Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?

[es] :: Zaštita :: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?

[ Pregleda: 5152 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

widra
Vladimir
Home
Srbija

Član broj: 207993
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nslife.rs


+1 Profil

icon Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 12:38 - pre 169 meseci
Neznam da li sam pogodio forum ali nadam se da jesam.
Problem je sledeci, nedavno sam uzeo laptop iz skole da uradim jedan zadatak.Nisam obracao paznju i na kraju se ispostavilo da je lap top pun virusa i mallwera... imam instaliran avast i Malwarebytes. prilikom svakog skeniranja on mi pronadje sve viruse i malwere ali kada zelim da ih obrisem neda mi jedan od virusa... prijavi mi avast i malwarebytes kao viruse...

Ako neko moze da mi pomogne bio bi mu veoma zahvalan!!!

UNAPRED HVALA !!!!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 13:31 - pre 169 meseci
Iskreno, nikad ne gubim vrijeme sa uklanjanjem virusa - uradim reinstalaciju od nule. To je najbolja opcija.
 
Odgovor na temu

widra
Vladimir
Home
Srbija

Član broj: 207993
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nslife.rs


+1 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 13:35 - pre 169 meseci
znam i ja bi to uradio da je lap top moj... ali je to skolski pa nesmem da ga reinstaliram ... :(
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 13:45 - pre 169 meseci
Ima Kasperski valjda neki Live CD, sa koga podignes sistem
i onda ocistis racunar od virusa dok je OS neaktivan.

Vidi tamo po njihovom sajtu.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 14:09 - pre 169 meseci
ma taj kaspersky cd moze da ti izbrise neki zarazeni fajl koji je dio sistema a onda ti reinstalacija opet ne gine...
 
Odgovor na temu

widra
Vladimir
Home
Srbija

Član broj: 207993
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nslife.rs


+1 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 15:34 - pre 169 meseci
da ali cuo sam za one sisteme koji se mogu dici preko cd-a isto kao windows izgleda i na njemu se nalazi mali milion programa ... ja ne znam kako to da trazim niti kako se zove.. ? mozda bi mi to moglo pomoci ?!
 
Odgovor na temu

U.F.O

Član broj: 132729
Poruke: 131
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 16:05 - pre 169 meseci
Zove se hirens cd evo link http://www.hiren.info/pages/bootcd
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.55.*



+112 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 19:35 - pre 169 meseci
Pa i avast ima opciju skeniranja i brisanja virusa pri podizanju sistema :)
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 20:19 - pre 169 meseci
kao sto neko rece, probaj sa rescue cd-om nekog od proizvodjaca antivirusa po zelji.. uglavnom svi imaju nesto..


npr

http://www.free-av.com/en/tool...ira_antivir_rescue_system.html
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?05.06.2010. u 20:23 - pre 169 meseci
Citat:
prijavi mi avast i malwarebytes kao viruse...


au...ako je ovo sto si napisao istina...onda si mozda zaradio file infektor (Virut,Sality ..itd..) i tu ukratko stvarno nema leka.
Budi pazljiv sa tim laptopom...ovaj malware se vrlo lako prenosi...ako jeste file infektor,onda on izmedju ostalog inficira sve izvrsne fajlove ( .exe)
info:
http://www.secureworks.com/res...ats/virut-encryption-analysis/
http://vil.nai.com/vil/content/v_143034.htm

---> hajde ti prvo da bi znao o cemu se tu radi postavi mi MBAM-ov log (log tabs).
---> Uslikaj mi to sto ti je Avast prijavljuje.
...............................................
kako ga ukloniti?

...i moja je preporuka..(sto je najbolje) format C
Pre instalacije novog windowsa obrisati SVE programe koje imas na drugoj particiji,sacuvati samo dokumenta,slike,filmove.. itd...sve ostalo BRISI!
Jako je bitno je na ne becupujes .exe fajlove
(to su uglavnom neki tvoji programi i instalacije..jer su i oni inficirani ,a ako pokrenes inficiranu instalaciju...kompjuter ti je ponovo inficiran...)
...etc... znaci cuvas slike,txt dokumenta ..itd
Odmah na svezem Windowsu Dr.Web Curit ili neki AntiVirus Live CD ,a moze i avast (jer avast ima boot scan) ...
kao "additional" scan ..malwarebytes antimalware...sve sto nadju obrisi! <-- Ovo ti je Prva Opcija (sigurna)!





Druga Opcija (manje sigurna) Rescue CD
Dr.Web: <--znaj da ako ga pustis u zarazen sistem,on ce pobrisati sve .exe fajlove (tvoje programe) i sistem ce biti nefunkcionalan.

Prvo skini sa zdravog racunara Active@ ISO Burner na Desktop
program ce omoguciti da narezes Dr.Web na CD i da bude butabilan.
samo instaliraj program i on radi prakticno automacki.
objasnjenje kako program radi mozes procitati http://www.ntfs.com/iso_burner_free.htm

Skines image Dr.Web sa ovog linka na zdrav racuran:
http://www.freedrweb.com/livecd/

how to (tutorijal) --> procitaj
http://www.freedrweb.com/livecd/how_it_works/

Ubaci CD u zarazen racunar.
butuj sa CD-a , odradi update Dr.Web-a ( ako bude trebalo) i ostavi ga da skenira.
Skeniranje ce trajati i do 4 sata.


PS: za svaki slucaj ,odradi skeniranje sa tvojim AV-om kojeg imas na tvom licnom kompu.





 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?06.06.2010. u 00:27 - pre 169 meseci
@widra

Koji operativni sistem je u pitanju? Jesi li isključio System Restore? Jer ako nisi džaba krečenje:)

Dakle prvo isključo sistem restore podigni safe mod azuriraj antivirus i sve ostale definicije softvera protiv gamadi koji imaš pa na čišćenje. Zapiši koju su ti virusi prisutni ako nepomogne ovaj način
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?06.06.2010. u 20:14 - pre 169 meseci
Ako je u pitanju file infector mozda bi mogao na ovaj nacin da obavi posao bez posledica...kao prvo, poznato je da Dr.Web CureIt veoma efikasno uklanja file infectore...mozda bi mogao da skines kod nekog ovaj AV i da preko Safe moda pokusas da skeniras i uklonis stetocine...to mi jedino pada na pamet ako izostavim format hard diska...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Lap top pun virusa i malwera!!! Kako ocistiti?

[ Pregleda: 5152 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.