Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?

[es] :: Wireless :: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?
(Zaključana tema (lock), by tox master)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 39112 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?02.02.2010. u 00:42 - pre 172 meseci
Imam obican WiFi ruter kojem signal koji stize iz cable modema i koji odasilje signal po stanu i na njega se kace radne stanice (WiFi).

Medjutim, u slucaju da dodje do prekida cable modema, zeleo bih da imam mogucnost da se nakacim na neku WiFi raspolozivu mrezu u blizini (ima ih puno otvorenih, neke bih mozda i placao) i da nju nju koristim kao izvor neta za kucnu mrezu umesto cable modema -- tako da delim spoljni WiFi Net sa ostalim radnim stanicama kod kuce. Time i svi koji su nakaceni na kucni ruter koriste tu spoljnu WiFi konekciju, umesto cable modema (koji recimo nema signal).

Da li je ovo moguce jednim uredjajem i da cena nije paprena? Ako da, kojim? Jesam li nesto prevideo? Znam da bi sa 2 uredjaja moglo da se izvede. Nisam strucnjak za mreze, izvinjam se ako sam "lupio". :) Hvala!
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?02.02.2010. u 06:23 - pre 172 meseci
Nece da moze. Pisano sto puta po forumu - ipak ti treba dva uredjaja. Jedan koji ce da bude u client modu (da se kaci na provajdera) i jedan u AP modu (koji ce da bude "provajder" tvojim wifi uredjajima). Pritom svaki od njih mora da podrzava tacno taj mod koji sam napisao - znaci ako podrzava samo client mod - ne mozes ga upotrebiti za AP mod.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?02.02.2010. u 09:21 - pre 172 meseci
Prijatelj mi je rekao da bi ovaj ruter mogao da mi pomogne:

http://www.tp-link.com/product...ntent=spe&pmodel=TL-WR543G

The TL-WR543G 54M Wireless AP Client Router integrates 4-port Switch,
Firewall, NAT-router and Wireless AP. Its design is dedicated to Small
Office/Home Office (SOHO) wireless network solutions. The TL-WR543G
54M Wireless AP Client Router allows you to connect your network
wirelessly better than ever, share the Internet access, files and fun,
easily and securely.

The TL-WR543G 54M Wireless AP Client Router provides 2 operation modes
for multi-user to access the Internet: AP Client Router mode and AP
Router mode. In AP Client Router mode, you can access the Internet
wirelessly with the support of a WISP. In AP Router mode, it can
access the Internet via a Cable/DSL Modem.
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?02.02.2010. u 11:39 - pre 172 meseci
Ovaj ruter moze sve sem jedne stvari. Dakle, kad imas signal na cable modemu, onda ga stavis u AP/Router mod i kacis wifi uredjaje na njega, kad nema signala na cable modemu, prebacis ruter u wisp client mod i nakacis se na neki wifi iz okoline. Uz takvo podesavanje neces moci da se kacis sa drugim wifi uredjajima na svoj ruter, ali racunari koji su ti kablom povezani na ruter ce imati internet.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?02.02.2010. u 17:16 - pre 172 meseci
@owim:
Navedeni uredjaj radi ILI u jednom ILI u drugom modu. Nikako u OBA odjednom.

A ti ako neces da slusas sta ti pisemo - ti pusti "prijatelja" da ti to namesti da radi :)

P.S. Naravno da ti je odgovarajuci ovaj uredjaj, ali SAMO UZ ruter koji vec imas.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

hjasko
Bosna

Član broj: 4869
Poruke: 203
92.36.153.*



+2 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?02.02.2010. u 22:26 - pre 172 meseci
AirLive MULTI AP/RPT HI PWR WL-5470AP

802.11g Hi Power Multifunction AP/Router
AP, Client, Bridge, WDS, Universal Repeater, WISP, Gateway 8-Modes
Detachable Antenna with R-SMA connector
Bandwidth Control and Antenna Alignment Signal Survey
Wireless Client Isolation, Watchdog, ACK Timeout, TX power adjustable, Telnet
Up to 27dBm Output Power(South America) and -96dBm RSSI

Pogledaj da li mozes da nadjes gdje ovaj uredjaj,u Bosni kosta oko 40 EUR i to ti je otprilike
sto tebe zanima...Ima sve vrste modova koji su ti interesantni...


HJasko
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?03.02.2010. u 04:09 - pre 172 meseci
^ Hvala. Da li mi je i u tom slucaju potreban jos jedan ruter, kao sto su mi gore objasnili?
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?03.02.2010. u 06:48 - pre 172 meseci
I za ovaj vazi ono sto sam ostavio pod P.S.

POgledas specifikaciju na
http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1217469218521

Teorijski WISP +universal router bi tebi radilo posao, ali u praksi to bas i ne radi kako treba.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?03.02.2010. u 11:03 - pre 172 meseci
Sa jednim ruterom mozes ili jedno ili drugo, nikako oba u isto vreme.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

boki99
Novi Sad

Član broj: 4236
Poruke: 457
*.2.nat.stcable.net.

Sajt: 192.168.1.1


+4 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?03.02.2010. u 11:37 - pre 172 meseci
Meni radi ovislink 5460 v2 evo vec tri godine u universal repeater modu bez problema. Zato ne ocenjujte odmah da ne moze, kad moze. Dosta ti je jedan uredjaj ako ima te opcije. Takodje mozes i u WISP +universal router modu da koristis. Malo je zajebancija da se napravi da radi, ali kad se setuje dobro sto se tice signala, radi ko zmaj!

U celoj prici je najveci problem jacina signala providera, posto kad ubacis u universal repeater mod treba ti ekstra jak wifi link do providera da bi te "video", a bogami i ti njega. Znaci dobra antena mora da ide, na banane ce tesko ici osim ako ti AP nije na zgradi preko puta.

[Ovu poruku je menjao boki99 dana 03.02.2010. u 12:47 GMT+1]
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d
 
0

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?03.02.2010. u 15:25 - pre 172 meseci
postoje routeri sa 2 AP-a u sebi, ne znam kako da se izrazim, kao 2 AP-a u jednom uređaju, sa 2 antene, pa jednu antenu prebaciš u client mod, a drugu u AP.
npr Airlive G.DUO - cijena kod nas oko 55 eura.
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?03.02.2010. u 19:31 - pre 172 meseci
(molim moderatora da obrise poruku)

[Ovu poruku je menjao owim dana 04.02.2010. u 04:54 GMT+1]
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?03.02.2010. u 20:01 - pre 172 meseci
Vidim da mnogi ruteri koji su AP klijenti imaju antenu koja moze da se
skine, sto bi meni odgovaralo. Bolji signal cu uhvatiti ako je
napolju. Koja su ogranicenja u duzini kabla, koji kabl?

Mogu li spoljnu antenu da "izlolujem" od kise tako sto bih je stavio u
kesu a kabl sproveo do AP klijent rutera, koji bih LAN kablom povezao
sa drugim ruterom koji bi distribuirao WiFi signal ka radnim stanicama
-- ako sam sve dobro ukapirao? :)
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?04.02.2010. u 03:54 - pre 172 meseci
Dobio sam ovaj odgovor na PP:

najbolje je da kupite uredjaj proizvodjaca AirLive sa oznakom 5470. Uredjaj je access point koji moze da "uhvati" vise mreza i da ih distibuira dalje ka radnim stanicama. (Cena je 4939.00 dinara sa PDV-om.)

Pomenuti uredjaj sadrzi u sebi wirelless, znaci ne morate koristiti LAN kablove, a sto se tice drugog pitanja iz pocetnog posta, ne treba Vam jos jedan uredjaj, jer Vam SBB-ov signal stize kroz kabl, a wirelless stize bezicno na antenu uredjaja.
 
0

mnikola91
Nikola Mitrov
Nis Srbija

Član broj: 250710
Poruke: 10
93.87.152.*



+1 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?09.02.2010. u 20:41 - pre 172 meseci
Ako neko mozda zna, posto se ja bas ne razumem, da li moze preko wireless-a (modem Telekom Srbija-OPEN ADSL) da se prima internet na mobilni? Ako moze, sta telefon treba da poseduje???
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?09.02.2010. u 21:13 - pre 172 meseci
^^ Pa valjda ugradjen wi-fi ... 'bem li ga kako bi moglo bez toga :)

Nego owim-e, urade li sta ti sa tim waerlesom?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?08.05.2010. u 11:30 - pre 169 meseci
Mislim da sam našao ruter koji mi je potreban za namenu sa početka teme: TP-LINK TL-WR741ND

http://www.tp-link.com/PRODUCT...tDetails.asp?pmodel=TL-WR741ND

Novija je tehnologija od TP-LINK WR543G, kažu novije i od WISP +universal router, ima WDS -- wireless bridge provides seamless bridging to expand your wireless network. WDS = Wireless Distributions System.

Da se ne bi tukao sa ostalim mrežama, podesim ga recimo ovako:
IP 192.168.1.10
DHCP 50-60
Default gateway adresa rutera na koji se kači (192.168.1.1)
DNS adresa rutera na koji se kači (192.168.1.1)

Za kraj, jeftiniji je, 3.300 din. Hm? :-)
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?09.05.2010. u 03:58 - pre 169 meseci
Još jednom da demonstriram. Ovo je stanje sada. Jedan PC i SBB modem. SBB mreža se često prekida, jako je nepouzdana. Oko stana ima WiFi mreža koje mogu da uhvatim laptopom, na istom mestu nekad imam 3Mbits/s a nekad jedva ide ili nema protoka.



Ovako će otprilike biti: u stanu će biti još jedan desktop PC koji može sa WiFi dongle-om ili Ethernet kablom da se poveže sa budućim uređajem -- multifunkcijskim ruterom. Takođe biće i 2 laptopa.



Poenta je iz prve poruke ove teme, kako iskoristiti spoljne raspoložive WiFi mreže kada nema SBB signala (što je nekad danima), da "napajaju" netom LAN sa leve strane slike? Želeo bih jedan uredjaj (WiFi ruter koji ima access point) koji moze da "uhvati" vise mreza i da ih wireless distibuira dalje ka radnim stanicama. U prethodnoj poruci naveo sam poslednji preporučeni uređaj koji bih kupio ove nedelje ako će da odradi posao.

Ako uređaj bude loše hvatao spoljne mreže, da li bi pomogla yagi antena? Molim za pomoć.
Prikačeni fajlovi
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?14.05.2010. u 19:22 - pre 168 meseci
Koja je najbitnija razlika između ovih modela koji su slične cene:

TPLINK 340G WDS (2300 din)
TPLINK 542G WDS (2800 din)
TPLINK 543G WDS (3300 din)
TP-LINK TL-WR741ND WDS (3300 din)

TP-LINK TL-WR741ND, podržava i N standard, to je najjeftiniji N ruter ("entry level"), 150Mbit, ne 300Mbit. G je 54 Mbit.

Meni treba WiFi AP ruter za kućni LAN (delimično WIFi, delimično Ethernet) koji može da prima kablovski Net (možda i ADSL jednog dana), hvata spoljnu wireless mrežu i da je wireless distribuira po kućnom LAN-u (ako je to bridžing), kad god kablovski Net ne radi (često).

Još uvek nisam kupio WiFi kartice za desktop računare (oba laptopa su wireless LAN 802.11a/b/g, dakle G), pretpostavljam da je G standard dovoljan za ceo LAN (i za desktop PC-e - 4 računara uk.), pa mi otuda N možda i nije potreban za LAN, ali možda jeste da "dovuče" spoljni wireless net do rutera, tj. LAN-a (veći protok)?

Napomena
Do sada su mi napisali (za model 543G):
- "Sa jednim ruterom mozes ili jedno ili drugo, nikako oba u isto vreme." (i spoljni net i wireless LAN)
- "Prebacis ruter u wisp client mod i nakacis se na neki wifi iz okoline. Uz takvo podesavanje neces moci da se kacis sa drugim wifi uredjajima na svoj ruter, ali racunari koji su ti kablom povezani na ruter ce imati internet."

Ako je to tačno, to mi ne odgovara. Međutim, više prodavaca ovih rutera tvrdi da to nije tako i da su nebrojano puta lično uradili upravo ovo što tražim. Ja bih, koliko sutra, kupio ruter.

Svaki komentar je dobrodošao, iako znam da sam ugnjavio :(.
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?14.05.2010. u 20:03 - pre 168 meseci
izbacis taj kabel od sbb koji je na slici i ide u ap router ,kada si na sbb tamo si kada nisi taj kabel u ap i na wireless nece ici dve razlicite konekcije u isto vreme(sem ako ces svaki put da menjas mod u ap-u,po meni lakse premestati kabel nego menjati modove.svakako ti mrezna kartica u racunaru stoji na automatic ip).za to uzmes wl-5470 i stavis ga u wisp+ universal repeater mod kao sto je neko vec u prethodnim odgovorima napisao i to je to! znaci sa jedne antene i saljes i primas signal,tu mozes sa lap-ovima da hvatas svoj signal,a taj desktop preko utp kabla u mreznu karticu.i moraces da izaberes samo jedan od ta tri routera (na slici van strana) na koji ces da se konektujes, ako si u gore napomenutom modu mozes samo na jedan da se kacis!!



[Ovu poruku je menjao mantas dana 14.05.2010. u 23:08 GMT+1]
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

[es] :: Wireless :: WiFi net po kuci i hvatanje drugih WiFi mreza i deljenje WiFi putem po kuci?
(Zaključana tema (lock), by tox master)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 39112 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.