoni uopste nisu jeftini ko god da ih proizvodi i obicno se njihove cene krecu u rangu nekoliko stotina EUR - tako da korisnici imaju sva prava da ih porede i da zahtevaju najvise za svoju, ne tako malu, investiciju.

HTC je tu relativno OK i relativno redovno izbacuje apdejte za Android telefone, a tu je i XDA komuna koja je tu cak i kada HTC prestane zvanicno da podrzava telefon. Tako da su korisnici HTC modela tu OK.

Samsung je ocajan, i tacno se vidi da na telefone gledaju kao na ostale CE proizvode - ono, da ih korisnici kupe i da se tu prica sa Samsungom zavrsava dok ne dodju za godinu-dve i kupe novi model i ostave novih N stotina EUR. To naravno prolazi odlicno za LCD/plazma televizore, DVD plejere pa i za stare "glupe" telefone - medjutim za racunarsku opremu kao i "smart" telefone koji zapravo jesu racunarska oprema danas po mogucnostima stvari ne stoje tako.

Smartphone je racunar... kosta kao racunar, softver mu evoluira kao softver za racunar - i ljudi sa punim pravom zahtevaju i podrsku kao za racunar.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv22.06.2010. u 09:15 - pre 168 meseci
Citat:

iPhone 3G, koji je izasao prije 2 godine na trziste danas dobija update na najnoviju verziju operativnog sistema.


...koja je osakacena, bez multitaskinga, i sto je najbolje - bez mogucnosti da se promeni wallpaper kod home screen-a. iOS starter edition za 3G :$
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv22.06.2010. u 12:29 - pre 168 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Smartphone je racunar... kosta kao racunar, softver mu evoluira kao softver za racunar - i ljudi sa punim pravom zahtevaju i podrsku kao za racunar.


Korisnici PC računara nemaju podršku apdejtovanja vindouza na novu verziju, kada se nova pojavi, već za to moraju da plate. Džabe mogu da dobiju samo zakrpe za istu verziju koju već imaju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv22.06.2010. u 12:34 - pre 168 meseci
Tacno, nemaju jer je Windows moguce kupiti u kutiji od strane korisnika i instalirati direktno, ali opet ocekuju od OEM-a drajvere za novu verziju Windows-a bez kojih taj Windows ne bi mogao da radi na tim masinama (laptopi su najbolji primer).

Mobilno trziste je drugacije i zahteva OEM adaptaciju mobilnog OS-a, sto znaci da OEM mora da ga izbilduje i u njega ugradi neophodnu podrsku za svoj hardver. Takodje, nacin instalacije mobilnog OS-a je cesto OEM specific i zahteva OEM potpisani installer, sto znaci da OEM mora da ga potpise i distribuira.

Primeti da uopste nije problem da OEM i naplati nesto za taj posao - daleko je veci problem kada OEM potpuno zaboravi na stari model telefona i time potpuno onemoguci upgrade.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv22.06.2010. u 12:47 - pre 168 meseci
Čekaj, xigma je pisao o nečemu drugom

Citat:
xigma: iPhone 3G, koji je izasao prije 2 godine na trziste danas dobija update na najnoviju verziju operativnog sistema. Nista cudno, ali sa druge strane imamo nekoliko Android telefona npr. Samsung i7500 koji je izasao u junu prosle godine, koji je zakovan za budjavu verziju 1.5 Androida, bez ikakvih naznaka o update-u... Takodje nekoliko HTC modela koji su izasli prosle godine jos uvijek koriste stare 1.5 ili 1.6 verzije.

Najnoviji Samsung i9000 je hardverski odlican telefon, ali uz ovakvu "brigu" Samsunga o postojecim korisnicima ne bih ga preporucio nikom.


Dakle, on učekuje apdejt na najnoviju verziju OS-a.

Uostalom najveći broj korisnika boli dype za OS-eve i njihove verzije sve dok im uređaj radi sve šta treba. To se samo u Srbiji svi apdejtuju na najnoviji vindouz npr. na računarima. U belom svetu, gde se softver plaća, softver se koristi dok vrši svoju funkciju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

xigma
Banja Luka

Član broj: 18190
Poruke: 147
*.opera-mini.net.



+41 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv22.06.2010. u 16:38 - pre 168 meseci
Android je 'os u razvoju', svaka nova verzija dodaje nove funkcionalnosti telefonu, zato se nekako ocekuje da proizvodjac omoguci bar jedan ili dva upgraeda na pocetnu verziju. Ljudi to ocekuju, i ako samsung ili sony ericsson ne pruze takvu podrsku, iako nisu u obavezi da to rade, vremenom ce izgubiti povjerenje korisnika...

S druge strane Apple i HTC daju podrsku godinu - dve dana nakon izlaska uredjaja i to im je veliki plus.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv22.06.2010. u 17:03 - pre 168 meseci
Samo neka očekuju. I ja očekujem leba bez motike, al' džaba.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: iPhone 4, za i protiv

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26193 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.