Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sve ok (bar mi tako izgleda) ali se ne vide kompjuteri

[es] :: Windows mreže :: sve ok (bar mi tako izgleda) ali se ne vide kompjuteri

[ Pregleda: 2423 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

muxa11

Član broj: 217563
Poruke: 14
109.175.44.*



Profil

icon sve ok (bar mi tako izgleda) ali se ne vide kompjuteri18.05.2010. u 19:07 - pre 169 meseci
pozz. formatirao sam i laptop i desktop. prije formatiranja radila mi je wlan preko koje sam mogao se konektovati na net adsl. sad poslje format izgledam mi da sam sve podesio, wireles vidi desktop (povezani su wifi-jem) signal excellent, ping radi bez greske na oba kompjutera ali se ne vide u viuw workgroup computers, niti mogu na internet na laptopu ( na desktopu je adsl 2/2ruter paradigm). Na laptopu vidim samo laptop a ne vidim desktop, dok na desktopu ne vidim ni jednog ni drugog.

ljudi sta bi moglo biti.
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: sve ok (bar mi tako izgleda) ali se ne vide kompjuteri19.05.2010. u 08:01 - pre 169 meseci
@muxa11 zakomlikovao si ga do bola
Koliko sam razumio ti se sa laptopom i desktopom kacis wireless-som na adsl modem.
Predpostavka je da je na adsl-u podignut DHCP, i svi koji se zakace (ako su im postavke na kartici stavljene na automatski) dobiti odgovarajuce parametre.
Posle ovoga ti trebas da imas internet da obadva racunara
A pitanje ko koga vidi nema veze sa internetom nego sa podesavanjem tvojih klijenata.
Ako ti pingovi izmedju racunara prolaze onda je sve ok povezano i ostaje ti jos par podesavanja.
Moras nesta podijeliti (share-ovati) od foldera na obadva racunara.
Ako koristis "viuw workgroup computers" njemu treba godina da skonta koga ima na mrezi, tako da ti je najbolje da direktno pucas na ip ili hostname racunara
kucas u run \\192.168.x.x i trebalo bi da budes u dijeljenim dokumentima tog racunara. Ako ti prikaze dijeljene foldere a ne bude mogao uci, onda ces morati podesiti prava pristupa na tom dijeljenom foderu (npr dodas everyone u listu)
Eto nadam se da sam ti pomogao.
Šaka
 
Odgovor na temu

MarKaba
PeraKojot
Član biroa za evidenciju nezapošljenih
lica posle dvadeset godina rada kod
vojske.
Srbija

Član broj: 52364
Poruke: 79
82.114.66.*

Sajt: www.pdzmaj.org


+1 Profil

icon Re: sve ok (bar mi tako izgleda) ali se ne vide kompjuteri09.06.2010. u 22:50 - pre 169 meseci
Da se nadovežem tema je slična ...

U pitanju su tri kompa u mreži, ista im je workgrupa, net dobijaju preko rutera na DHCP svima je sherovana jedna particija zbog razmene fajlova, čak i printer dele koji je instaliran na jednom od kompova. Operativni na sva tri je XP SP3. Sve radi super.

Jedan komp je prešao na Win7, niti on vidi preostala 2 sa Xp niti XP-ovci vide njega. Kada na Win7 u RUN ukucam \\192.168.x.x IP adresa kompa koji mi treba ja ga vidim i mogu da šerujem, takođe i na XP kompovima kad u RUN ukucam \\192.168.x.x IP od mog WIN7 .... dobijam šerovanu particiju.

Kako napraviti da se oni stalno vide bez kucanja IP adrese u RUN kao što se to moglo pod XP?
"Da bi dobio razuman odgovor treba postaviti razumno pitanje" - lepo rečeno
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: sve ok (bar mi tako izgleda) ali se ne vide kompjuteri10.06.2010. u 08:56 - pre 168 meseci
Najlakse ti je da mapiras taj dijeljeni folder, ili disk.Znaci kada pristupis djeljenim dokumentima kliknes desni klik pa map networ drive.Posle ovoga ces imati tu destinaciju vidljivu na MyComputers
Šaka
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: sve ok (bar mi tako izgleda) ali se ne vide kompjuteri

[ Pregleda: 2423 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.