Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko nekih nedoumica vezanih za asembler

[es] :: Asembler :: Pomoć oko nekih nedoumica vezanih za asembler

[ Pregleda: 2227 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strš
ČAČAK

Član broj: 59295
Poruke: 324



+2 Profil

icon Pomoć oko nekih nedoumica vezanih za asembler20.05.2010. u 23:12 - pre 168 meseci
Pozdrav.
Kao prvo nemam znanje oko programiranja tako da ova pitanja su uopštena da bih uopšte počeo da shvatam suštinu.
Prvo na netu ima "brdo" dokumentacije,tutoriala u vezi programiranja ali ne mogu da nađem sebe u celoj toj priči.Nešto mi fali ali ne znam šta(verovatno škola).Želim da naučim da programiram mikrokontrolere u asembleru (za početak) tako da ako sam pogrešio forum "prebacite me u forum ,elektronika? ili je to isto(programiranje softwera i mikrokontrolera)?
Drugo da li je asembler ima određeni set funkcija i to je to,pa sa njihovom kombinacijom dođeš do programa koji si hteo?
Treće ako imam zapis u hex fajlu da li mogu sa nekim (kojim?) programom da "prebacim" u aseblerski zapis da bih pokušao da isčitam taj program?
Četvrto ako i uspem da prebacim u asm fajl na koji način da pokušam da shvatim program tj. odakle da počnem?
Za sada toliko.Ovo pitanje sam postavio i u forumu elektronika tako da ako sam na pogrešnom mestu postavio pitanje vi me izbrišite.
Još jednom pozdrav i nezamerite na možda glupim pitanjima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Asembler :: Pomoć oko nekih nedoumica vezanih za asembler

[ Pregleda: 2227 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.