Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so

[ Pregleda: 2985 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so13.04.2010. u 12:30 - pre 170 meseci
Tacnije kako resiti ovaj problem...
Kada proverim preko konzole pise da je PDO...ok i PDO da je instaliran drajver za mysql.
Ovako: Kako pravilno i pozeljno instalirati LAMP??
Ja sam uradio na sledeci nacin koji nikad nije bilo problema
Code:

sudo tar xvf xampp-linux-1.7.2.tar.gz -C/opt 

Medjutim doslo je do toga da treba da koristim PDO.
Ali da bih radio u konzoli trebalo mi je i php naredba
tipa $php chack_configuration.php
Ja sam instalirao preko konzole....
Posto je pravio problem za pdo_mysql.so , preko synaptica sam instalirao i php5_mysql ...
I sada mi izbacuje
Code:

PDO Connection Error: SQLSTATE[HY000] [2002] Can't con...erver through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Znaci nasao sam pdo_mysql.so u /usr/lib/php5/... a meni je ceo LAMP pod /opt/lampp
Kopirao sam tih par fajla sa *.so pod lampp u ekstenzije i dopisao redove u php.ini
, restartovao apache i dalje isti problem.

Znaci kako podesiti PDO drajver pod /opt/lampp ? Ovaj nacin mi vise odgovara, posto je sve na jednom mestu
Ili kako je najbolje instalirati lampp ( mislim da li je ovaj moj nacin ok?? Tacnije da li je pametno ovako samo raspakovati LAMPP i sve pod /opt/lampp??
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so13.04.2010. u 15:11 - pre 170 meseci
Imaš li neki specifični razlog da ne instaliraš i Apache, PHP i MySQL preko apt-get iz skladišta distribucije? Ova greška ukazuje na to da MySQL server možda nije pokrenut.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so13.04.2010. u 16:21 - pre 170 meseci
Pa vec sam navikao ovako, odem skinem najnoviji xampp i raspakujem...
MySQl radi kod mene, samo mislim da je ovde zabuna...jer kada sam instalirao php5_mysql on ga je poslao pod /usr ili gde vec a ne pod /OPT/LAMPP tako da moj server ne vidi taj pdo sto je instaliran...
Nisam pokusavao preko synaptica ali imam ubuntu 8.10 a neophodna mi je najnovija verzija php-a, znaci veca od 5.24..mislim da mi je taj uslov. Neznam po repoima koliko je starija verzija php5.
Znaci meni rai phpmyadmin, cita bazu i podatke iz nje... Ovde je bitno jer je i php naredba instalirana van a ne pod /opt/lampp
I sad kada pokrenem php brisi bazu, on javlja gresku, jer izgleda ima konflikt sa fajlovima unutar /opt/lampp sa onim van /opt...
Da li je to problem ili nije...
Imam sve podeseno pod /opt, pa bi me avantura brisanje toga i instaliranje preko synaptica skupo kostala ako nije do toga...
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so13.04.2010. u 16:51 - pre 170 meseci
Problem ti je verovatno zbog toga sto ti script koristi socket variable-u definisanu u /etc/my.cnf

Mozes probati da zadas vrednost socket varijable u script-u ili da editujes my.cnf
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so13.04.2010. u 18:27 - pre 170 meseci
Meni odgovara da editujem my.cnf fajl
Ali ako moze odredjeniji odgovor sta da uradim
my.cnf fajl imam ovo
Code:

# The following options will be passed to all MySQL clients
[client]
#password    = your_password
port        = 3306
socket        = /opt/lampp/var/mysql/mysql.sock

# Here follows entries for some specific programs

# The MySQL server
[mysqld]
port        = 3306
socket        = /opt/lampp/var/mysql/mysql.sock

[....]
#skip-innodb
innodb_data_home_dir = /opt/lampp/var/mysql/
innodb_data_file_path = ibdata1:10M:autoextend
innodb_log_group_home_dir = /opt/lampp/var/mysql/


Sta treba da gledam.. meni ovo deluje ok.
Evo i php.ini fajla
Code:

// ovo sam ja dodao -pocetak - ovaj komentar ne stoji u fajlu
// pre toga kopirao ove fajlove u /opt/lampp/lib/php/extensions/non-debug-non-zts-20090626/
// nasao sam ove fajlove pod /usr... kada sam instalirao php5_mysql preko synaptica

extension=pdo.so
extension=mysqli.so
extension=pdo_mysql.so
extension=mysql.so

// kraj mog dodavanja - ovaj komentar ne stoji u fajlu

; Default socket name for local MySQL connects.  If empty, uses the built-in
; MySQL defaults.
; http://php.net/pdo_mysql.default-socket 
pdo_mysql.default_socket=/opt/lampp/var/mysql/mysql.sock


Kad probam u konzoli ovo ispisuje

>> doctrine PDO Connection Error: SQLSTATE[HY000] [2002] Can't con...erver through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Ali pod /var folder run je prazan, nema mysqld...
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so13.04.2010. u 22:18 - pre 170 meseci
Gde se nalaze navedeni my.cnf i php.ini file-ovi?
U /etc/ ili u /opt/lamp/
Navedi uvek pune putanje do file-ova koje spominjes.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so13.04.2010. u 23:22 - pre 170 meseci
Nalaze se u "/opt/lampp/etc" folderu zajedno sa httpd.conf
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so13.04.2010. u 23:31 - pre 170 meseci
Obrati paznju da sam ja napisao /etc/my.cnf

 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so14.04.2010. u 00:00 - pre 170 meseci
Da postoji pod /etc/mysql/my.cnf

Kopirao sam i napravio my_copy.cnf, a zatim sam na njegovo mesto prekopirao /opt/lampp/etc/my.cnf
I opet javlja istu gresku...
Inace u ovom fajlu pod /etc/mysql/my.cnf pisalo je /var/run/mysqld/mysqld.sock, ali sada sam zamenio sa fajlom iz /opt/lampp/etc i opet u kozoli izbacuje istu gresku "Can't con...erver through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) "...
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so14.04.2010. u 00:26 - pre 170 meseci
Ako probas sa mysql console client-om, vise ne bi trebao da dobijas tu gresku...
elem, sta koristis tj. koju scriptu i koji binary pozivas kada dobijas tu gresku. Ako pozivas neku php script-u iz konzole ili cronjob-a, onda ces verovatno morati editovati i php.ini koji se nalazi u /etc folderu (npr. /etc/php/php.ini). Potrazi u tom php.ini-u gde se pominje socket variable-a. Ne bi ti savetovao da radis kompletnu zamenu php.ini-a sa onim sto je dosao uz lamp. Edituj samo ono sto ti treba.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so14.04.2010. u 00:55 - pre 170 meseci
Treba mi za Doctrine ORM i symfony php framework.
Recimo zadajem naredbu ( mada sam morao da instaliram da bi koristio ovo u konzoli php ... )
Code:
$ php symfony doctrine:drop-db --no-confirmation

Ovaj framework dosta koristi konzolu kako u linuxu isto i u windows-u.
Editovao fajl i na dva mesta je stajalo samo

mysql.default_socket =/opt/lampp/var/mysql/mysql.sock // bilo je prazno posle =, pa sam dopisao putanju

mysqli.default_socket =/opt/lampp/var/mysql/mysql.sock // isto

Zamenio i opet pise istu gresku. Da li ima jos neki fajl za edit


 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so14.04.2010. u 21:50 - pre 170 meseci
Ako pokreces skriptu na taj nacin, gotovo sam siguran da to nije php iz lamp-a, sem ako nisi pravio simlink-ove na lamp binary-je.

Dosta stvari nisi objasnio... preporucio bi ti da ako zelis da se drzis lamp-a, onda sve namestis u okviru /opt/lamp/
Mesanjem systemskih paketa i lamp-a je naravno izvodljivo, ali moras da budes malo bolji poznavalac linux-a.

Instaliraj ti samo lamp (ako bas insistiras), i onda nadji na netu kako da doinstaliras dodatne pakete koji su ti neophodni u okviru /opt/lamp
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so16.04.2010. u 21:41 - pre 170 meseci
Cekaj u /opt/lampp/etc/php.ini si dodao sledece

pdo_mysql.default_socket=/opt/lampp/var/mysql/mysql.sock

i opet ne radi?

Restartovao lamp apache?
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so18.04.2010. u 22:38 - pre 170 meseci
Ma da, sve sam dodao.
Napravio sam neke izmene. Obrisao sam to sa /opt/lampp folder.
I Pokusao preko synaptica da instaliram ponovo web server. I racunam da ne izmisljam toplu vodu.
Ali oces, prvo je javljao neku gresku ( bug ) gde ne moze da konfigurise mysql-server-5.0, a sada kao poterao ga, ali cudno se ponasa. Ne izbacuje gresku, a apache kao ne radi a pise da radi...
Kada pokrenem http://localhost dobijem sledecu sliku

Probao i preko konzole. Kada pokusavam ponovo a probao svasta jer sam dosta googlao, obrisem samo mysql-common, i on obrise i php i mysql i apache ali ne i zavisne biblioteke. U svakom slucaju izgleda da slabo to sljaka na Ubuntu... Dosta ljudi imalo problema.
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so20.04.2010. u 08:57 - pre 170 meseci
Ta slika pokazuje da ti apache radi.
Za opisane simptome mysqld-a, tesko da moze neko da ti pomogne.

To da na Ubuntu slabo sljaka je tesko za poverovati. Ubuntu je jedan od linux sistema koji je veoma user friendly, sadrzi skoro najnovije biblioteke, i jako je jednostavan za upgrade/update pogotovo za ljude koji nemaju iskustva sa linux-om.

Gotov lamp/wamp stack je naravno laksi za "upotrebu", jer ti dolazi sve podeseno i preinstalirano, ali nije za produkcioni sistem koji ce ti biti public online.

Moj savet ti je, ako nemas dovoljno iskustva sa linux-om, da onda koristis gotov lamp stack i da vidis kako mozes da ga "dopunis" sa nedostajucim bibliotekama.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so20.04.2010. u 12:35 - pre 170 meseci
Neznam videcu... Trebalo je da izbaci sliku " IT WORKS ", ne ovo sto sam ja stavio. Sve je to neki problem sa ovim lampp-om... Jer mi je bug bio izgleda zato sto mi je ostala jedan datoteka u folderu backup.cnf... kada sam radio sa lampp pa probao svasta, a original kopirao u sitom folderu i samo rename.Posle nije mogao zbog njega da obrise folder... Slazem se da treba to super da radi, samo ako se ne snadjem, instaliracu ponovo Ubuntu, pa tad ne verujem da ce biti problema.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so20.04.2010. u 14:25 - pre 170 meseci
u httpd.confu ti je verovatno data neka putanja tipa /var/www/html kao DocumentRoot . Opcijama imaš ostavljeno za taj direktorijum index čime ti on omogućava izlistavanje foldera ako nije definisani defaultindex prisutan (defaultno to je index.html). Dakle... Apache super radi samo ga treba iskonfigurisati (definisati gde se nalazi sajt) i ispred opcije indexes postaviti minus čime se sprečava izlistavanje direktorijuma ako nije prisutan defaultni index fajl...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: [>> doctrine Couldn't locate driver named mysql] i pdo_mysql.so

[ Pregleda: 2985 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.