Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 14395 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?06.06.2010. u 22:29 - pre 168 meseci
Ne mogu da nateram kompjuter da se pokrene sa 2x1gb Ram memorije. Memorije su iste,od istog proizvodjaca i obe su ispravne. NCP-NCPT7AUDR-25M48 je oznaka ram modula. Oznake slotova su A1 i B1 na ploci. Jedan modul je trenutno u slotu B1 i radi. Ali kad probam da ubacim modul u slot A1 nece da se pokrene kompjuter.
Konfiguracija je sledeca:

 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?06.06.2010. u 23:35 - pre 168 meseci
Da li si probao da taj isti modul koji je u slotu B1 prebacis u slot A1 i vidis da li ce ploca da se budi? Ako nisi probaj.
 
0

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?07.06.2010. u 00:01 - pre 168 meseci
Probao sam sam oba modula ispravna su. Malo pre sam uspeo da probudim kompjuter sa modulom u slotu A1,cuo se beep . I onda ugasim komp,postavim drugi modul u B1 i nije htelo. I onda izvadim iz A1 i ponovo je stavim i proradi. Medjutim kompjuter je podigao sistem,radio je par minuta i iskljucili su mi se mis i tastatura koji su povezani preko USB-a. Gledao sam preko CPU-Z ,memorije su radile u dual-channel modu. Pocinjem da sumnjam na napajanje. Da li je moguce da napajanje ima veze sa tim. To je napajanje iz Vito kucista 450W.

EDIT: Ipak cini mi se da nije do napajanja. Podigao sam sistem sa modulom u ovom problematicnom slotu,isto se ponasao kompjuter. Radio je par minuta,i opet isto. Zamrzavanje, i iskljucivanje misa i tastature. Doduse mis nije ostao skroz bez napajanja,nije svetleo ,ali kad klikcem svetli ali vrlo slabo.Komp radi normalno sa modulom u drugom slotu ,(B1).

[Ovu poruku je menjao marko87 dana 07.06.2010. u 02:16 GMT+1]
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?07.06.2010. u 22:51 - pre 168 meseci
Povadi DIMM-ove iz slotova, iscuaj napojni kabl od racunara, resetuj BIOS na ploci, ocisti DIMM slotove nekom cistom cetkicom za sminku ili za farbanje (vazno je da je cetkica sa mekanim dlacicama), obrisi kontakte od memorijskih modula koji idu u DIMM slotove gumicom za olovke i prvo probaj kako ce masina da se ponasa sa jednim memorijskim modulom u DIMM slotu A1. Ako sve bude dobro stavi i drugi u slot B1...
 
0

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?07.06.2010. u 22:58 - pre 168 meseci
Probao sam jutros da pokrenem kompjuter sa samo jednim ram-om u problematicnom slotu. Kompjuter se pokrene,radi neko krace vreme i blokira.
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?07.06.2010. u 23:13 - pre 168 meseci
Probaj ovo sto sam napisao, pa javi rezultate.
 
0

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?07.06.2010. u 23:56 - pre 168 meseci
Probao sam,ali opet se desava isto. Kompjuter radi malo i blokira.

Ovo je sa jednom RAM memorijom u problematicnom slotu:


Ovo je sa obe.



Sta li moze da bude uzrok??
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?08.06.2010. u 22:33 - pre 168 meseci
Hm. Nesto mi se cini prema podacima iz CPU-Z da ti NCP moduli nisu identicni... Jedan modul je CL5 a drugi CL6. Da li je ova kombinacija modula pre radila dobro sa ovom plocom ili si naknadno dodavao 1GB RAM-a nakon cega su poceli da se desavaju ovi problemi?
 
0

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?08.06.2010. u 23:40 - pre 168 meseci
Oznaka im je ista. Kupovao sam jednu,pa drugu. Jedna je bila u moj,a druga u burazerov PC. I onda bratu crkne graficka ,i ja razmisljam ajd da je stavim kod mene zbog igrica dok ne nadje graficku. Ali probao sam obe u mom pc-u nekoliko dana pre toga, i radilo je skoro ceo dan bez problema. Ali sad sta se desava nemam pojma.
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?09.06.2010. u 00:08 - pre 168 meseci
Moduli drugacijih specifikacija a pogotovu oni kjoji nisu fizicki identicni, mogu da naprave itekakvu zbrku sa plocom. Desavalo mi se X puta na poslu. Nekako se secam da sam imao problema sa NCP identicnim modulima od kojih je na jednim chipovima pisalo NCP a drugi su bili Qimondini. Resenje bilo ne koristiti te module u kombinaciji. ;) Sto se tice ovoga sto ploca baguje, trebalo bi da se resi pravilnim resetom BIOS-a ako je ploca ispravna... nije iskljuceno da je otisao jedan DIMM slot na ploci ali nije mogao cistim kombinovanjem tih modula.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 09.06.2010. u 01:32 GMT+1]
 
0

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.20.11.vie.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?10.08.2010. u 00:01 - pre 166 meseci
Evo ja danas nabavio jednu ram memoriju Corsair 2 GB ddr2. Jedan drugar nasao skoro ceo kompjuter i poklonio mi ram. Kad je stavim u komp,kompjuter pali,ocita ram memoriju u biosu prikazuje 2048 MB ram. Medjutim ,kad krene da dize sistem pojavi se onaj boot screen sa Windows Logoom i restartuje se. Medjutim kad stavim moju ram od 1GB kompjuter radi normalno. Da li je moguce da je RAM neispravan ili mi je mozda napajanje slabo? Imam neko napajanje od 450 W iz VITO kucista. Probao sam da reinstaliram Windows ali nece da ide.
 
0

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-4.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?10.08.2010. u 00:12 - pre 166 meseci
Ako sumnjaš da je RAM neispravan, pokreni MemTest, GoldMEM ili tako neki program da potvrdiš ili otkloniš sumnje.
Tek kada znaš da je 100% ispravan RAM pokušaš da reinstaliraš OS.
Instalirati OS na potencijalno neispravnom hardveru nije ni malo pametan potez.
 
0

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.20.11.vie.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?10.08.2010. u 00:16 - pre 166 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Ako sumnjaš da je RAM neispravan, pokreni MemTest, GoldMEM ili tako neki program da potvrdiš ili otkloniš sumnje.
Tek kada znaš da je 100% ispravan RAM pokušaš da reinstaliraš OS.
Instalirati OS na potencijalno neispravnom hardveru nije ni malo pametan potez.



Dobar odgovor. Pfff,kako se toga nisam ranije setio.

btw. Extra ti je potpis.
 
0

radisavljevic95
radisavljevic nikola
nezaposlen
sid

Član broj: 257508
Poruke: 7
*.kingsnet.rs.



Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?15.02.2012. u 10:26 - pre 148 meseci
Ljudi moze mala pomoc Uzeo sam jedan komp od druga da mu sredim i u njemu ima sve sem Ram memorije i HDD-a
Bez HDD-a znam da moze da upali a za ram memoriju ne znam bas jel moze neko da mi objasni kako to ide? na ploci svetli led dioda i svi se kuleri vrte ali nista od slike.hvala unapred
radisavljevic nikola
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?28.02.2013. u 18:48 - pre 135 meseci
Ne bih da otvaram novu temu, ali ako niko ne odgovri brzo, znaci da je ne vidite i da onda treba da se otvori nova, iako za to nema razloga, al ajd sad cesto mi se tod esavalo!

Imam comp sa 2 RAM memorije. Kada kliknem na MY Computer, on pokaze da ima 2GB Rama. Kada izvadim jednu iz slota, onda pise da ima samo 1GB sto je ok. Memroije su u dva slota svaka od 1GB potpuno su identicne dobijene jos kada je kupljen racunar. Nista nije dodavano/oduzimano.

E sada, pitanje je sta znaci ovo sa slike, memory 1028 800speed. Jel ima neke veze sa RAM-om, tipa da prepoznaje samo jedan GB, ili to nema veze, vec se odnosi samo na procesor. Mozda je nebulozno pitanje, ali kada se ne zna, vredi da se pita.

Proverio sam oba slota, kombinacije uvek pokazuje na m computer/desni klik da imam 2 RAMa ili po jedan kada je jedna u slotu. Dakle i slotovi i same memorije fizicki kada sam probao pokazuju da su ok!

Takodje i u CPU-Z-u pokazuje isto da ih vidi racunar obe. Ako je nesto sumljivo, mogu da prpustim kroz memtest86, ali mi kazite sta ce isti da mi napise tj gde mogu da vidim da jedna od memorija nije u radu!?

Hvala unapred...


 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?28.02.2013. u 19:14 - pre 135 meseci
slikaj nam `task manager` tab performance. Pogledaj i u BIOS-u ili BIOS-post-u koliko ram-a je prijavljeno. Sto se tice brzine `speed` to je ok, sto znaci da je u pitanju 1 GB DDR2 PC2 6400 - 800MHz. Verovatno u tom Sys info prikazuje memoriju po DIMM-ovima, a ne ukupno. Klikni sa desne strane tog SYS info-a na `memmory` i vidi sta ce ispisati sa desne strane prozora. Mislim da nemas razloga za brigu i da je sve OK.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?28.02.2013. u 23:41 - pre 135 meseci
@gilopile
Klikni sa desne strane tog SYS info-a na `memmory`...

Misliš sa leve?! OK, ne pametujem nego ima samo na levoj strani da se klikne na Mmeory, evo šta se dobija:



Zatim u istom programu ima i ovo:



I na kraju Win Task M.:



Bios nisam proveravao.

Hvala što si se odmah javio za pomoć.

 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?01.03.2013. u 00:27 - pre 135 meseci
Sve je tu ok. Samo, proveri sta ti je poruckalo 1.2GB RAM-a. tj. jos bar nekih 400-500MB, ako izuzmemo klasicne win procese i po koji programcic u task-u Jedino ako nisi pootvarao masu TAB-ova ili ti jos neki zahtevniji program radi u pozadini trenutno kad si pravio screenshoot. Pogledaj u task manager/processes/pa klikni na mem usage kako bi ti prikazao u padajucem nizu od najveceg ka najnizem zauzece.Ali sve u svemu, sva memorija (2GB) ti je uredno prijavljena.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?01.03.2013. u 01:49 - pre 135 meseci
Da, da masa tabova, ali ajd ubacicu da vidis task. Mislio sam da nisi on-line pa nisam gledao na ovaj sajt





Vidiš program DrvIcon.exe sam ja instalirao, to je vrlo mali programčić.

Ovaj integrator, to ću da ubijem posle, to mi ne treba, i ovaj googleCrashHandler, dal je pao neki otvoreni tab ili šta već?.

msimn.exe mi je sumnjiv, da nije mesenedžer, FNPlicense isto da ubijem od nekog programa što sam skinuo verovatno, to su sitni programi nešto sam tražio, pa sam skidao sve živo i pokretao bi ih da bi video da li je to taj koji mi je potreban.

wdfmgr.exe da vidim i to šta je nisam pokretao i to je to!

Proveriću te programe koji su za šta na wiki pa ću da počistim to danas. Ali ne verujem da mogu da mi ubiju RAM toliko sem ovih tabova.

Ti proceni, da li ovi tabovi mogu da mi ubiju toliko RAM-a. Ili u stvari uslikaću kada treba da ugasikm comp kada mi ne radi ništa sem win-a, pa ću staviti.
 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?01.03.2013. u 02:10 - pre 135 meseci
Ok, msimm.exe nije virus, vec proces koji je zaduzen za Outlook Express. Vidim gomilu hrome-ta, pa firefox, pa photoshop..Ti bas ne stedis memoriju, heheh. Nije ni cudo sto ti od 2GB ostalo nekih 800MB. Sve je to ok. Samo, mogao si malo razvuci taj Task da se vide brojke pod kolonom memory usage...
Ajd, odradi jedan restart i nista ne pokreci i vidi onda koliko ces imati slobodnog RAM-a u task manageru/performance pa Physical mem./avaiable. Za telativno sredjen win i ako nemas brdo programa u startu. trebalo bi da imas oko 1.3GB slobodne memorije, po nekoj mojoj proceni.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je crkao slot za Ram Memoriju ili sta?
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 14395 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.