Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 73289 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima17.01.2011. u 02:25 - pre 161 meseci
ORCA 2 napisa:
> - Definiše se da su postpaid korisnik i registrovani prepaid korisnik
> zaključenjem Ugovora, odnosno registracijom, prihvatili da Telekom
> Srbija ima pravo da drži podatke korisnika u svom Imeniku
> (elektronskom i štampanom), s tim da korisnik može zatražiti brisanje
> njegovih podataka iz Imenika, bez plaćanja naknade

Jesam li ja dobro razumeo da ovo znači da će moj broj moba biti
izlistan i svakom dostupan kao što su fiksni brojevi? Ako da, šta je sa
nama koji smo ugovor potpisali pre ove promene i na koji način možemo da
zatražimo da ne budemo na spisku?

Jbyn4e napisa:
> Da li ovo znaci da sad mozemo da se prijavimo da ne primamo vise one
> sms gluposti od mts-a (bez da zoves 789 i trazis da te stave na listu
> da ne primas EPP poruke)? Ima li neko uputstvo negde za ovo?

Ja sam poslao poruku koja glasi: Ne na broj: 6560 i stiglo mi je
obaveštenje: "Postovani, prihvacen je zahtev da ne primate poruke sa
ponudom proizvoda i usluga mts. Sve novosti iz mts ponude bice
objavljene na www.mts.telekom.rs".
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

brale77
Mario Bradić
Niš

Član broj: 118975
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 377


+3 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima17.01.2011. u 03:16 - pre 161 meseci
Citat:
Bimba: Brale77:
I ja sam imao slican problem sa Control mobilnim Net-om i uspesno sam ga resio. O ovo me su ti pisali na ovom forumu (u okviru Mobilni internet) cak ti je covek slikovito napisao, step by step, kako da resis problem. Evo i ja cu ponoviti:
1. Napravis novi profil (Racun kako ga zovu u MTS aplikaciji)
Racun: MTS064
2. Korisnicko ime: mts
3. Broj: *99#
4. Sifta: 064
5. APN: gprsinternet
6. Protokol: PAP

Aktiviras profil, restartujes racunar, i sve radi.
Ima jedan mali problem: ne moze da radi na Operi - moras da koristis Internet Explorer jer ne otvara slike ali otvara sve stranice koje pre ovoga nije mogao.

Da, znam pročitao sam to i tako postupio, kreirao novi profil, restartovao računar i opet se dešava isto. Ja koristim Mozilu. Ajd probaću i sa Explorerom.
 
Odgovor na temu

brale77
Mario Bradić
Niš

Član broj: 118975
Poruke: 51
212.200.65.*

ICQ: 377


+3 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima17.01.2011. u 03:36 - pre 161 meseci
Bimba, hvala ti ko bratu! :) Uspeo sam!
Šifra koju sam uneo je bila pogrešna. Tek sada u tvom postu sam video da je ona "064". U temi o mobilnom netu Milan se potrudio da mi sve slikovito objasni, na čemu sam mu veoma zahvalan, jedino što u polju za šifru stoje zvezdice, pa nisam znao šta tačno treba upisati. Bio sam stavio 123.

Sada radi kako treba. Ko zna kada bih ja dočekao pomoć tehničke službe MTS...
Elitesecurity je zakon za tehnička pitanja. ;)
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima17.01.2011. u 06:48 - pre 161 meseci
@bachi:
Citat:
> Da li ovo znaci da sad mozemo da se prijavimo da ne primamo vise one
> sms gluposti od mts-a (bez da zoves 789 i trazis da te stave na listu
> da ne primas EPP poruke)? Ima li neko uputstvo negde za ovo?

Ja sam poslao poruku koja glasi: Ne na broj: 6560 i stiglo mi je
obaveštenje: "Postovani, prihvacen je zahtev da ne primate poruke sa
ponudom proizvoda i usluga mts
.

To nije to, mislim da je korisno da ti stigne info o nekoj MTS usluzi/promeni (sto sam dobio nula puta do sada). Recimo, MTS pocne sa radovima na baznim stanicama na Dunavu u istocnoj Srbiji, i onda locira svoje korisnike koji su u blizini tih baznih stanica i obavest ih SMS-om da ce poceti radovi, da ce stanice biti iskljucene i da vode tacuna da ne udju u roaming. Zar to ne bi bilo lepo, "s paznjom domacina", sto kaze zakon? :)

Meni je (bio) veci problem prosledjivanje SPAM reklamama od strane MTS-a na broj koji nigde nisam javno dao ni upisao na listu. I to mi je iskljuceno, tacnije: iskljucivano 5x dok zaista SPAM nije potpuno prestao.

A da li idemo u Bele strane voleo bih i ja da znam!
 
Odgovor na temu

Veš Mašina

Član broj: 247464
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima17.01.2011. u 07:49 - pre 161 meseci
Odem do MTS-a da uzmem postpaid racun i telefon, dobijem neljubaznu devojku sa manjkom informacija i komunikacijom preko njene drugarice koja cita casopis za tim pultom. Produzim do Telenora i tako napravim jedan od boljih poteza u zivotu.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima17.01.2011. u 16:37 - pre 161 meseci
> - Definiše se da su postpaid korisnik i registrovani prepaid korisnik
> zaključenjem Ugovora, odnosno registracijom, prihvatili da Telekom
> Srbija ima pravo da drži podatke korisnika u svom Imeniku
> (elektronskom i štampanom), s tim da korisnik može zatražiti brisanje
> njegovih podataka iz Imenika, bez plaćanja naknade

Zvao sam 789 da me skinu sa spiska za Bele strane, nisu ni culi za to.
Ja sam im citao Opste odredbe odredbe i kazu da ih prvi put cuju i ne
znaju nista o tome. Hm, koga ovo iznenadjuje? :(
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima17.01.2011. u 22:44 - pre 161 meseci
Citat:
Jbyn4e: Da li ovo znaci da sad mozemo da se prijavimo da ne primamo vise one sms gluposti od mts-a (bez da zoves 789 i trazis da te stave na listu da ne primas EPP poruke)? Ima li neko uputstvo negde za ovo?


Ova opcija se, za sada, ne odnosi na reklamne SMS poruke, već isključivo na SMS poruke obaveštenja od strane Telekoma Srbija i partnera. Korisnik koji ne želi više da dobija reklamne poruke, prema važećoj proceduri, zahtev može podneti pozivom Korisničkog servisa 064/789 sa pretplatničkog broja za koji se zahtev odnosi ili dolaskom u poslovnicu Telekoma Srbija, uz ličnu kartu na uvid. Nakon isteka 24 radna časa, korisnik više neće primati reklamne SMS poruke, izuzev onih koje je samostalno aktivirao.


Citat:
Jbyn4e: Molim za detaljnije objasnjenje ovoga jer ne razumem sta je to "poostravanje ogranicenja".


Izvod iz Opštih uslova....

12. Ograničenja prilikom korišćenja usluga
12.1. Korisnik je obavezan da ne ugrožava rad i ne nanosi štetu
funkcionalnosti mreže, ne uznemirava druge korisnike i da ne
koristi uslugu i/ili omogućava i/ili pomaže trećim licima da
koriste uslugu na način koji može uzrokovati smetnje drugim
korisnicima, ili za neovlašćeni pristup tuđim informacijama ili
resursima, ili za vršenje nelegalne radnje uključujući, ali se ne
ograničavajući se na:
- bypass međunarodnog saobraćaja;
- slanje lančanih poruka;
- neovlašćeno otkrivanje podataka o ličnosti;
- kršenje prava intelektualne svojine neovlašćenom
distribucijom ili neovlašćenim preuzimanjem sadržaja preko
Interneta;
- slanje, primanje i/ili skladištenje bilo kakvih podataka koji
mogu da nanesu štetu bilo koje vrste Telekomu Srbija, korisniku
ili drugom licu, koji diskriminišu, vređaju, odnosno koji su
nemoralni, preteći, obmanjujući, pogrdni, klevetničke sadržine
i sl;
- distribuciju SMS, MMS, e-mail poruka i/ili drugog sadržaja čije
je saopštavanje, promet ili činjenje dostupnim javnosti
zabranjeno bilo kojim zakonom ili na drugi način;
- korišćenje SIM kartice u uređajima koji nisu mobilni telefoni,
niti drugi uređaji koje je korisnik nabavio od Telekoma Srbija,
ili za koje je dobio odobrenje od Telekom-a Srbija;
- korišćenje SIM kartice u uređaju koji je ukraden;
- slanje velike količine neželjenih ili nezatraženih poruka
drugom korisniku usluga Telekoma Srbija odnosno drugom licu,
kao i objavljivanje ili prenos promotivnih i reklamnih
materijala ostalim korisnicima Telekoma Srbija ili drugim
licima bez njihovog pristanka ili zahteva.
12.2. Korisnik se obavezuje da usluge koristi isključivo za sopstvene
potrebe. Korisnik ima samo pravo korišćenja usluga, bez mogućnosti
prenošenja prava korišćenja bilo koje usluge na treća lica po bilo
kom osnovu i/ili omogućavanja trećim licima korišćenja bilo kakvih
resursa telekomunikacione mreže Telekoma Srbija koji su korisniku
dostupni korišćenjem usluga. Telekomunikaciona mreža ostaje
isključivo u vlasništvu Telekoma Srbija
12.3. Korisnik je u obavezi da se pridržava svakog uputstva i obaveštenja
Telekoma Srbija koje se odnosi na pravilno korišćenje Usluge.
12.4. U slučaju da korisnik prekrši bilo koju od njegovih obaveza
navedenih u tačkama 12.1, 12.2 i 12.3 ovog člana, korisnik je obavezan
da preuzme odgovornost, kao i da Telekomu Srbija nadoknadi
celokupnu štetu i/ili troškove, uključujući troškove vođenja spora,
prouzrokovane u vezi sa tim.



Citat:
owim: > - Definiše se da su postpaid korisnik i registrovani prepaid korisnik
> zaključenjem Ugovora, odnosno registracijom, prihvatili da Telekom
> Srbija ima pravo da drži podatke korisnika u svom Imeniku
> (elektronskom i štampanom), s tim da korisnik može zatražiti brisanje
> njegovih podataka iz Imenika, bez plaćanja naknade

Zvao sam 789 da me skinu sa spiska za Bele strane, nisu ni culi za to.
Ja sam im citao Opste odredbe odredbe i kazu da ih prvi put cuju i ne
znaju nista o tome. Hm, koga ovo iznenadjuje? :(



Odredba Opštih uslova koja se odnosi na Imenik je uneta iz razloga što će u budućim fazama biti dostupan imenik pretplatničkih brojeva mobilne telefonije, putem on-line portala Telekoma Srbija, kao i putem servisa "SMS imenik", slično Telefonskom imeniku fiksne telefonije (dostupan je na sajtu www.988info.rs) i usluzi "SMS imenik" (http://www.988info.rs/smsimenik/index.html)

Korisnički servis 789 ne raspolaže navedenim podacima s obzirom da se ne radi o usluzi koja je u ovom trenutku u ponudi Mobilne telefonije Srbije, već je planirana u budućim fazama, o čemu će korisnici blagovremeno biti obavešteni.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima18.01.2011. u 11:12 - pre 161 meseci
Idemo ovako...........

ORCA 2 napisa:
> Korisnik koji ne želi više da dobija reklamne poruke, prema važećoj
> proceduri, zahtev može podneti pozivom Korisničkog servisa 064/789 sa
> pretplatničkog ...

I...

> *12. Ograničenja prilikom korišćenja usluga*
> - slanje lančanih poruka;
> - slanje velike količine neželjenih ili nezatraženih poruka

Pa ko je ovde lud? Znači, ok je da spamuju korisnike oni koji
vama plate danak? Mislim stvarno, i što ste uvodili slanje poruke na
onaj 6550 broj, ako se ne odnosi i na odjavu spama, čemu poJenta? Za
ovih 11 godina koliko sam vaš korisnik, ni jednom nisam dobio neko
obaveštenje od vas, ali zato jesam gomilu spamova...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Nikola975
Nikola Ristic
Bor

Član broj: 277514
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima19.01.2011. u 09:16 - pre 161 meseci
Zanima me gde mogu da servisiram svoj mobilni telefon kupljen u Telekomu uz dvogodisnju garanciju pre godinu ipo dana? Aparat ne radi, a u Beogradu sam od ranijih servisera licno dobio obavestenje da je Telekom raskinuo saradnju, tj. ugovor sa njima i da vise nisu ovlasceni serviseri iste kompanije. U Telekomu na Novom Beogradu su me uputili na dve lokacije, koje su, gle cuda, obe ISELJENE. Zasto se zvanicno ne izadje u javnost da je Telekom vec prodat i da se samo ceka pogodan trenutak da se ta informacija plasira u javnost? Kako drugacije objasniti raskidanja poslovnih ugovora, i to bas svih, a ne samo pojedinih?
Takodje me zanima kako da "odjavim" svoju sim karticu iz studentskog biznis paketa? Racun nisam placao za nju 6 meseci, ali isti mi i dalje uredno stize na kucnu adresu. 6* oko 40 RSD=240 RSD (ukupno dugujem), a SIM kartica i dalje radi iako u ugovoru jasno i nedvosmisleno stoji da ce ugovor sa mnom biti raskinut ukoliko ne platim racune za poslednja tri meseca. Ocito nije tako. Probao sam i u raznim poslovnicama da licno raskinem ugovor, ali nisam mogao iako sam predocavao i podnosio dokaze da je zahtev iz centrale studentske organizacije sa sedistem u Beogradu podnet pre oko godinu i par meseci.
Da ne bude da samo kudim, sve pohvale za operatere Call centra 0800/100-100 iz prepodnevne smene kao i popodnevne od 15.01.2011.
 
Odgovor na temu

Milja M
advokat

Član broj: 278101
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima25.01.2011. u 20:54 - pre 161 meseci
ja sam u junu produzila 10 godinu za redom ugovor postpait i pri tome navela u ugovoru novu adresu. Naravno 6 messeci mi ne stize posta na naznacenu adresu iz ugovora kao ni racuni. Ne znam kako neko moze da ocekuje da im platim ako ne dobijem racun? mozda misle da mi svi imamo sve vreme ovoga sveda da idemo u njigove poslovnice razgovaramo sa ne ljubaznim zaposlenima i pri to dobijamo odgovore - u ugovoru pise da morate da izmirite obavezu - da pise ali pise i da morate da mi posaljete racun na naznacenu adresu takodje.

naravno stigla je opomena - ja sam racune koje su mi ljudi koji zive na ranijoj adresi dali platila ali su ostali septembar oktobar i decembar koji nisam dobila. i tako dobijem ja opomenu a tamo lepo pise da mogu da im pisem na mailove i ja posaljem na oba da se ne slaze. Kazem platila sam novembar 16.12 a pismo je pisano 27.12 (neverovatno da je potrebno vise od 10 dana da se vidi da je placeno nesto). Niko ne odgovara. Zovem korisnicki oni kazu morate da platite i decembar ja kazem nisam dobila a ona zena sa druge strane to nije bitno rok vam je da platite. Vrh je sto u ugovoru ne stoji koliki je iznos obaveze mesecne koju treba da platim - neverovatno. Kako da vam platim ako ne znam koliko. Onda je usledilo diktiranje brojeva racuna i mora na 3 uplatnice. Kao sad nema vise novembar nego septembar, oktobar i decembar. Uplatim ja to lepo odma - sto da ne uplatim ako znam koliko 24.1 sto je sa prvim kliringom u 13 odmah prebaceno na racun MTS. Zovem ujutro opet korisnicki servis (naivna) i kazem sad vi lepo ukljucite - jel mogu da vam pustim fax ili scan na mail pa da mi ukljucite - kaze ne, mora da idete u poslovnicu da im odnesete priznanice da bi vam ukljucili saobracaj (ko da ja imam opet vremena da setam da bih videla gomilu neukih i nevaspitanih ljudi u poslovnici). Odem ja u poslovnicu kad kazu debeli nadrndani tip (sakrio ogrlicu sa imenom da ne vidim) sta septembar - to je jutros demontirano. Kazem ja kako kad sam ja zvala jutros korisnicki servis i rekli mi da donesem racune. Kaze on: nemam sta da razgovaram sa vama demontirano je. Trazim ja sefa - kaze ja sam sef. Ja opet trazim sefa - kaze on idite tamo u cosku je sef. Kad ono nije sef nego super vizor - neka devojka kaze ne moze nista demontirano je. Ja je gledam belo - e pa lepo nece biti gospodo niste ispunili svoje obaveze hocu sefa poslovnice - kaze ona ne moze nije tu radi pre podne. pitam kako se zove sef a ona nece da kaze. Zanimljivo vrlo. E sad cu ja da posaljem opomenu pred utuzenje pa da vidimo sta ce da bude - koji sud ce da dosudi u njihovu korist kad osnovnu pretpostavku nisu ispunili iz ugovora - poslali racun na adresu korisnika nijedan put za 6 meseci. Tek su jutros kada sam po 100 x rekla alooo ne stizu mi racuni oni promenili adresu u sistemu iako je to trebalo da bude pre 6 meseci.


Tako da cekam sada odgovor poslala sam zalbe na vise adresa a nece me mrzeti da ucinim i pismenim putem preko advokata pa da vidimo sta ce gospoda da urade.

inace mogli bi neku obuku da urade sa tim nepismenim ljudima - trazila sam pravilnik o reklamacijama i ZAMISLITE NEMA U POSLOVNICI. ZAPOSLENI IH ZNAJU NAPAMET I SVE LEPO DEKLAMUJU

pa im ti placaj 10 godina....
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima25.01.2011. u 23:23 - pre 161 meseci
Citat:
Nikola975: Zanima me gde mogu da servisiram svoj mobilni telefon kupljen u Telekomu uz dvogodisnju garanciju pre godinu ipo dana? Aparat ne radi, a u Beogradu sam od ranijih servisera licno dobio obavestenje da je Telekom raskinuo saradnju, tj. ugovor sa njima i da vise nisu ovlasceni serviseri iste kompanije. U Telekomu na Novom Beogradu su me uputili na dve lokacije, koje su, gle cuda, obe ISELJENE.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nažalost, ovakve situacije se događaju u poslednjem periodu. Informacije koje se pružaju korisnicima su zvanične informacije koje postoje na našem intranet portalu, a koje su zasnovane na podacima koje su Telekomu Srbija dostavili distributeri mobilnih aparata preko kojih je mobilni aparat i nabavljen.

U konkretnom slučaju je potrebno podneti žalbu u najbližoj poslovnici Telekoma Srbija, uz ličnu kartu na uvid, koja će biti prosleđena nadležnoj Službi na dalje rešavanje. O ishodu žalbe korisnik se obaveštava pisanim putem ili na kontakt telefon, u zavisnosti od načina koji je naveo prilikom podnošenja žalbe.


Citat:
Nikola975: Takodje me zanima kako da "odjavim" svoju sim karticu iz studentskog biznis paketa? Racun nisam placao za nju 6 meseci, ali isti mi i dalje uredno stize na kucnu adresu. 6* oko 40 RSD=240 RSD (ukupno dugujem), a SIM kartica i dalje radi iako u ugovoru jasno i nedvosmisleno stoji da ce ugovor sa mnom biti raskinut ukoliko ne platim racune za poslednja tri meseca. Ocito nije tako. Probao sam i u raznim poslovnicama da licno raskinem ugovor, ali nisam mogao iako sam predocavao i podnosio dokaze da je zahtev iz centrale studentske organizacije sa sedistem u Beogradu podnet pre oko godinu i par meseci.


Zahtev može podneti isključivo ovlašćeno lice biz:net grupe i to slanjem zahteva na memorandumu organizacije sa pečatom i potpisom ovlašćenog lica putem elektronske pošte, faksa ili ličnim dolaskom u korisnički centar za biznis korisnike.

Što se tiče Beogradskog univerziteta, sve informacije se mogu dobiti putem kontakt telefona 065/505-33-00 ili 065/505-33-01, koji su zvanični brojevi za informacije u vezi biz:net pretplatničkih brojeva u Studentskom centru Beograd.
 
Odgovor na temu

Nikola975
Nikola Ristic
Bor

Član broj: 277514
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima26.01.2011. u 19:38 - pre 161 meseci
Hvala za savet za prvu situaciju, mada sam skeptik po bilo kakvom pozitivnom rešavanju žalbe.
Ali za drugu situaciju sam dobio, izvinjavam se na izražavanju, malo nemušt odgovor. Zato, evo šta sam dobio na e-mail, kasnije i lično proverio u Studentskoj organizaciji i uverio se da je takav zahtev zaista podnet. Izvoli mail koji sam dobio od ETC:

Re: ETC Web Kontakt
...
From:
ETC project team <[email protected]>
...
Add to Contacts
To: [email protected]
Nikola, zahtev za deaktivaciju je prosledjen Telekomu. Ukoliko si izmirio
sva dosadasnja dugovanja, broj ce biti trajno deaktiviran.

Pozdrav

Danijela

Easy Travel Card - ETC
SOSF
Lomina 5/L6
11000 Belgrade, Serbia
T: +381 (0) 11 32 82 720
M: +381 (0) 65 32 82 720
E: [email protected]
W: www.etc.org.rs



Mail mi je stigao 30.09.2008., račune ne plaćam više od juna 2010.

Kako se ophoditi sa svim ovim činjenicama?
 
Odgovor na temu

MadProfessor
Prof. engleskog
Kruševac

Član broj: 211006
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima26.01.2011. u 22:50 - pre 161 meseci
@ORCA 2
Imam sledeći problem. Pre nešto više od godinu dana mi je umrla majka koja je bila korisnik tadašnjeg najjeftinijeg MIX paketa (mislim da je u pitanju onaj od 250 mesečno, ne sećam se). S obzirom da je ranije uzela bonus u visini od 2000 din "besplatnog" kredita za produzenje ugovora kao verni korisnik, otišao sam u poslovnicu da se raspitam za uslove raskida ugovora. Izložio sam situaciju službenici u poslovnici i izričito rekao da ne bih da deaktiviram broj ako je potrebno plaćati preostale pretplate do isteka ugovorne obaveze, jer bih iskoristio minute koji su uključeni u pretplatu da ne propadnu (što sam par meseci i radio, ali u jednom trenutku više nije bilo potrebe, pa sam zato i rešio da se raspitam o raskidu). Službnenica mi je rekla da neće biti nikakvog plaćanja zaostalih potreba i da čak treba u zahtevu da napišem da se stronira poslednji račun jer kartica nije korišćena poslednja dva meseca. Na moje ponovno pitanje da li je sigurna i da li je takva praksa sa smrtnim slučajevima, opet mi je potvrdila da neće biti dodatnog plaćanja, na šta sa podneo svu potrebnu dokumentaciju, popunio zahtev za raskid i podneo ga. Međutim, posle otprilike mesec dana, stiže račun na ime moje majke sa iznosom od nešto više od tri hijlade dinara za naplatu, i to sa uračunatom kamatom zbog kašnjenja za plaćanje. Zanima me da li ima svrhe da se žalim, jer me je u najmanju ruku službenica obmanula i ne vidim zašto bih plaćao račun za koji mi je izričito rečeno da neće biti uvećan za iznos preostalih pretplata, posebno jer nisam ja taj koji je ugovor zaključio!
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima26.01.2011. u 23:36 - pre 161 meseci
@Nikola975
Najbolje bi bilo da kolegama iz Službe korisničkog servisa za biznis korisnike dostavite informacije o pretplatničkom broju i što više podataka u vezi sa problemom, na e-mail [email protected]. Nakon toga, kolege će izvršiti proveru sa biznis menadžerom koji je zadužen za biz:net grupu kojoj pripada pretplatnički broj i možete očekivati adekvatnu proveru.

Problem je verovatno nastao kod same studentske organizacije, budući da se svi zahtevi koji pristignu odmah prosleđuju ovlašćenom biznis menadžeru koji ima dužnost da reši zahtev u predviđenom roku ili isti prosledi odgovarajućoj službi.
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima26.01.2011. u 23:56 - pre 161 meseci
Citat:
MadProfessor: @ORCA 2
Imam sledeći problem. Pre nešto više od godinu dana mi je umrla majka koja je bila korisnik tadašnjeg najjeftinijeg MIX paketa (mislim da je u pitanju onaj od 250 mesečno, ne sećam se). S obzirom da je ranije uzela bonus u visini od 2000 din "besplatnog" kredita za produzenje ugovora kao verni korisnik, otišao sam u poslovnicu da se raspitam za uslove raskida ugovora. Izložio sam situaciju službenici u poslovnici i izričito rekao da ne bih da deaktiviram broj ako je potrebno plaćati preostale pretplate do isteka ugovorne obaveze, jer bih iskoristio minute koji su uključeni u pretplatu da ne propadnu (što sam par meseci i radio, ali u jednom trenutku više nije bilo potrebe, pa sam zato i rešio da se raspitam o raskidu). Službenica mi je rekla da neće biti nikakvog plaćanja zaostalih potreba i da čak treba u zahtevu da napišem da se stronira poslednji račun jer kartica nije korišćena poslednja dva meseca. Na moje ponovno pitanje da li je sigurna i da li je takva praksa sa smrtnim slučajevima, opet mi je potvrdila da neće biti dodatnog plaćanja, na šta sa podneo svu potrebnu dokumentaciju, popunio zahtev za raskid i podneo ga. Međutim, posle otprilike mesec dana, stiže račun na ime moje majke sa iznosom od nešto više od tri hijlade dinara za naplatu, i to sa uračunatom kamatom zbog kašnjenja za plaćanje. Zanima me da li ima svrhe da se žalim, jer me je u najmanju ruku službenica obmanula i ne vidim zašto bih plaćao račun za koji mi je izričito rečeno da neće biti uvećan za iznos preostalih pretplata, posebno jer nisam ja taj koji je ugovor zaključio!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaista nije moguće utvrditi sve relevatne činjenice na ovaj način, jer se mora izvršiti detaljna provera.

Možete podneti žalbu koja treba da sadrži detaljan opis prigovora, podatke o pretplatničkom broju i spornim postpaid računima, kao i prilog fotokopija lične karte ili pasoša, i dokumentacija kojom se potvrđuje smrt nosioca Ugovora o pretplati, kao i podatke za kontakt (kontakt telefoni i adresa prebivališta).

Žalba se može uputiti:

• ličnim dolaskom u najbližu poslovnicu Telekoma Srbija
• poštom na adresu: "Telekom Srbija" a.d, Cara Dušana 58, PAK 105015 (sa naznakom: za Funkciju za brigu o korisnicima)
• faksom na broj 011/3342-960


Nakon prijema žalbe, nadležna služba će izvršiti detaljnu proveru svih navoda i nakon toga pružiti odgovor po žalbi, koji će Vam biti dostavljen. Do rešavanja žalbe ne morate platiti sporni iznos računa.
 
Odgovor na temu

Matarese
Beograd

Član broj: 151251
Poruke: 115
*.co.uk
Via: [es] mailing liste

Jabber: matarese@elitesecurity.org


+12 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima27.01.2011. u 13:13 - pre 161 meseci
>
A gde ti to radis kad baratas tako sirokim dijapazonom informacija?
Delujes kao COPY - PASTE expert. Jedino nije jasno da li si volonter ili
radis za nekoga :)
Same sht - different day ;)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima27.01.2011. u 15:53 - pre 161 meseci
^^
Ako pitas za ORCA2, lepo pise covek ispod svog nick-a:
"Telekom Srbija A.D. - Direkcija za komercijalne poslove"
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima27.01.2011. u 16:37 - pre 161 meseci
Citat:
Matarese: >
A gde ti to radis kad baratas tako sirokim dijapazonom informacija?
Delujes kao COPY - PASTE expert. Jedino nije jasno da li si volonter ili
radis za nekoga :)


Posao mi je da znam te informacije :)
Često se i služim sa copy&paste, jer se širok spektar informacija nalazi na intranet portalu Telekoma i portalu Brige o korisnicima...
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima27.01.2011. u 20:27 - pre 161 meseci
Citat:
Milja M: ja sam u junu produzila 10 godinu za redom ugovor postpait i pri tome navela u ugovoru novu adresu. Naravno 6 messeci mi ne stize posta na naznacenu adresu iz ugovora kao ni racuni. Ne znam kako neko moze da ocekuje da im platim ako ne dobijem racun? mozda misle da mi svi imamo sve vreme ovoga sveda da idemo u njigove poslovnice razgovaramo sa ne ljubaznim zaposlenima i pri to dobijamo odgovore - u ugovoru pise da morate da izmirite obavezu - da pise ali pise i da morate da mi posaljete racun na naznacenu adresu takodje.

naravno stigla je opomena - ja sam racune koje su mi ljudi koji zive na ranijoj adresi dali platila ali su ostali septembar oktobar i decembar koji nisam dobila. i tako dobijem ja opomenu a tamo lepo pise da mogu da im pisem na mailove i ja posaljem na oba da se ne slaze. Kazem platila sam novembar 16.12 a pismo je pisano 27.12 (neverovatno da je potrebno vise od 10 dana da se vidi da je placeno nesto). Niko ne odgovara. Zovem korisnicki oni kazu morate da platite i decembar ja kazem nisam dobila a ona zena sa druge strane to nije bitno rok vam je da platite. Vrh je sto u ugovoru ne stoji koliki je iznos obaveze mesecne koju treba da platim - neverovatno. Kako da vam platim ako ne znam koliko. Onda je usledilo diktiranje brojeva racuna i mora na 3 uplatnice. Kao sad nema vise novembar nego septembar, oktobar i decembar. Uplatim ja to lepo odma - sto da ne uplatim ako znam koliko 24.1 sto je sa prvim kliringom u 13 odmah prebaceno na racun MTS. Zovem ujutro opet korisnicki servis (naivna) i kazem sad vi lepo ukljucite - jel mogu da vam pustim fax ili scan na mail pa da mi ukljucite - kaze ne, mora da idete u poslovnicu da im odnesete priznanice da bi vam ukljucili saobracaj (ko da ja imam opet vremena da setam da bih videla gomilu neukih i nevaspitanih ljudi u poslovnici). Odem ja u poslovnicu kad kazu debeli nadrndani tip (sakrio ogrlicu sa imenom da ne vidim) sta septembar - to je jutros demontirano. Kazem ja kako kad sam ja zvala jutros korisnicki servis i rekli mi da donesem racune. Kaze on: nemam sta da razgovaram sa vama demontirano je. Trazim ja sefa - kaze ja sam sef. Ja opet trazim sefa - kaze on idite tamo u cosku je sef. Kad ono nije sef nego super vizor - neka devojka kaze ne moze nista demontirano je. Ja je gledam belo - e pa lepo nece biti gospodo niste ispunili svoje obaveze hocu sefa poslovnice - kaze ona ne moze nije tu radi pre podne. pitam kako se zove sef a ona nece da kaze. Zanimljivo vrlo. E sad cu ja da posaljem opomenu pred utuzenje pa da vidimo sta ce da bude - koji sud ce da dosudi u njihovu korist kad osnovnu pretpostavku nisu ispunili iz ugovora - poslali racun na adresu korisnika nijedan put za 6 meseci. Tek su jutros kada sam po 100 x rekla alooo ne stizu mi racuni oni promenili adresu u sistemu iako je to trebalo da bude pre 6 meseci.


Tako da cekam sada odgovor poslala sam zalbe na vise adresa a nece me mrzeti da ucinim i pismenim putem preko advokata pa da vidimo sta ce gospoda da urade.

inace mogli bi neku obuku da urade sa tim nepismenim ljudima - trazila sam pravilnik o reklamacijama i ZAMISLITE NEMA U POSLOVNICI. ZAPOSLENI IH ZNAJU NAPAMET I SVE LEPO DEKLAMUJU

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opštim uslovima za pružanje usluga u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži koje je korisnik svojim potpisom u potpunosti prihvatio, propisano je da korisnik dužan da kontaktira Korisnički servis u slučaju da izostane prijem računa u uobičajnom periodu za pristizanje istog.

Takođe, Telekom Srbija ne vrši isporuku računa za telekomunikacione usluge, jer se svi računi, u predviđenom roku, automatizovano štamaju i šalju poštanskim putem, angažovanjem resursa JP PTT saobraćaja "Srbija". Potrebno je proveriti da li se u sistemu Telekoma Srbija nalazi ispravna adresa. Ukoliko neki podatak nije naveden ili isti nije ispravan (npr. poštanski broj, poštanski adresni kod, deo ulice i sl.), potrebno je, pozivom Korisničkog servisa, slanjem e-maila na [email protected] ili dolaskom u najbližu poslovnicu, tražiti dopunu podataka, na osnovu čega će biti kreiran nalog za pomenutu radnju. Nakon rešavanja naloga, počev od narednog računa, korisnik će dobijati račun sa navedenim podacima. Ukoliko se problem nastavi, potrebno je proveriti razlog nedobijanja računa direktno sa dostavnom poštom.

Što se tiče mogućnosti o slanju potvrde o plaćenom računu, takva mogućnost postoji i to slanjem faksa na broj 011/3342-960, koji se nalazi u Službi Back office. Međutim, agenti korisničkog servisa 064 789 nemaju odobrenje da korisnike upućuju na navedeni broj faksa, jer u ovom trenutku ne postoje dovoljni kapaciteti da se putem faksa ili elektronske pošte evidentiraju potvrde o uplatama većeg broja korisnika, već se trenutno korisnicima omogućava da putem navedenog broja faksa pošalju potvrdu o plaćanju, uz navođenje pretplatničkog broja za koji se potvrda odnosi. Nakon prijema potvrde o uplati, biće kreiran nalog za ponovnu aktivaciju pretplatničkog broja, a rok za rešavanje takvih naloga je 24 radna časa od trenutka kreiranja naloga.


Inače, svi zaposleni u poslovnicama su u obavezi da nose identifikacione kartice sa svojim imenom i prezimenom.

U slučaju primedbi ili pritužbi na rad poslovnica, možete podneti pritužbu na rad zaposlenog, ukoliko smatrate da zaposleni ne zadovoljavaju standarde komunikacije prema Vama ili Vam je bilo koje pravo uskraćeno ili smatrate ponašanje zaposlenog neprofesionalnim.
Nadležna služba Telekoma Srbija vrši detaljnu proveru svih navoda i preduzimaju se odgovarajuće mere prema zaposlenima u čijem radu postoji propust.


I na kraju, procedure za rešavanje reklamacija i prigovora korisnika nisu javno dostupni podaci, već se smatraju internim podacima i zbog poštovanja poslovne tajne, isti nisu dostupni u poslovnicama Telekoma Srbija ili na javnoj internet prezentaciji, ali Odeljenje za rešavanje i distribuciju reklamacija svakako raspolaže uvidom u proceduru, koja se poštuje.

U svakom slučaju, preporučio bih Vam da podnesete žalbu u najbližoj poslovnici ili putem e-maila [email protected], jer ovaj slučaj svakako zaslužuje da mu se posveti pažnja, radi utvrđivanja svih bitnih činjenica.
 
Odgovor na temu

Matarese
Beograd

Član broj: 151251
Poruke: 115
*.co.uk
Via: [es] mailing liste

Jabber: matarese@elitesecurity.org


+12 Profil

icon Re: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima28.01.2011. u 22:36 - pre 161 meseci
>
"Pise i na tarabi..." :)
Direkcija je velika. Verovatno ima neka sluzba koja je zaduzena za nesto?
Same sht - different day ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS podrška: 789, email, poslovnice, odnos prema klijentima

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 73289 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.