Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li može nevladina organizacija zloupotrebiti lične podatke?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Da li može nevladina organizacija zloupotrebiti lične podatke?

[ Pregleda: 1928 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Da li može nevladina organizacija zloupotrebiti lične podatke?09.04.2010. u 09:38 - pre 170 meseci
Zdravo,
trenutno sam učenik srednje škole, školujem se vanredno i plaćam školarinu i ispite.
Pre godinu dana sam dobio ponudu od jedne nevladine organizacije da mi oni snose troškove ispita i školarine, što sam sa radošću prihvatio.

Zahtevali su da im predam fotokopiju lične karte, fotokopiju rešenja škole u vezi školovanja, uplatnice ispita koje sam do sada platio i fotokopiju čekovne kartice banke na koju bi mi uplaćivali novac.

Nakon toga sam čekao 3 meseca i nije mi stiglo ništa na račun, ispostavilo se da ne plaćaju vanrednim učenicima školovanje nego samo redovnim... (što me čudi zato što redovni učenici nemaju potrebu da plaćaju ispite).

Hteo sam da mi vrate podatke koje sam im dao ali oni te podatke nemaju, izgubili su, tako kažu.
Da li mogu sa tim podacima koje eventualno imaju da mi nanesu neku štetu?

Oni imaju:
- broj mog tekućeg računa
- JMBG i sve ostale podatke u ličnoj karti
- uvid kako mi izgleda potpis (na čekovnoj kartici)

Šta mogu oni sa time? Da li me mogu upisati u neku njihovu peticiju, ili tvrditi da su mi pomogli sa nekim novcem, da dignu sebi novac na osnovu mog školovanja ili na neki drugi način da manipulišu sa tim podacima ili da mi nanesu štetu?
Bojim se da se ne pokajem još više nego što sada već činim.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Da li može nevladina organizacija zloupotrebiti lične podatke?09.04.2010. u 12:22 - pre 170 meseci
Da mogu - mogu, ali bi to bilo ozbiljno krivicno delo.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Da li može nevladina organizacija zloupotrebiti lične podatke?09.04.2010. u 13:28 - pre 170 meseci

A da ti promenis tekuci racun?

Mozda je malo paranoicno, ali... oprez nije naodmet.

[Ovu poruku je menjao Marenović Slaviša dana 09.04.2010. u 20:22 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Re: Da li može nevladina organizacija zloupotrebiti lične podatke?09.04.2010. u 15:15 - pre 170 meseci
Dobro, mislim da bi to primetio kada bi mi oni štetili, i mogao bi da dokažem da nije moja krivica.
Ne znam da li da promenim račun, pošto trenutno nisam zaposlen, pa mi račun nije ni nešto "pun", zbog tekućeg računa se ne brinem, ali ipak me je strah da ne nađu nešto kako bi te podatke iskoristili za neku prevaru.
Pričo sam sada opet sa tom organizacijom i pretio sam da ču ih tužiti... Nakon toga je potražila i našli su te podatke.
Sada ne znam šta da mislim, trebam u utorak da odem po njih, samo da ih nisu iskopirali sebi...
Šta bi mi vi preporučili? Da odem uzet te dokumente i da ostavim stvari kako stoje ili da se raspitam da li su kopirali sebi te podatke i kako to da uradim?
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Da li može nevladina organizacija zloupotrebiti lične podatke?

[ Pregleda: 1928 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.