Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wrt54gl,povezivanje na wireless internet i serovanje konekcije?

[es] :: Wireless :: wrt54gl,povezivanje na wireless internet i serovanje konekcije?

[ Pregleda: 2495 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Maranello
Tuzla

Član broj: 173752
Poruke: 14
91.191.40.*



Profil

icon wrt54gl,povezivanje na wireless internet i serovanje konekcije?21.05.2010. u 20:50 - pre 168 meseci
Poštovanje svima.
Naime ja imam sličan problem pa me zanima može li ili ne može. Znam koji router ću da uzmem: Linksys by Cisco WRT54GL čujem da se i sam Cisco hvali da je router za entuzijazmiste..

Eh dakle situacija je sledeća.. taj router ima 2 antene.. jednu ću da odvrnem i na nju zavrniti onu limenu (sa nekom plastikom u sredini) sa već zakačenim 15metara kabla (napomena već hvatam 100% jačine signala) Dakle na internet se spajam preko tog PPPoE.. može li druga antena da radi kao AP i šalje ostalim Internet u kući (Laptop, mobitel, desktop). Možda se tehnički nisam dobro izrazio ali vjerujem da ste me skužili.. može li to na Linksysu?



[Ovu poruku je menjao tox master dana 23.05.2010. u 00:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Amater011
Beograd

Član broj: 124814
Poruke: 50
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon wrt54gl,povezivanje na wireless internet i serovanje konekcije?22.05.2010. u 22:43 - pre 168 meseci
Citat:
Maranello: Poštovanje svima.
Naime ja imam sličan problem pa me zanima može li ili ne može. Znam koji router ću da uzmem: Linksys by Cisco WRT54GL čujem da se i sam Cisco hvali da je router za entuzijazmiste..

Eh dakle situacija je sledeća.. taj router ima 2 antene.. jednu ću da odvrnem i na nju zavrniti onu limenu (sa nekom plastikom u sredini) sa već zakačenim 15metara kabla (napomena već hvatam 100% jačine signala) Dakle na internet se spajam preko tog PPPoE.. može li druga antena da radi kao AP i šalje ostalim Internet u kući (Laptop, mobitel, desktop). Možda se tehnički nisam dobro izrazio ali vjerujem da ste me skužili.. može li to na Linksysu?

[Ovu poruku je menjao tox master dana 21.05.2010. u 22:23 GMT+1]

pa ako si 'entuzijasta' valjda si se i do sada ponesto informisao pa nesto bi vec trebalo da znas. prvo, zasto je WRT54GL za entuzijaste i sta bi to znacilo ?! verovatno zato sto se na njega moze instalirati OpenWRT koji je verzija Linuxa. ne delujes mi kao neko ko je spreman da cacka po Linux-u, nadam se da gresim. nisam dugo nista cuo o OpenWRTu, reko da vidim sta se desavalo u medjuvremenu, odem zato na http://openwrt.org i iznenadim se kada vidim na naslovnoj strani da i TP-Link TL-WR1043ND sada podrzava OpenWRT. to znaci da je i on za entuzijaste !! a on je zver sa gigabit portovima, sa 300Mb/s wirelessom i 3 antene, sa USB portom za deljenje usb flasha ili usb hard diska preko mreze... sta reci...

sto se tice ostalih tvojih pitanja. prvo, WRT54GL ne moze raditi kao AP klijent na jednoj anteni, a da sa drugom radi kao AP i skuplja klijente. to ne moze ni TL-WR1043ND koji ima 3 antene, a kamoli Linksys. dakle, treba da imas 2 wireless uredjaja. opet, to te nece izaci mnogo skuplje jer tih 15m antenskog kabla koje si nameravao da uzmes nisu jeftini. a bolje i da ne uzimas tako dugacak antenski kabl jer ces imati ogromno slabljenje na kablu = los signal.

sta ti je moj savet ? eksterna antena yagi 19 dbi ili grid 24 dbi (mnogo bolje grid 24 dbi hyperlink zbog snage i ugla zracenja) + antenski kabl low loss od 3m (ili jos bolje kraci) + TP-Link TL-WA500G sa PoE (ili TL-WA5110 400mW sa PoE) + 15m UTP kabla (na njemu nemas gubitke a jeftiniji je) + ako bas hoces da budes entuzijasta OpenWRT na Linksys WRT54GL ili TP-Link TL-WR1043ND ruteru. nadam se da si skuzio sta hocu da kazem...

[Ovu poruku je menjao tox master dana 23.05.2010. u 00:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wrt54gl,povezivanje na wireless internet i serovanje konekcije?

[ Pregleda: 2495 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.