Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?

[es] :: Vodič za posao :: Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15287 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?23.05.2010. u 07:03 - pre 168 meseci
I da se malo dopunim, čisto ako neko nije shvatio o čemu pričam. Ja nisam za to da ne postoji nikakva regulacija od strane države, ali jesam za to da ta regulacija bude minimalna. Dakle, država treba da gradi puteve, ali ne i da određuje kojim će putem neko da ide iz tačke A u tačku B, koji će automobil da vozi i koje će gorivo da sipa. Država treba da organizuje efikasno sudstvo, ali ne i da umesto mene određuje koga ću ja da tužim i zbog čega. Pa tako ako poslodavac meni ne isplati platu, nema tu šta država da se meša i pritiska poslodavca da isplati platu, nego da je na meni da se dogovorim sa tim poslodavcem ili da ga tužim ako ne možemo da se dogovorimo. Uostalom, možda ja baš hoću da radim besplatno za nekoga da bih imao što više posla i zahvaljujući tome stekao znanje i iskustvo koje ću kasnije naplatiti. Takođe, ako ja hoću i mogu da radim 12 ili 14 sati dnevno, ne želim da se država meša u to time što će mi reći da ne mogu da radim više od 8 sati dnevno, jer možda meni baš trebaju pare, a poslodavac mi debelo plaća za duplo radno vreme. Dalje, jesam za to da država brine o socijalnim slučajevima, ali ne i za to da se u socijalne slučajeve svrstava i neko ko je zdrav i prav, a neće da radi ili porodica sa desetoro dece koja jedva sastavlja kraj sa krajem, a u istoj toj porodici je barem polovina članova radno sposobna. I tako dalje.

Jednom rečju, ja sam za što manji upliv države u život ljudi, pogotovo kada se radi o odnosima između poslodavaca i radnika. Pa tako ako poslodavac ima projekat koji je vezan za telekomunikacije i naiđe mu radnik koji hoće da radi za šolju kafe dnevno, jer mu u tom trenutku ne trebaju pare, već želi da stekne iskustvo u radu sa telekomunikacijama, zašto ne bi obojici bilo omogućeno da ostvare svoje ciljeve, poslodavcu da smanji troškove, a radniku da stekne iskustvo koje mu je potrebno, umesto što će da dođe država i da kaže da to ne može i da poslodavac mora da isplati radniku najmanje 15.000 dinara mesečno. I onda ako poslodavac odluči da ne primi tog radnika, već da umesto toga raspodeli malo više posla na postojeće radnike, taj jedan radnik ostaje uskraćen za radno iskustvo koje je želeo.

Jednostavno, poslodavci i radnici treba da budu izjednačeni po pravima i obavezama, a ovako je radnik u mnogo boljem položaju. Samo primera radi, radnik može u bilo kom trenutku da da otkaz bez ikakvog objašnjenja, dok poslodavac to mora da pravda. Takođe, poslodavac je obavezan da plaća radnika minimum 15.000 dinara mesečno, dok radnik nije obavezan da odradi, odnosno zaradi tih 15.000 poslodavcu. Dalje, poslodavac je obavezan da obezbedi svu moguću zaštitu radnika na radu, dok radnik nije ni u kakvoj obavezi da zaštiti firmu. Prosto nije fer.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?23.05.2010. u 09:12 - pre 168 meseci
Nema 'leba od privatnih firmi. Drzava ima slabu vajdu od njih. I da, ja jesam za to da drzava mora da reaguje kada dodje do ugrozavanja njenih gradjana u bilo kom smislu. Pravila igre moraju da postoje

[Ovu poruku je menjao llux dana 23.05.2010. u 12:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

covek
nemam
Beograd

Član broj: 219210
Poruke: 11
*.illusion.rs.



Profil

icon Re: Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?23.05.2010. u 10:34 - pre 168 meseci
Izvinjavam se sto prekidam ali vi gospodo ne dajete odgovor na pitanje koje se postavlja u naslovu teme, STA RADITI? Vi ste gomila politicara, filozofa, istoricara, sanjara, komedijasa...
:)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?23.05.2010. u 10:54 - pre 168 meseci
Kupis hektar dva zemlje i sa zenom obradjujes.

Malo pilici, jedna koza i necete biti gladni a ako budete vredno i pametno radili moci cete da zivite od toga.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?23.05.2010. u 17:48 - pre 168 meseci
Citat:
Branko Santo: Kupis hektar dva zemlje i sa zenom obradjujes.

Malo pilici, jedna koza i necete biti gladni a ako budete vredno i pametno radili moci cete da zivite od toga.

Tema je kako zaraditi bez rada, samo što nije baš tako formulisana. :) Da neko hoće da obrađuje zemlju već bi to radio, ne bi gubio vreme sa nama filozofima i licimurima na forumu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?24.05.2010. u 20:39 - pre 168 meseci
A da te pitam zasto bi ista radio?
Da zaradis? Koliko? Koliko bi radio? Da li imas pocetni novcani kapital? Da li imas neko znanje?
Zasto postavljas sebi pitanje koje je postavilo sebi jos barem 3 miliona ljudi u Srbiji? Postavi sebi pitanje po cemu se razlikujes od 3 miliona ljudi!


Pitanje ti je takvo da mogu da ti kazem da ti je najbolje da kupis pola hektara u centru Beograda i napravis lokale i stanove i onda ih prodajes ili izdajes.



[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

leprosy

Član broj: 44489
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?01.06.2010. u 23:08 - pre 168 meseci
Upravo pogledah film "Do gole koze". :)) Eto sta bi ljudi sve uradili samo da zarade.:)
0.70710678118654752440084436210485
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Šta uopšte raditi (legalno) u doba krize?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15287 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.