Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

posao u Beneluksu

[es] :: Vodič za emigraciju :: posao u Beneluksu

[ Pregleda: 1867 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.direct-adsl.nl.



+5 Profil

icon posao u Beneluksu04.05.2010. u 09:00 - pre 170 meseci
Pre dva dana sam stigao u okolinu Brede (Oudenbosch) u Holandiji. Ovde ću biti naredna 3 meseca kod svoga druga, koji je holandski državljanin.
Razlog moje posete je posao. Diplomirao sam januara ove godine na arhitektonskom fakultetu u Nisu, smer arhitektura (diplomirani inzenjer arhitekture, 5 godina studija), kao prvi u generaciji, imam od Dekana i pismo preporuke na engleskom kao dokaz. Radio sam dva meseca na crno u jednoj gradjevinskoj firmi u Nishu, i sve mi se smucilo, gazda koji ne placa, uslovi rada, zakonski propisi i prevare na zbog kojih ja mogu da odgovaram, a na koje me gazda nagoni i slično.
Onda sam odlucio da na poziv ovog mog prijatelja dodjem u Holandiju i okusam sreću. Pozitivno u celoj prici je to što ne moram da placam, stan jer sam kod njega.

Dakle tražim od vas savet, kako da krenem u potragu za poslom, ili praksom (internshipom - pristao bi čak i na neplacenu, jer će mi ipak čak i sama cinjenica da mi u CV-iju piše da imam odradjenu praksu negde u evropi biti pozitivan faktor za dalju potragu za poslom). Dajte mi sajtove Holandskih (za jedan vec znam: architectuur-bureaus.startpagina.nl - Alles over alle architecten ) ili Belgijskih (Oudenbosch je blizu Belgijske granice mogao bi da putujem) firmi na koje da tražim posao ili praksu. Prihvatio bi bilo koji posao u arhitektonskoj struci, dakle od arhitekte, do pomoćnika arhitekte, ili običnog tehnickog crtaca, bukvalno sve sto ima veze sa mojom profesijom. Spreman sam na minimalnu platu (ako tako nešto postoji).

Pretpostavljam da su mi veliki problemi to što ne znam holandski ni reci, ali sa engleski tecno govorim/čitam/pišem. Takođe kao srpski državljanin, nisam clan EU i EEA, pa samim tim opet imam još jedan veliki minus.

Šta mi savetujete da radim. Hvala na odgovorima, beskonacno zahvalan.

Djordje Spasic
 
Odgovor na temu

he got the game

Član broj: 309180
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: posao u Beneluksu27.11.2012. u 16:50 - pre 138 meseci
Dragi Djordje

Trenutno se nalazim u jednkaoj situaciji kao i Vi prije 2 godine
s tim sto sam ja dodatno diplomirao u Japanu ..

Takodje mi je ponudjen smjestaj kod prijatelja u Holandiji
i takodje trazim posao makar i sa minimalnim prihodima
te me zanima
koji jeste vas savjet

Bicu slobodan da pitam jer ne znam koliko je slucajnost ..
vidio sam vase ime na aaarchitects site /u te me zanima da li ste to vi ..

pretpostavljam jaka volja
no
ne znam da li da dodjem tamo i trazim posao na samom licu mjesta ili
pak mogu sve zavrsiti i preko interneta

aaarch.. su mi danas poslali pismo gdje kazu da mogu raditi kao trainee
ali nisam bas siguran da je placeno ikako
jer mi je potrebno barem 300 eura mjesecno ili i manje
zaista ne znam ,.

nadam se da cete nekako vidjeti ovo moje pismo
i nekako odgovoriti
na bilo koji nacin

Vas
srdacno i iskreno
bojan
 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
82.118.11.*



+3 Profil

icon Re: posao u Beneluksu28.11.2012. u 19:01 - pre 138 meseci
Mislim da je najbolje otici traziti posao na licu mesta, naravno ako mozes. Tako imas vise sanse da nadjes posao, barem mislim. Ne znam otkud ti to da je potrebno samo 300 eura mesecno ali 300 eura u Holandiji je nista.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: posao u Beneluksu

[ Pregleda: 1867 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.