Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Procesori sa integrisanom grafikom? wtf

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Procesori sa integrisanom grafikom? wtf

[ Pregleda: 4534 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Konstantin91
Konstantin Petrovic
Mladenovac

Član broj: 57918
Poruke: 168
*.bitinfo.rs.



+34 Profil

icon Procesori sa integrisanom grafikom? wtf04.06.2010. u 14:30 - pre 168 meseci
Nisam duze vreme pratio novosti sto se tice hardwera i sada sam naleteo na procesor sa integrisanom grafikom. Guglao sam malo ali nisam shvatio poentu. Grafcke kartice sam pratio i znam da nvidia ima sada onu CUDA tehnologiju i da ih koriste kao superkompjutere. A graficki procesor je cak i jaci od cpu-a po broju izvrsenih floating point operacija po sekundi. Iz svega ovoga bih najlakse zakljucio da ce gpu pojesti u skoroj buducnosti cpu ali sada vidim da prave cpu sa integrisanom grafikom. Moze li mi neko objasniti cemu ovo sluzi i kakve preformanse donosi. I jel moze sve ovo da radi sa jos jednom grafickom (po ovome bi smo dobili SLI izmedju graficke na slotu i procesora sa integrisanom grafikom, wtf) ovako dok nisam upucen sve mi pada na pamet pa ako neko moze da mi pojasni o cemu se ovde radi....
 
Odgovor na temu

AmoK

Član broj: 39404
Poruke: 61
*.PPPoE-6038.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Procesori sa integrisanom grafikom? wtf04.06.2010. u 20:27 - pre 168 meseci
Koliko sam ja Intel shvatio.. prešli su na manje nanometara (strpali sve što su mogli strpati) i ostalo im prostora. E taj prostor su iskoristili da ubace grafiku.
To je najkorisnije kod servera a i grafika (mada ne podržava dosta instrukcija iz DirectX) će opet biti koliko toliko brža jer je direktno na procesoru.
Najveća: manja potrošnja i manja ploča.

* Malo sam ovo laički objasnio, ne razumijem se baš puno.

Cheaters ARE NOT hackers. Hackers MAKE cheats, cheaters USE cheats... I use Microsoft Windows but nobody call me Bill Gates either... damn!
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Procesori sa integrisanom grafikom? wtf04.06.2010. u 21:39 - pre 168 meseci
Citat:
AmoK: Koliko sam ja Intel shvatio.. prešli su na manje nanometara (strpali sve što su mogli strpati) i ostalo im prostora. E taj prostor su iskoristili da ubace grafiku.
To je najkorisnije kod servera a i grafika (mada ne podržava dosta instrukcija iz DirectX) će opet biti koliko toliko brža jer je direktno na procesoru.
Najveća: manja potrošnja i manja ploča.

* Malo sam ovo laički objasnio, ne razumijem se baš puno.

Nije baš tako kako si napisao to što se tiče smanjivanja i utrpavanja grafičke u ostatak prostora. Naime, procesor i integrisana grafička su potpuno odvojeni, tj. postoje 2 čipa jedan pored drugog koji su povezani QPI linkom. Procesor je rađen u 32nm tehnologiji dok je GPU u 45nm tehnologiji. Koliko god to bilo brzo, usko grlo svega je baš QPI link.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Procesori sa integrisanom grafikom? wtf05.06.2010. u 11:44 - pre 168 meseci
Intelovi Core i3 i neki Core i5 procesori dolaze sa integrisanom Intel GMA HD grafikom, ali to nije nista oko cega treba biti preterano ushicen jer je grafika prilicno skromnih karakteristika kao i starije verzije Intelovih IGP-ova koji su bili integrisani u chipsetove na maticnim plocama. O integrisanju CPU i GPU u jednu fizicku celinu se prica vec godinama. I Intel i AMD pa i Nvidia to vec godinama unazad planiraju tako da pojava ovakvih resenja nije nista neocekivano niti epohalno a pogotovu nije nesto oko cega gamerima i entuzijastama treba da tece voda na usta jer kao sto rekoh performanse ovakvih resenja su trenutno vise nego skromne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Procesori sa integrisanom grafikom? wtf

[ Pregleda: 4534 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.