Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ovo ja zovem JAK CD-ROM

[es] :: Storage :: Ovo ja zovem JAK CD-ROM

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Ovo ja zovem JAK CD-ROM17.01.2004. u 23:49 - pre 246 meseci
Zove me danas drug, kaže ima sledeći problem: pre izvesnog vremena je gledao film sa DiVX-a, kada je nešto puklo i zadimilo u kućištu, a posle par sekundi kompjuter je blokirao. Posle restarta je radio dobro, osim što CD-ROM nije radio uopšte, kada pritisne dugme za izbacivanje CD-a, komp se blokira i mora da ga restartuje. Ja odem kod njega, on meni kaže: "E, da, i slušaj ovo.", pa uzme kućište i protrese ga malo, a čuje se kao da je u njemu gomila slomljenog stakla. Ništa, ja otvorim kućište i učini mi se da onaj zvuk dolazi iz CD-ROM-a. Skinem ja CD-ROM, otvorim i njega, kad ono CD smrvljen u hiljadu parčića. Druga sam savetovao da kupi drugi CD-ROM, da se ne vredi igrati sa ovim, ali još uvek ne shvatam kako se to dogodilo.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Ovo ja zovem JAK CD-ROM18.01.2004. u 00:38 - pre 246 meseci
Rzloga može biti više ali najverovatnije je u pitanju loš kvalitet CD-a.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.telekom.yu



+4 Profil

icon Re: Ovo ja zovem JAK CD-ROM18.01.2004. u 00:42 - pre 246 meseci
Možda nije dobro ubacio CD u drajv pa kad je ovaj krenuo da obrće...

Desilo se i meni jednom (TEAC W540E), ali je CD pukao samo na nekolicinu većih parčaddi tako da nije bilo problematično izvaditi ih (uz to vratanca su se bez problema otvorila pa nisam imao nikakvih problema kod vađenja). To je ujedno i jedini put da mi je CD bukvalno pukao. S druge strane jednom mom drugu je CD-ROM (neki SONY) isto "pojeo" CD ali kad ga je on otvorio (dok je uređaj lomio CD) CD-ROM je prosto ispalio gomilu parčića u suprotni deo sobe, srećom nije pogodio nikog u prostoriji. Takođe to je bio jedini put da se tako nešto desilo pa ne verujem da je to neka specifičnost samog uređaja i da mora da ga menja, samo nek pažljivije ubacuje CD-ove u njega.
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Ovo ja zovem JAK CD-ROM18.01.2004. u 00:49 - pre 246 meseci
Do pucanja CD-a u uređaju najčešće dolazi ako je CD mediji već naprsao (ono kad krene da se lomi od sredine ka kraju) pa se takav ubaci u CD Rom i pod uticajem centrifugalne sile (od velike brzine rotiranja) dolazi do pucanja... Sledi: Nije tu kriv ni CD rom niti bilo šta drugo, uglavnom je kriva ljudska nepažnja pri ubacivanju diska. Takav CD rom u kome je disk već pukao će najverovatnije da nastavi dalje da funkcioniše ukoliko nije, prilikom pucanja diska, došlo do fizičkog oštećenja samog lasera ili nekog drugog mehaničkog kvara.....

P.S. Zar nisam smorio :))))))
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Ovo ja zovem JAK CD-ROM18.01.2004. u 00:51 - pre 246 meseci
Ja sam ovaj CD-ROM rasparčao koliko sam mogao da izvadim parčiće CD-a iz njega, ali ipak je još ostalo unutra, tako da sam rekao drugu da može probati ovaj, ali pošto u njemu još ima parčića može da bude svinjac, tako da se i on složio da je bolje da kupi drugi.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Ovo ja zovem JAK CD-ROM18.01.2004. u 00:54 - pre 246 meseci
Citat:
Safet Beriša:
Možda nije dobro ubacio CD u drajv pa kad je ovaj krenuo da obrće...

Mislim da ovo nije u pitanju, pošto je on gledao film izvesno vreme, i tek onda se to desilo.

Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Ovo ja zovem JAK CD-ROM18.01.2004. u 12:55 - pre 246 meseci
Losa plastika samod CD-a i pohaban alat kada su ga presovali :) CD bude u debalansu i "Vozi Misko"
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
195.252.80.*



+5 Profil

icon Re: Ovo ja zovem JAK CD-ROM18.01.2004. u 13:09 - pre 246 meseci
Meni je letos komp bio napolju,mogao bih tako reci,temp je oko 30C
i ubacim ja half-life cd i instalira ga,leti instalacija,dodje na 100% i nesto puce,prednji deo vratanca jeodleteo 7 metara dalje,a cdse raspao na stotine delica,i evo,posle 1 sata sam ospsobio cd,radi kao i ranije,rastavio ga i drmo ga 10 minuta,mozda ima jos delica,ali sluzi me kao i ranije,
u pitanju je LITEON cd 52x.

 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Ovo ja zovem JAK CD-ROM

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.