Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena tacke i zareza ali ne u celom dokumentu

[es] :: Office :: Word :: Zamena tacke i zareza ali ne u celom dokumentu

[ Pregleda: 6259 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.pmf.ni.ac.rs.



+843 Profil

icon Zamena tacke i zareza ali ne u celom dokumentu22.04.2010. u 18:32 - pre 170 meseci
Imam ogroman dokument u kome se smenjuju tekst i tabele sa gomilom brojeva. Ima puno brojeva sa zarezom ali sam ja umesto zareza stavljao tacku, npr 5.44.
Da li postoji mogucnost da automatski to pretvorim u 5,44 a da ne poremetim normalne recenice koje se, jelte, zavrsavaju tackom. Ili barem da posebno odradim tabele u kojima se tacke javljaju samo u okviru brojeva.

Fala :)
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Zamena tacke i zareza ali ne u celom dokumentu22.04.2010. u 19:14 - pre 170 meseci
U OpenOffice.orgu postoji pretraga po regularnom izrazu. Onda možeš da tražiš "([0-9]).([0-9])" (cifra, tačka pa cifra) i da to zameniš sa "$1,$2" (cifra, zapeta, cifra).

U Wordu koliko znam ovo nije moguće automatski, ali možeš redom da tražiš ".0", ".1", ".2",... ima ih samo 10. Kako regularne rečenice imaju razmak iza tačke, a i ne počinju brojem neće biti preklapanja.


http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.pmf.ni.ac.rs.



+843 Profil

icon Re: Zamena tacke i zareza ali ne u celom dokumentu22.04.2010. u 19:52 - pre 170 meseci
Citat:
U Wordu koliko znam ovo nije moguće automatski, ali možeš redom da tražiš ".0", ".1", ".2",... ima ih samo 10. Kako regularne rečenice imaju razmak iza tačke, a i ne počinju brojem neće biti preklapanja.

Prosto a genijalno :0
Zavrsio sam posao za tri minuta

Hvala na pomoci!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.wimax.verat.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Zamena tacke i zareza ali ne u celom dokumentu22.04.2010. u 20:05 - pre 170 meseci
Čisto zbog ostalih kojima ovo bude trebalo u Wordu ovo može da se odradi koristeći "wildcard" izraze. Npr za tvoj slučaj kao na slici ispod.

Detalnije o ovoj mogućnosti http://office.microsoft.com/en-us/help/HA010873051033.aspx
Nemoj da ti bude teško da proveriš tekst još jednom jer možda ima negde gde tačka treba da ostane. Npr. "počiva na standardu IEEE 802.11"

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Zamena tacke i zareza ali ne u celom dokumentu

[ Pregleda: 6259 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.