Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matematika nacionalnog ekologa?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Matematika nacionalnog ekologa?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11253 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 16:07 - pre 170 meseci
Ja stvarno vise ne mogu da nahvatam ko je lud a ko zbunjen

Citat:
Dulić: Ukidanje goriva sa olovom:
Srbija je energetski neefikasna zemlja. Trošimo dva i po puta više energije od evropskog proseka. Samo po stanovniku trošimo 40 odsto više energije za grejanje i hlađenje u odnosu na prosečnog stanovnika u Evropskoj uniji.
Prosečna kuća u Srbiji je nedovršena i bez izolacije. Da bi se kuća od oko 100 kvadrata izolovala potrebno je oko dve i po hiljade evra, izračunali su u ministarstvu Olivera Dulića.
Naša namera je da mi finansiramo tu izolaciju kuće, a građani će se obavezati da plaćaju istu cenu energenta kao danas”, objašnjava on.


Dakle, nema veze sto je neko nabrzaka napravio divza grdanju na klizistu da bi iskoristio legalizaciju pohlepnih politicara ili poceo da gradi kucu za koju nije imao para da zavrsi, nego ce sad drzava jos da ga nagradi i sa novom izolacijom o nasem trosku, a on se eto obavezuje da ce da placa istu cenu energenta (i pride da plati manje zbog termo izolacije)?!? A koju bi inace placao? Jel to isto znaci da ce njemu cena da ostane ista i kad svima ostalima poskupi zbog inflacije? Stvarno nema kraja bezobrazluku. I ljudi jos u komentarima pisu kako je to SUPER ideja. A ti miljane, ko te je*e kad nisi bio bezobrazan, da si od svog problema napravio tudj problem sad bi imao kucu umesto sto zivis u rentanoj gajbi.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 16:19 - pre 170 meseci
Citat:
da si od svog problema napravio tudj problem ...


Jako lepo receno. To mu dodje mega-resenje za vecinu problema u Srbiji:

Ne placas struju? Nema problema, sacekas 10 godina i dobijes popust ako si samo pola platio.
Svercas se u GSP? Nema frke, skupis 10 karata i platis samo 5 :D
Ne legalizujes kucu, ne placas vodu, vozis pogresnom trakom.... - sve je ok, samo treba biti bezobrazan, narod ce pozlatiti.

Jbt, socijalizam u Svedskoj je mala maca za ovaj nas...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 16:58 - pre 170 meseci
Pa to i nije tako losa ideja ako sam dobro razumeo sta je cova hteo reci. To je kao neka vrsta kredita gde bi drzava finansirala izolaciju kuca, a to bi bilo vraceno kroz cenu ustedjene energije.
Izolacija se dosta brzo isplati inace pa se to svede na par sezona.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 17:04 - pre 170 meseci
Pa nek uzmu kredit, al to nije ono sto pise. Ovde pise da ce budzet da calne 2500e a da ce vlasnik da placa istu cenu energenata. Znaci ako je placao x dinara kubik drva placace opet x dinara kubik drva, samo ce potrositi manje kubika. Znaci em je dobio izolaciju na poklon em jos i manje placa u apsolutnom iznosu, gde je tu kredit bilo koje vrste?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 17:06 - pre 170 meseci
Neka se poigraju sa privremenim ukidanjem PDV-a za poslove ugradnje izolacije ako su toliko zabrinuti.
A što se tiče goriva, dobro je da su se setili da se konačno izvučemo iz ove grupe:
Citat:

Egypt
Myanmar
Algeria
Iraq
Afghanistan
Yemen
Korea, Dem. People’s Rep of (North. Korea)
Serbia
Bosnia and Herzegovina
Macedonia, the Former Yugoslav Republic of
Kosovo
Montenegro
http://www.lead.org.au/fs/fst27.html


A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 17:19 - pre 170 meseci
jao jao sto neki ljude vole da lupetaju, naprosto toliko se nalupaju da nemam volje da pisem.



1. Pristojna izolacije tesko da moze da kosta 2.5 k evra (majstori+materijal), 4-5 k evra je ok cifra.


2. Nece niko dobiti nista za dz, vec je to kreda koju ce oni koji uzmu da vrate. Mozda bude manja kamatna stopa, nista spec, prati dalje


3. Termoizolacijija je i u ex-SFRJ imala nizi porez i subvencije da bi se stimulisalo, jer je energetska efikasnost dobra za drzavu. To je nesto sto postoji odanvo u EU, raspistajte se malo, nesto kao i LPG...


4. OD TOGA NEMA NISTA JER SE TA PRICHA VRTI ODAVNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO. ISTO KAO STO NISTA NIJE BILO OD KREDE 300 k DIN TJ BILO JE, ALI ZA VEZARE ;-)



5. Neki su otkupili stanove za sicu drugi su zidali divlje, ne valja ni jedno ni drugo. Sta je resenje, pa nista, ovi prvi su isqlirali stvar a drugi ce da plate legalizaciju. Platis>legalizujes>gotova stvar.


6. Znam znam, sada ce svi da se povampire na izbeglice koji su uglanvom divlje zidali 90. Fakat, da je to guralo cash flow tada. Te placeve nisu kupili za dz, niti gradjeviski materijal i radove....
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 17:33 - pre 170 meseci
Jel ti citas sta pise uopste u toj vesti? Da je kredit pisalo bi "bice ponudjeni (beneficirani ili kakvi god) krediti". Pise "nasa namera je da MI finansiramo" a osim ako nije mislio na licni novcanik mi moze da bude samo budzet.

Iskreno bas me briga KO je i KADA je gradio te kuce, problem je sto nisu zavrsene i sto je sad to postao moj (i svaciji) problem. Nek je i 200e mnogo je a kamoli 2500e ili 5000e, nek u visem interesu bude da je to od nacionalnog znacaja pa da se ukinu porezi na materijal i rad, fine, nek drzava daje beneficirani kredit iz budzeta koji mora da se vrati, fine, ali ovo je vec placanje majstora, placanje materijala sve iz budzeta a stvorena vrednost na poklon pojedincu. Zasto jedan pojedinac koji u nekom normalnom drustvu ne bi ni mogao da legalizuje divza objekat (sama cinjenica da je to omogueno je poklon) sad dobija i materijalne poklone? Sta je sledece, oce da im plate vodu i hranu?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 17:47 - pre 170 meseci
^ma ni ti ne chitas....mislim, ajd da se b00dale prime, pa i da razumem, ali, tebe po postovima sam shvatio ozbiljnije, dakle


>>4. OD TOGA NEMA NISTA JER SE TA PRICHA VRTI ODAVNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO. ISTO KAO STO NISTA NIJE BILO OD KREDE 300 k DIN TJ BILO JE, ALI ZA VEZARE ;-)



mislim, ako neko veruje, super, evo samo sto nije, bice odma' posle izbora, samo se strpite ;-)




//bese isto na estu tema o toj kredi od 300 k din, isto palo neko zesce smaranje. glavna rica je da barem 80% nece ni otici da traze kredu jer koji ce im (citaj nemaju para, vec su u kreditima). od onoga sto ostane, odbijes one koji ga ne mogu dobiti i ostane ti neka sacica ljudi, koji mozda dobiju kredu...i tako, hype na medijima, krede, subvencije, loodila, a para nigde :-)
tako ti je i ovo sada...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 17:47 - pre 170 meseci
Dakle ako sam dobro shvatio:

1) neko ko nema zavrshenu izolaciju (tj. nije je sam finansirao) na svojoj kuci, dobije od drzave besplatno izolaciju!
2) cena energenata ostaje ista - tj. visoka - i to za sve, i one koji su uzeli od drzave besplatno izolaciju i one koji nisu.
3) ovi koji su uzeli, sada manje trose istih tih energenata, i parakticno su besplatno dobili i izolaciju i ustedu na energentima koja sa boljom izolacijom ide
4) SVI OSTALI su platili tu njihovu izolaciju placajuci OBAVEZAN porez, tj. puneci BUDZET - a ostaje im da isto troshe na skupe energente, i za uzvrat nemaju nikakav boljitak od ovog programa!
5) last but not least, posto su to pare potrosene iz zajednickog budzeta, ostale oblasti koje mogu da se unaprede i koristile bi svima - npr. zdravstvo, gradnja mostova, popravka puteva, izgradnja skoli, obdanista... sada to nece moci da urade, jer su se pare potrosile na sponzorisanje likova koji zele o drzavnom trosku da izoluju svoje privatne fasade...

Do jaja.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 17:50 - pre 170 meseci
http://www.australian-governme.../Benefits/benefits-to-you.html
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 17:52 - pre 170 meseci
Da je Australija na nivou kakvom je Srbija, sigurno ne bi trosila na izolaciju...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 17:55 - pre 170 meseci
http://www.australian-government-insulation-rebates.com/
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 18:06 - pre 170 meseci
Ahah, evo kako i zavrsavaju ti projekti

http://www.australian-governme...t-halts-insulation-rebate.html

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 18:20 - pre 170 meseci
Unscrupulous installers - to pokazuje da loših ljudi ima svuda. Nisu odustali od toga, samo su pauzirali dok ne uvedu nova pravila igre.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 18:53 - pre 170 meseci
Ima tu jos razloga na spisku. Ali sve i da je projekat u toku, mi nismo australijanci. Ovde svi sem veoma male manjine zive prilicno nategnutim zivotima i ljudima uopste nije neophodno da od svojih para finansiraju necije licne izolacije, fasada ili beneficirane stambene kredite. Ako ne znaju sta ce sa tim parama koje poklanjaju nek ih vrate poreskim obveznicima od kojih su ih uzeli.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 19:04 - pre 170 meseci
Znaš kako izolacija je jako korisna stvar, mi kao siromašna zemlja bi smo i više nego bogatije zemlje trebalo radimo na tome. Svaka kuća bi trebala da je ima. Uštede su velike. Na jednom od linkova koje sam gore postavio ima kratka računica.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 19:13 - pre 170 meseci
Sustina ovog projekata se ustvari moze iskazati sledecom recenicom:

Selo gori a baba se ceslja
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 19:14 - pre 170 meseci
Ma ok, to itekako stoji, manje rasipanje, itd, itd. Sta vise krajnje je vreme i da se za korisnike daljiskog grejanja uvede placanje po utrosenim kalorijama umesto sumarno gde i onaj sa izolacijom i onaj bez placaju istu cenu po kvadratu. Problem je sto ljudi koji od toga nemaju apsolutno nikakve koristi rade i zaradjuju i deo svog rada bez da su pitani "poklanjaju" nekom trecem licu da bi on dobio licnu materijalnu korist. Jos sa druge strane kukaju u vlasti kako im je deficit problem, odakle onda pare za ovo? Gde je druga strana jednacine koja ovo cini prihvatljivim (van ekologije).

Energenti treba da imaju relanu cenu i onda ce i skupoca nemanja izolacije da natera vlasnike nedovrsenih kuca da malo promene prioritete u svojim zivotima.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 19:25 - pre 170 meseci
Kako nemaš ? Da li mi energente uvozimo ? Da. Recimo gas. Štednjom energenata se smanjuje spoljnotrgovinski deficit, o smanjenju zagađenja da i ne govorim. To je nešto što je zajednički interes čak i da nemaš svoju kuću na koju ćeš staviti izolaciju imaćeš indirektne koristi od toga.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Matematika nacionalnog ekologa?25.05.2010. u 19:26 - pre 170 meseci
Citat:
stil: Znaš kako izolacija je jako korisna stvar, mi kao siromašna zemlja bi smo i više nego bogatije zemlje trebalo radimo na tome. Svaka kuća bi trebala da je ima. Uštede su velike. Na jednom od linkova koje sam gore postavio ima kratka računica.

Ma svako pre svega treba da ima kuću, a ko nema kuću da dobije stan. Svi treba da imaju radna mesta, automobile, garažu, vikendice. Država treba to sve da obezbedi, i onda i tim ljudima sa kućom da uradi izolaciju besplatno. I svima svinjske polutke preko sindikata.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Matematika nacionalnog ekologa?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11253 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.