Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kombinacija free proizvoda...

[es] :: Zaštita :: Kombinacija free proizvoda...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14255 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kombinacija free proizvoda...10.02.2013. u 13:52 - pre 136 meseci
Citat:
agasoft:
Možda nije tema, ali, priča se o kombinaciji proizvoda.
Postoji li neki program koji je specijalizovan samo za HIPS?


Postoji ali ja ga nisam uvrstio u svoju kombinaciju proizvoda, pa bi jos neko mogao da iznese svoj predlog.

Nesto nisam ljubitelj HIPS programa ali recimo WinPatrol je stari dobri
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kombinacija free proizvoda...10.02.2013. u 13:57 - pre 136 meseci
Citat:
superbaka:
Citat:
valjan:

Očigledno ne praviš razliku između rezidentnih AV programa i onih koji se pokreću samo po potrebi, tako da ne shvatam čemu ovakvo pitanje... I ja ih imam gomilu instaliranih, ali samo jedan rezidentan, i nema usporenja.



zar sve ovo sto je Goran naveo, osim Pande, nisu rezistentni AV?


Citat:
A iskustvo mi govori da samo jedan nikad nije dovoljan, uvek je poželjno propustiti sumnjivi fajl kroz nekoliko...



posmatrano u praksi (ne u teoriji), zasto jedan ne moze da bude dovoljan, i zasto vise njih nuzno moraju da budu dovoljni? a i cemu vise instaliranih za proveru, pored sajtova poput virustotal i slicnih?

i kao sto rekoh (ovog puta sa legitnim izrazom), ovo je kao masturbacija sa rukavicama i 4 para kondoma - radis nesto zbog cega si zadovoljan, a ne osecas nista vec se samo dzabe umaras...



Ovako aktivni u radu su: firewall, antivirus i usb skener diskova-imunizator u zavisnosti za kog se odlucis. Neaktivan je MBAM koga pokreces kad hoces da bi ocistio sistem na primer od malwarea (mada i on instalira svoj servis). To sto sam ja napisao je samo moj predlog za kombinaciju free proizvoda za zastitu.
Jedan je nedovoljan, samo AV+firewall su poludovoljni ali to sve zavisi od toga gde se kreces i sta radis dok koristis racunar.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kombinacija free proizvoda...10.02.2013. u 14:32 - pre 136 meseci
Citat:
superbaka:
a i cemu vise instaliranih za proveru, pored sajtova poput virustotal i slicnih?


Virustotal je samo pomoćno sredstvo, jer često definicije na njemu nisu baš najsvežije, a i ne možeš uticati na to šta će tačno detektovati/ignorisati. Drugim rečima, često je potrebna dodatna analiza da bi se potvrdilo da li je nešto false positive ili true negative, pa zašto onda da radim posao dvaput kad mogu to u lokalu odmah da uradim tačno onako kako sam naumio.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Kombinacija free proizvoda...10.02.2013. u 14:35 - pre 136 meseci
Aha, ja sam voleo HIPS iz outpost firewalla, ali njega više ne mogu da koristim.
Nešto sam u virtualu testirao privatefirewall, čini mi se da i on ima odličan hips.
Comodo takođe ne mogu da koristim tako da on isto otpada, nažalost.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kombinacija free proizvoda...10.02.2013. u 15:59 - pre 136 meseci
@Goran

moguce da sam se zeznuo za MB, jer na desktopu imam pro verziju koja je rezidentna, a mrzi me sad da palim lap i proverim kako funkcionise free verzija... ova pro svakako keci kad naidje na malware, ali nema konflikt sa drugim AV-om...

@valjan

mislim da se ne moze naci pravi odgovor sta je bolje za ovo sto ti i ja spominjemo, vec da je u pitanju stvar izbora...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kombinacija free proizvoda...10.02.2013. u 18:12 - pre 136 meseci
Ne moras da palis nista samo vidi na proizvodjackom sajtu poredjenje izmedju free i pro varijante
Evo linka:
http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Kombinacija free proizvoda...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14255 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.