Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.

[es] :: Advocacy :: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10616 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.17.01.2004. u 21:28 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
:Ne vidim da je Linux nesto posebno "pljuvan" od MS-a - ako nista drugo, bar korisnici MS sistema ne trose svoje slobodno vreme da besplatno reklamiraju MS proizvode :)


Neko rece gore kako nam je Linux dao mnogo i zauzvrat mozemo da kazemo koju lepu rec.
Nije to besplatno reklamiranje, to je nesto kao.....bar malo uciniti da bi nadoknadio to sto si dobio sa linuxom.
Ono sto meni nije jasno zasto neki m$ korisnici trose svoje slobodno vreme da besplatno reklamiraju m$ poluproizvode, konkretno mislim na likove kao sto su recimo degojs ili dragi tata.
Koliko sam ja upoznat na zapadu nista nije dzabe ap rekoh mozda dobijaju koju kintu kad tako bezocno propagiraju m$ i pljuju po Linuxu. Doduse vise pljuju nego sto propagiraju ali to je mozda zato sto u m$ svetu pljuvanje po Linuxu je isto toliko cenjeno kao pevanje oda windowsu...:>
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.17.01.2004. u 22:31 - pre 246 meseci
Citat:
Neko rece gore kako nam je Linux dao mnogo i zauzvrat mozemo da kazemo koju lepu rec.


Nije li ti lakše da kažeš: "Zaljubljen sam i volim te, Linux. I neću da se više krijem." ??


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Microsoft zapo�inje marketin�ki rat protiv Linuxa.17.01.2004. u 22:33 - pre 246 meseci
Citat:
flylord:
Citat:
TiXo:
hehe, znam za ovakvo rešenje sličnog
problema, ali da će da ga predloži M$
tehnička podrška.... stvarno strašno, pa
Bilija bi strefila srčka da mu neko
nešto takvo preporuči :)

Interesantno da je ES automatski konvertovao ovu poruku u latinicu.
Malo je glupo da kad hocu da procitam neku poruku moram da odradim replay na nju
poz



Slazem se da je glupo. Sistem bez fontova koji poseduju punu Unicode podrsku (znakove za sve jezike) je neupotrebljiv.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.17.01.2004. u 22:46 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
Neko rece gore kako nam je Linux dao mnogo i zauzvrat mozemo da kazemo koju lepu rec.


Nije li ti lakše da kažeš: "Zaljubljen sam i volim te, Linux. I neću da se više krijem." ??



Ti tvojoj jos nisi priznao? :P
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 04:58 - pre 246 meseci
Citat:
impaque:
Što se besplatnih reklama tiče, to je najmanje što mogu da učinim zauzvrat GNU i Linux programerima, ne?


A bogami i IBM-u, Novelu i Red Hat-u koji skupljaju kajmak i smeju se zanesenjacima koji im obavljaju posao za dž.

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Microsoft zapo�inje marketin�ki rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 05:54 - pre 246 meseci
Citat:
flylord:
Malo je glupo da kad hocu da procitam neku poruku moram da odradim replay na nju


Instaliraj neki ozbiljan OS, pa nećeš imati takvih problema.

(Mr. Gates, this sentence is worth at least 100$. You can send me a check on my home address, or wire the money directly to my checking account. Thanks.)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 06:26 - pre 246 meseci
Citat:
popeye
Ti tvojoj jos nisi priznao? :P


Nema sa mojom ljubavi - pare su u pitanju.
A ova vaša, fol nevinašce mamino mlađano i neiskvareno, a ono tamo mogu svi za dž.. Još i prepisuje poze od starijih.. :> Da ne pominjem da joj je glavni "sponzor" neko koga zovu "Big Blue" (u prevodu: "Đole Haubica").
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.verat.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Microsoft zapo�inje marketin�ki rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 12:14 - pre 246 meseci
Citat:
Goran Rakić:
Medjutim jednog dana
se nešto dogodilo


Heh, tako čest (i najčešće nerešiv) problem sa MS softverom: "nešto", i to baš "jednog dana", Murphy style! ;))

Citat:
Kad ono odgovor. E pa pokrenite Samba-u, recite da obavezno bude master i
osigurajte da taj komp radi stalno (što je inače i bio slučaj).

Problem je rešen, ali na zanimljiv način, zar ne ;)


Hahahah, joj! ;)) Koja nekompetentnost (MS podrške, naravno)! LOL, ovako nešto nikad nisam čuo! ;P Jaaadni, nije im Billy dao svu moguću dokumentaciju i uputstva za vešto "zaobilaženje" namerno ostavljenih bagova, šmrc, šmrc.. hehehe ;))
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.verat.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 12:21 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
Neko rece gore kako nam je Linux dao mnogo i zauzvrat mozemo da kazemo koju lepu rec.


Nije li ti lakše da kažeš: "Zaljubljen sam i volim te, Linux. I neću da se više krijem." ??



Evo, ja priznajem: na zidu mi je Linusova slika kojoj se poklonim svaki dan i zahvalim Mu na svim blagodetima Njegovog (et al ;) OSa, dok tvoju sliku držim u olovnom sefu u podrumu (kako ne bi zračila ukućane) i ponekad je gađam pikadom.
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.verat.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 12:29 - pre 246 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Citat:
impaque:
Što se besplatnih reklama tiče, to je najmanje što mogu da učinim zauzvrat GNU i Linux programerima, ne?


A bogami i IBM-u, Novelu i Red Hat-u koji skupljaju kajmak i smeju se zanesenjacima koji im obavljaju posao za dž.


Joj tatice, pa šta je to Amerika napravila od tebe... Daj, nemoj tako ogorčeno i crno, sve je u redu.

PS: IBM je "a good thing", neka se smeje. ;P Ima dobru OSS sekciju sa puno kvalitetnih tekstova na primer, a i dosta para ulažu u OSS (EVMS, JFS, ...), što je takođe "a good thing". Redhat isto: slava im. ;)
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Microsoft zapo�inje marketin�ki rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 13:00 - pre 246 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Citat:
flylord:
Malo je glupo da kad hocu da procitam neku poruku moram da odradim replay na nju

Instaliraj neki ozbiljan OS, pa nećeš imati takvih problema.

Problem je u necemu drugom sto sam ja zaboravio da napisem. Poruka koju nisam uspeo da procitam je pisana cirilicom a ja ne znam cirilicu. Ja pod Linux-om nikad nisam imao problema sa tudjim slovima i pismima ali kao sto ne znam kineska slova ne znam ni cirilicna.
I sto se tice ozbiljnosti OS moram da priznam da iako je Linux daleko od savrsenstva, ja sam imao mnogo vise problema sa Winom nego sa Linuxom. Pogotovo probleme tipa: Igrica mi restartuje sistem iako sam je pokrenuo kao obican user, zaglupljuje se sistem, proradi ako restartujem sistem... I sve ovo mi se desavalo cak i sa originalnim Win2k i WinXP na brand masinama (IBM x225, x220, Dell PowerEdge, razni laptopovi) . Jedan od razloga zasto koristim iskljucivo Linux je sto sam nekoliko puta izgubio veoma vaze podatke zahvlajuci Win-u i nekim programimam pod istim. Pod Linuxom mi se to nikad nije desilo, ni kuci a ni na jednoj masini koju ja odrzavam
POz
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 13:24 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
popeye
Ti tvojoj jos nisi priznao? :P


Nema sa mojom ljubavi - pare su u pitanju.
A ova vaša, fol nevinašce mamino mlađano i neiskvareno, a ono tamo mogu svi za dž.. Još i prepisuje poze od starijih.. :> Da ne pominjem da joj je glavni "sponzor" neko koga zovu "Big Blue" (u prevodu: "Đole Haubica").


Radodajka, ali odlicna. :)

Ta vasa je rizicna, zakacices neki virus i platices joj za isti. :P
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Microsoft zapo�inje marketin�ki rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 13:30 - pre 246 meseci
Citat:
flylord:
Problem je u necemu drugom sto sam ja zaboravio da napisem. Poruka koju nisam uspeo da procitam je pisana cirilicom a ja ne znam cirilicu. Ja pod Linux-om nikad nisam imao problema sa tudjim slovima i pismima ali kao sto ne znam kineska slova ne znam ni cirilicna.


Kada komuniciras pismenim putem sa pripadnicima nekog naroda, nije lose da naucis i njihovo nacionalno pismo. Mozda tebi nije potrebna, ali Srbima je Vukova cirilica draga koliko i Hrvatima Gajeva latinica.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7174 Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 13:34 - pre 246 meseci
Citat:

Kada komuniciras pismenim putem sa pripadnicima nekog naroda, nije lose da naucis i njihovo nacionalno pismo.


:-) Gledaj na to kao specificnost - Srbi imaju dva nacionalna pisma, i izmedju sebe mogu da komuniciraju i pismom koje mnogi drugi ne mogu da procitaju... to mu dodje kao neka prednost, jel? - embedded kriptografija :)

Btw, ES je planiran da bude forum svih ex-SFRJ naroda gde se pricao jezik danas poznatiji kao BCS (Bosnian-Croatian-Serbian), a latinica je najmanji zajednicki sadrzalac... cirilica i arabica su ekskluziva :)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.18.01.2004. u 15:54 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
BCS (Bosnian-Croatian-Serbian), a latinica je najmanji zajednicki sadrzalac...


Bez zelje da nekoga vredjam ovime, ali taj BCS je tvorevina haskog tribunala i kao takvu ne zelim da ju koristim, za vreme stare SFRJ nije postojao bosnski jezik, vec samo slovenacki, srpskohrvatski i makedonski.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Microsoft zapo�inje marketin�ki rat protiv Linuxa.19.01.2004. u 14:45 - pre 246 meseci
Hajde okanite se rasprava o jeziku ...

Evo novel izdaje nove verzije svojih rešenja sa podrškom za Linux, Linus
priča o desktop-u (valjda sa GNU-om, osim ako neće da pravvi Linux
alate) za 5-10 godina tako da može biti opasno ako MS čeka 2006. godinu ;)

Plus što je na Cnet-u bila izjava kako je jako moguće da MS izda MS
Linux (bez obzira na mslinux.org ili kako već beše ona adresa) jer
"ukidanje" WinAPI-ja za sve osim Office-a koga već 7 godina ne mogu da
napišu u native GUI-u može da mnogima zasmeta.

I kao što neko reče - kada Linux postane cool stvar MS će imati velikih
problema.


http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft započinje marketinški rat protiv Linuxa.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10616 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.