Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako naterati disabled button da reaguje na onclick i onmouse over

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako naterati disabled button da reaguje na onclick i onmouse over

[ Pregleda: 1343 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Kako naterati disabled button da reaguje na onclick i onmouse over13.04.2010. u 17:48 - pre 170 meseci
Znaci, to sto pise u naslovu.
Zasto disabled dugmence nece da reaguje na onmouse eventove? Kako to popraviti? Ili mozda, kako da simuliram disabled dugme, znaci sta da uradim da napravim da mi nesto (div, span) izgleda kao button.
Ja sam probao i sa span i sa div ali oni se ponasaju cudno. Kada su inline onda nikako ne mogu da podesim visinu objekta, znaci on je visok koliko i sam text, a postavim da je display:block tada mi poremeti celu strukturu sajta, a ako postavim da je inline-block onda se spusti ispod nekako.

Sustina problema je kada neko pokusa kliknuti na disejblkovano dugme da mu se izbaci neki tooltip da mora prvo nesto drugo da odradi. Ne zelim da mi dugme izgleda kao disejblovano a da u sustini nije, tj da kada se klikne na njega da se vidi ono kako ulaze slova unutra. Ako me kapirate.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Kako naterati disabled button da reaguje na onclick i onmouse over13.04.2010. u 18:00 - pre 170 meseci
Hmmm imam ideju koja takodje nece da radi, znaci postavio sam span element da u njemu stoji to disejblovano dugmence i na span sam ubacio onclik i opet nece da radi... zasto ovaj put nece da radi? Kako da napravim da span bude iznad buttona?
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Kako naterati disabled button da reaguje na onclick i onmouse over13.04.2010. u 19:33 - pre 170 meseci
Nisam siguran da to mozes izvesti. Po logici stvari, ako je element disable-van, ne treba da reaguje - to se i desava - ne reaguje.
Span iznad buttona? Ne znam, mozes pokusati sa z-index parametrom, ali nisam siguran da ce da radi.

Jos jedan od nacina je da napravis dugme sa obicnim div-om ili span-om i da onda sa JS odradis svu logiku i promjenu.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako naterati disabled button da reaguje na onclick i onmouse over

[ Pregleda: 1343 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.