Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR

elitemadzone.org :: MadZone :: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35287 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 03:14 - pre 171 meseci
Citat:
Podrazumeva se da u socijalizmu, vlasnik kapitala neće biti kapitalista već radnici


moze, kad radnici daju svoj dinar pa ce biti vlasnici.

Citat:
žutokljunac: I kad će taj kapital više da dođe? Dvadeset godina ga čekamo a njega nigde nema. Kad je već tako dobro, efikasno, organizovano.
Pa bar da nam bude isto kao pre. Da nam radnik ima 1000€ mesečno, i da skoro svi budu zaposleni.


hahaha, svi da budu zaposleni i da imaju 1000e platu... boze. Sto se ti tolko brines za sve? Gledaj svoje dupe i uzivaj, e samo tako ce sistem mozda i doci do tvog zeljenog cilja, slobodnim trzistem i konkurencijom, ali tada mora imati i bede i gladnih da bi shvatili da cene rad. Resenje za sve probleme je totalno suprotno tvojoj predstavi socijalizma u kojoj svi brinemo o svima. Resenje da svako gleda svoju guzicu i tako ce ceo sistem sastavljen od individua koji teze napredovanju i sam napredovati, a ovako ce svi cekati na drzavu da brine o njima... Sto bi rekli: mala ti plata? nisi ti gladan...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 08:03 - pre 171 meseci
A što ste onda vi u Kragujevcu 20 godina čekali da vam pomogne država? Što se niste sami snašli? I što vam 3000 radnike plaća država. Ne moraš da mi odgovaraš na ovo poslednje, jer znam šta ćeš da mi kažeš. Zar ne treba da ima bednih i gladnih. I zašto vi uopšte da pravite automobile, kad to nije za vas. Nikad niste znali ni da ga napravite. Šta će vama fabrika automobila. Za vas je fabrika ašova i motika. :) Da vam nije bilo komunjara, glavni izvor prihoda bi vam bile igraonice za plejstejšn i poseta onom spomenuku streljanim đacima. Ćuti bre tamo. :)
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 10:44 - pre 171 meseci
@žutokljunac
Ponekad se s nostalgijom setim vremena u socijalizmu, ali čim pročitam tvoje postove trgnem se. I onda je bilo ljudi koji su radili, ali je bilo duplo više takvih kao ti koji su samo pili kafu i ogovarali. Što manje rade, više se bune i napadaju one koji stvarno rade. Viđam takve slučajeve i sad kad odem kod lekara ili na neki šalter.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 10:50 - pre 171 meseci
Poslednji post je namerno tako napisan. Upravo lokiga kapitaliste. Gledam sebe, svoje dpe i bole me uvo za sve.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 10:55 - pre 171 meseci
Vidis, fora je sto u kapitalizmu ne mozes da "drpnes" zato sto je "nicije", malo da izneses materijala iz "samoupravljacke" firme tako sto das vinjak cuvaru, ili da sedis i pijes kafu i ne radis nista u toku radnog vremena.

Pa onda "briga za svoje dupe" ipak postaje fokusirana na RAD a ne na mrsenje muda.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 11:00 - pre 171 meseci
Da, ali u tom socijalizmu, primer je bio Alija Sirotanović, rudar udarnik iz Tuzle koje je prebaciovao normu i obarao rekorde. A danas je primer neki PR. Pa ti vidi da li su se tada samo pile kafe i mrsila mooda, morao je neko i da vam izgradi sve ovo što danas koristite.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 11:07 - pre 171 meseci
Ajde bre dosta demagogije - ko da danas nema vrednih "Sirotanovica" koji rade. Nema to veze sa socijalizmom ili kapitalizmom. Cuj, izgradili... pa izgradili su ljudi i druge drzave, koje nisu imale samoupravljacki socijalizam... ja bih pre rekao da je SFRJ izgradjena UPRKOS samoupravljanju jer je samoupravljanje rak rana koja je zapravo bila koncentrat negativnog i predstavljala katalizator svega loseg sto ce se desiti uz neresena naiconalna pitanja.

Sto se PR-a tice - vidis, lepota je to sto neki PR lelemud u kapitalizmu trosi PRIVATNE pare, a ne "svacije", "narodne", i tralala... ako VLASNIK KAPITALA smatra da mu PR lelemud radi posao... sto da ne, nisu moje pare... sta me briga.

A ne kao u vreme samoupravljacke ekonomije, ekvivalent PR lelemuda su bili partijski kadrovi koji nisu nista radili osim ke*njaze i politiziranja - koji su trosili DRUSTVENI (citaj: svaciji) novac i ziveli na teretu svih drugih u drzavi.

E, vidis, to je kljucna razlika bato... sto u kapitalizmu ne moze da se lelemudi od "svacijiih" para vec samo od svojih ili ako nadjes neku budalu privatnika - mada i to nije tako cesta pojava.

Bas mi je zao... suze mi krenuse.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 11:25 - pre 171 meseci
E, a znaš ja sam ti uvek bio protiv Tita i socijalizma. Do neke 2005. godine. :D Al´kad sam provalio vaš mentalni sklop, kad sam provalio kako stvari funkcionišu, postali ste mi odvratniji od Tita i socijalizma. Naravno da ne mislm da tebe lično.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 11:34 - pre 171 meseci
Sta ti smeta u "mentalnom sklopu" da se zna sta je cije? Ono, da je moje MOJE a tvoje TVOJE a ne zajednicko?

Jedino sto moze da ti smeta je sto ne mozes da drpnes malo, uz vinjak, bez da se neko pobuni zato sto je "nicije"... e jbg, nema toga.

Sve ostalo... nema blage veze sa demagogijom - ko radi, taj ima. Ko ne radi i lelemudi, nema. Bilo tako u proslosti, bice i u buducnosti. Jedino sto je "samoupravni socijalizam" omogucio onima koji ne rade da drpnu od onih koji rade, i to je isto puklo... kao sto je i trebalo da pukne.

Nema vise, kraj.

Evo i ova kontrola leta - oni imaju svoje prihode koji se mere stotinama miliona EUR. Nikome oni nista ne uzimaju, vec isplacuju plate iz svojih resursa i nikom nisu nista duzni. Za ostale jedino mogu da kazu - dalje nos iz naseg posla.

Kad god mi neko krene da prica o "solidarnosti" i nekoj socijalistickoj demagogiji - znam da je vreme da proverim da li sam osigurao novcanik, posto obicno sledi sesija otimanja love.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 11:49 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Evo i ova kontrola leta - oni imaju svoje prihode koji se mere stotinama miliona EUR. Nikome oni nista ne uzimaju, vec isplacuju plate iz svojih resursa i nikom nisu nista duzni. Za ostale jedino mogu da kazu - dalje nos iz naseg posla.


Ma nemoj. Prvi oni koriste državno dobro, javni resurs. Pa zato i postoje koncesije. Nije vazdušni prostor njihov. Neka ga kupe pa naplate korišćenje. Kad hoćeš nešto da izdaješ i da naplaćuješ, moraš prvo da ga kupiš i da bude tvoje vlasništvo, ili da ga iznajmiš od gazde, pa da probaš da ga još skuplje iznajmiš. Eto, udario si u temelj kapitalizma. Nije normalno da im plate bude 1500-2500€. Izvini, ali nije normalno. Zahebi tu kapitalističku logiku. Oni nisu ništa plaćali za svoje školovanje, još su i plate dobijali. Kontrola letenja je 50 godina bila pod jurisdikcijom vojske.


Citat:
Ivan Dimkovic: Sta ti smeta u "mentalnom sklopu" da se zna sta je cije? Ono, da je moje MOJE a tvoje TVOJE a ne zajednicko?

Jedino sto moze da ti smeta je sto ne mozes da drpnes malo, uz vinjak, bez da se neko pobuni zato sto je "nicije"... e jbg, nema toga.


Ne smeta mi da se zna šta je čije. Samo mislim da su odlično mogla da funkcionišu i preduzeća u društvenom/državnom vlasništvu, i privatna preduzeća. Zašto da ne? Dakle, postojalo je dosta preduzeća koja nije trebalo namerno uništiti i dovesti ljude na prosjački štap, samo eto da bi se došlo do toga da se zna šta je čije. Mogla su zdrava i profitabilna preduzeća da se ostave, i da se pušta privatan kapital da ulazi. Šta misliš da je Kina tako uradilo. Da je sve uništila i pustila zapadni kapital. misliš da bi danas imali nešto svoje? Jok. Bili bi super zaduženi, ne bi predstavljali ništa na ekonomskoj mapi sveta. Što duže vreme prolazi, to više kapiram one tenkove na Tjenanmenu-u početkom devedesetih. Majke mi.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.pool.e-mobile.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 12:12 - pre 171 meseci
Drzava je osnovala Agenciju za Kontrolu Letenja - i ta agencija kontrolise vazdusni prostor iznad Srbije i Crne Gore.
Agencija je deo Eurocontrola, Eurocontrol naplacuje sta treba od koga treba i daje pare agenciji. Pod direktivom Eurocontrola su plate svih zaposlenih, investicije i tako to. Agencija ne ostvaruje profit. Eurocontrol je dobar sto njemu kompanije ne mogu da izbegnu da plate.

Eto - tako je u celoj evropi - i plate su takve kakve trebaju da budu. Oni snose odgovornost za sve letove iznad neba. Ne znam ko je poredio odgovornost njihovu i odgovornost vozaca zglobnog autobusa. Taj koji je to poredio nije pri cistoj svesti. Vozac autobusa brine samo o svom autobusu i vozilima u okolini - koje direktno vidi i zna kako se krecu. A aj sad ti budi kontrolor leta i kontrolisi stotine aviona koji prelecu, i zamisljaj koje su njihove visine, brzine itd da ih ne dovedes u rizicnu situaciju.

@zutokljunac:

Ako mislis da je to velika plata - izvoli probaj da se zaposlis. Prvo da vidim dal ces moci uopste da prodjes testove za upis na njihovo skolovanje. A onda da te vidim kako bi podneo taj stresan posao.

Inace to sto se zalis sto dobijaju pare dok se skoluju itd... u Japanu avio kompanija te prima, poducava te da budes pilot, za sve vreme dobijas platu i onda direktno dobijas posao kod njih. Ogromnu platu. Jel to los sistem?
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 12:16 - pre 171 meseci
@žutokljunac:

verovatno mislis na solidarnost, opsti cilj, idealizam... to je super...

to cemu razmisljas mozda moze u Svedskoj, Norveskoj..

ovde kod nas brale , iz licnog iskustva, treba da se razvlasti drzava komplet i bilo koji oblik drzavne imovine, umesto opstina - web serveri, znaci totalna deregulacija drzave, jer sve ostalo je cista pljacka..

pa tamo u buducnosti, mozda moze nesto od tekovina modernog sveta, ali polako...
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 12:59 - pre 171 meseci
Citat:
žutokljunac: Poslednji post je namerno tako napisan. Upravo lokiga kapitaliste. Gledam sebe, svoje dpe i bole me uvo za sve.

Nisam uopšte mislio na taj post. :) Ali sva ta priča o tome ko ima koju školu, ko koliko treba da zarađuje, ... Toga u kapitalizmu nema već ako hoćeš da živiš bolje, onda zapni, pa lepo tebi, lepo i poslodavcu. A ne da svi dobijaju isto pa onda niko neće da se trudi kad zna da mu plata ne zavisi od zalaganja.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 13:26 - pre 171 meseci
@Zutokljunac,

Sve te solidarne price su cista demagogija i utopija.

Zasto? Pogledaj svet oko sebe... eto zemlje koje su mozda najblize tom kriterijumu a da funkcionisu su skandinavske zemlje, koje su prilicno daleko po pitanju razvijenosti svesti i imaju dosta tih socijalnih i solidarnih elemenata u sistemu... PA CAK I TAMO sada dolaze horde "pametnih", ukljucujuci i sa ovih prostora, koji "na foru" iskoriscavaju taj socijalni sistem i celu stvar polako degradiraju do besmisla. Na kraju ce im taj sistem puci, jer jednostavno ne moze da izdrzi toliko trutova.

Krenes malo juznije, recimo Nemacka... isto, razvijenost sistema i svesti na prilicno visokom nivou, nesto manjem od skandinavskog... morali su da kresu socijalni sistem jer je nenormalno veliki broj ljudi krenuo da "hvata krivine" i da bukvalno siluje celu tu pricu koja je zamizljena za pomoc ljudima koji zaista nemaju mogucnosti za rad i zivot. Harz IV je uveden bas zato sto vise nije bilo moguce naplacati bezobraznu stoku koja se "snasla" na "zajednickoj" sisi.

A sta cemo sa Balkanom? Koji je decenijama, mozda vekovima iza tih skandinavaca?

Pricam ti pricu... socijala ovo ono, uz ovolik koncentrat "pametnih" koji bi da "zive na foru" - svaki takav sistem bi se identicno zavrsio kao SFRJ. SFRJ je funkcionisala dok je bio jak pendrek i dok je globalna ekonomska klima bila takva da su imali kome sta da prodaju pa da finansiraju taj pendrek i cvrstu vlast "partije".. cim je stvar krenula da puca, desio se cuveni "narod" koji je OPUSTOSIO sve to "solidarno" zato sto se nije znalo sta je cije.

Prema tome, sve te price... kao sto rekoh na pocetku, su najobicnija utopija.

Mozda jednog dana ne budu... ali taj dan definitivno nece skoro doci na Balkanu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 15:04 - pre 171 meseci
Nemanja Jakovljevic:
Citat:
Drzava je osnovala Agenciju za Kontrolu Letenja - i ta agencija kontrolise vazdusni prostor iznad Srbije i Crne Gore.
Agencija je deo Eurocontrola, Eurocontrol naplacuje sta treba od koga treba i daje pare agenciji. Pod direktivom Eurocontrola su plate svih zaposlenih, investicije i tako to. Agencija ne ostvaruje profit. Eurocontrol je dobar sto njemu kompanije ne mogu da izbegnu da plate.





Ako je drzava osnovala Kontrolu letenja, to ne znaci da treba da budu drzava u drzavi. Ta kontrola letenja je leglo tatinih i maminih sinova, koji nisu uspeli ni da upisu fakultet a kamoli zavrse, nego su zahvaljujuci pozicijama njihovih roditelja omogucile da ih ubace u kontrolu leta sa srednjom skolom i imaju platu kao dokori za nuklearnu fiziku. Nikog tamo ne znam a i ne znam nekog ko zna da je tamo neko primljen bez debele veze.


Sto je drzava dozvolila da se ponizavaju doktori, profesori, naucni radnici tj. imaju 4x manje plate neko tamo neki mamini i tatini sinovi koji su to dosli preko neke veze da rade SABLONSKI posao. Trebaju da imaju oni veliku platu ali ne cetiri puta vecu od doktora specijaliste, 100.000 dinara im je puna kapa. Ako oni nece da rade za te pare, ja znam bar njih 100 koji bi radili za te pare, i jos ljudi imaju fakultet.

Ako si kontrolor letenja, ne treba kako ti kazes da zamisljas nicije visine i brzine i sl. imas na ekranu tackicu pored koje stoje visina i brzina a imas NAJAVU i PRIJAVU leta, i imas koridor po kome se krecu te tackice. Ako jedna od tackica nije na koridoru ili za nju nemas najavu i prijavu leta imas proceduru za to...


Sa astronomskim platama u DRZAVNOJ Kontroli leta ponizavaju se sva druga zanimanja za koje su se ljudi duplo duze skolovali a imaju 4x manje plate a isto rade u dravnoj sluzbi.


BTW Da li ti kad legnes na operacioni sto, mislis da je doktror specijalista koji te operise manje odgovoran? Da li je u redu da on ima 4x manju platu od maming i tatinog sina sa srednjom skolom?


BTW2 Ispada da kafe kuvarica u Kontroli letenja onda ima platu kao doktor? Ako su kontrolorima plate oko 300.000 dianara, kafe kuvarica ima sigurno 80.000!
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 15:11 - pre 171 meseci
Ma sta bre... platne razrede da uvedemo ponovo, a ne tu... da se ne zna red :)

Tvoje procenjivanje "koliko treba da vredi tudj posao" je tipican relikt tog vremena. Moja keva kada se zaposljavala u domu zdravlja, kao doktor specijalista - o tome su odlucivale tetkice na "radnickom savetu".

Ti ljudi u kontroli leta rade vrlo tezak i odgovoran posao. I za to su advekvatno placeni, cak i znacajno manje nego njihove kolege u EU - a tarife za prelete su iste, i od tih para u Srbiju dolazi na stotine miliona EUR.

Prema tome... ne da treba da imaju tu platu, nego treba da imaju i vecu platu, zato sto nad Srbijom do sada nismo imali rusenje aviona vec sve radi kako treba.

Sve ostalo je samo beskonacna ljudska zloba - uspeh (ako se posten rad za OK platu moze smatrati bog zna kakvim "uspehom" koji bi trebao da para oci?) se u Srbiji, ocigledno, ne prasta.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 15:35 - pre 171 meseci
Auh, citam i ne verujem. Ali ne verujem.

Pratis tackice na ekranu i ako neka krene da "leluja" postupis po proceduri?

Ma da...

Stavio bih ja vas 1 sat ispred tih tackica pa da vidite da tih 1500-2500e ic ne vredi vaseg zdravlja i zivota.

Uostalom, upisite sledeci konkurs (godine nisu bitne) pa probajte. Mozda ce vam se posreciti? Who knows, a?
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.pool.e-mobile.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 15:37 - pre 171 meseci
Citat:

Jagnjeca brigada:Ako je drzava osnovala Kontrolu letenja, to ne znaci da treba da budu drzava u drzavi. Ta kontrola letenja je leglo tatinih i maminih sinova, koji nisu uspeli ni da upisu fakultet a kamoli zavrse, nego su zahvaljujuci pozicijama njihovih roditelja omogucile da ih ubace u kontrolu leta sa srednjom skolom i imaju platu kao dokori za nuklearnu fiziku. Nikog tamo ne znam a i ne znam nekog ko zna da je tamo neko primljen bez debele veze.


Ajde malo se upoznaj sa realnoscu. Rekoh ti - konkurs se raspisuje sa vremena na vreme - pa probaj. Debela veza ti nista ne moze pomoci jer imas prvo ispit iz engleskog jezika (pismeni). Pa ako prodjes - onda ti sledi usmeni iz engleskog. Pa onda dolaze na red razni testovi sposobnosti. Ti testovi se odvijaju na racunaru - simulatano svi ispitanici, u direktnoj vezi sa centralom eurocontrola u Briselu. Dakle nema lazi nema prevare - ko je prosao - prosao je. A posle toga ide i zdravstveni. Dovoljno je reci da od jedno 800 kandidata na pocetku spadne na 30 kandidata do lekarskog. A i tu padnu ljudi.

Citat:

Ako si kontrolor letenja, ne treba kako ti kazes da zamisljas nicije visine i brzine i sl. imas na ekranu tackicu pored koje stoje visina i brzina a imas NAJAVU i PRIJAVU leta, i imas koridor po kome se krecu te tackice. Ako jedna od tackica nije na koridoru ili za nju nemas najavu i prijavu leta imas proceduru za to...


Tacno - imas najavu, prijavu leta... sve je to lepo. A onda zbog odredjenih uslova moras da preusmeris avion na drugu visinu, drugu brzinu. Pa razmisljaj od gomile aviona dal je neki vec na tom koridoru. Dal si ostavio dovoljne razmake izmedju aviona - visinske i vremenske.... nije to samo posmatranje tackica. Dovoljno je uostalom da vidis samo kakav je prijemni ispit pa da ti bude jasno da nije za svakoga posao. (Ja sam ga prosao - al sam pao na lekarskom)

Nego - tebi je krivo sto neki ljudi rade visoko stresan posao i zaradjuju dobre pare za to. Tj. tebi je krivo sto neko zaradjuje dobre pare a taj neko nisi ti. A ne umes da cenis njihov posao.


P.S. To sto neki misle da su se neki ubacili preko veze... normalno je da kontrolori leta imaju info da je konkurs - pa se sva njihova deca prijave - al to je sve sto mogu da urade. A onda nas narod normalno kaze - aaaa dobio je posao, al vidi... njemu tata/mama radi tamo... taj je sigurno potegao vezu.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 15:38 - pre 171 meseci
Ajd onda i pilote da satanisemo, tamo plate krecu od 200.000 pa navise... a drzavna su firma.

Majku mu, a vozac GSP-a ima 50-60.000... sta oce ti piloti bre?
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.pool.e-mobile.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR13.04.2010. u 15:44 - pre 171 meseci
@cozmo

Zasto si prestao da radis kao kontrolor? Zbog napora i stresa ili nesto trece?
Gde si radio?
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kontrolor leta zaradio 2,5 mil. EUR

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35287 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.