Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvije Sektorke na jednu karticu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Dvije Sektorke na jednu karticu

[ Pregleda: 2097 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adnan_89
Adnan Adnanovic
Servis

Član broj: 221065
Poruke: 169
213.196.125.*



+1 Profil

icon Dvije Sektorke na jednu karticu16.05.2010. u 19:41 - pre 169 meseci
Evo ovako. Do prije neki dan ulogu AP-a je odradjivala P3 sa dvije TP 551g i dvije "reinkjet" antene. To je oslabilo i naravno osiromasilo, kupim RB433 i R52 karticu i omnicu "cyberbajt 10db", ali signal ocajan. posto ima dosta "providera" i naravno dosta je zagusen eter na 2.4, da li postoji mogucnost da dvije sektorke od cca 10-15 db spojiti na jednu karticu? da napomenem da su ostale dvije kartice zauzete na rb-u. tako da imam samo jednu.

hvala
Wireless Forum - wireless.no-ip.org (uskoro i na .com domeni). Tek je u pripremi :D
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Dvije Sektorke na jednu karticu17.05.2010. u 08:05 - pre 169 meseci
moguce je preko spliter-a ali to bi verovatno dovelo do slabljenja signala posto ide samo na jednu karicu.ako imas mesta za jos jednu karticu mislim na pci slot u tom p3 to bi bilo idealno!!ali mozes da probas sa spliterom!evo nacrta za spliter od Dragana Dobričića koji se dosta dobro pokazao u mom slucaju:

Long Live Rock 'n' Roll
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

adnan_89
Adnan Adnanovic
Servis

Član broj: 221065
Poruke: 169
213.196.125.*



+1 Profil

icon Re: Dvije Sektorke na jednu karticu17.05.2010. u 13:58 - pre 169 meseci
probat cu.

naime imam problem, korisnici imaju po 70% signala ali pppoe nece da prodje, i kada prodje nema sanse ni 100kb da skine za 5 minuta. ne znam stvarno sta je, znaci opticka vidljivost sa antenom ali internet ne ide... je li moguce zbog zasicenja etera i opterecenosti da ne moze?
Wireless Forum - wireless.no-ip.org (uskoro i na .com domeni). Tek je u pripremi :D
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Dvije Sektorke na jednu karticu17.05.2010. u 16:10 - pre 169 meseci
iskeniraj mreze vidi na kom su kanalu pa po tome rasporedi svoju promenom polarizacije mozes da delimicno resis problem ako je vecina mreza na vertikalnoj ti stavi na horizontalnu ili obrnuto!sve zavisi i koju opremu koriste klijenti, nekada je dosta da jedan klijent ima neku kantenu napravljenu na jedan prema od prilike puno kabla od antene do kartice.. pa da koci celu mrezu na koju je konektovan!!zakljucaj mrezu pa probaj da se ti sam konektujes sa nekom zadovoljavajucom opremom pa ce videti kako se onda ponasa!!opet zavisi i koliko klijenata se kaci na tu pristupnu tacku....
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Dvije Sektorke na jednu karticu

[ Pregleda: 2097 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.