Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )

[es] :: Linux :: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5096 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.dynamic.dsl.t-2.net.



+18 Profil

icon Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )07.04.2010. u 20:28 - pre 170 meseci
Pozdrav svima!

Skinuo sam Debian ( i386 ) sa sledeceg linka: http://www.debian.org/distrib/netinst

Kada boot-am komp sa CD-a, pojavi mi se onaj meni od Debiana ( Install, Graphic install, ... , Help ). Kada izaberem 'default' opciju ( Install ), krene butanje i na kraju se zasteka i ispise u poslednjem redu:

"kernel panic not syncing attempted to kill init"

Molim za pomoc! Ima li ko kakvu ideju sta bi moglo biti problem?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )07.04.2010. u 20:45 - pre 170 meseci
Not syncing - pretpostavljam da ima problema sa ucitavanjem sadrzaja diska u memoriju, skini sa torrent-a ili proveri md5...
make love - !war
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.dynamic.dsl.t-2.net.



+18 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )07.04.2010. u 21:21 - pre 170 meseci
Skinuo sam sa torrenta, ali ista stvar.
Kada uz pomoc Brasero-a odradim Check integrity, ispise:

"The file integrity check could not be performed.

No checksum file could be found on the disc."

Gdje mogu naci taj checksum fajl?

---

Jel mozda problem do hardware-a, do 'nekompatibinosti' i slicno?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )07.04.2010. u 21:37 - pre 170 meseci
http://www.linuxquestions.org/...attempted-to-kill-init-313273/

Ovde su navodili sve i svasta - uglavnom, pomislio sam da je do loseg medija jer kad kaze not syncing - to znaci da nije uspeo da dovrsi neku i/o operaciju izmedju diskova, particija ili drugih medija (recimo kada kopiras sa flash-a na hd, pre nego sto ga otkacis a ako zelis da budes siguran da je kopiranje zavrseno - otkucas sync). E sad zasto ovo sve moze da se dogadja?

- Los medij sa koga instaliras, ne moze da iskopira neki fajl sa njega i i/o operacija koja je vitalna se prekida i kernel panic-uje
- Los hd/ram, ako se boot-uje sa cd-a to znaci da je RAM najverovatnije u pitanju (za sada se nista nije upisivalo na hd pri pokretanju live-a).

Nesto drugo ne verujem da je u pitanju... Tako da proveri medij, proveri ram sa memtest-om, md5 ti se nalazi na debian-ovim ftp-ovima odakle si i skinuo taj netinst iso...
make love - !war
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.static.stelkom.net.



+18 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 06:39 - pre 170 meseci
Danas cu u toku dana odraditi memtest, pa javim rezultate.

Malo bi bilo glupo da je RAM s obzirom da je komp, kupljen prije 2 sedmice. Ali nista cudno, ionako je made in china|thailand i slicno :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 18:50 - pre 170 meseci
Heh, ma koji nije, probaj i da ucitas setup defaults pa da boot-ujes onda, moguce da ti bios ima malo "nasvirana" setovanja za memoriju - a i treba pomisliti na hardware buduci da je masina ganc nova...
make love - !war
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.dynamic.dsl.t-2.net.



+18 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 19:35 - pre 170 meseci
Ako mislis na BIOS podesavanja pod tim "setup default": to sam uradio i nije pomoglo.
Evo upravo odradio do kraja memtest, i kaze da "no errors".

Jos nesto sam primjetio:

- kada krene "boot-anje", ispise mi nesto "broken bios" ( slika u attachmentu ). Sta to znaci?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 19:59 - pre 170 meseci
Google-aj bre vatri :)

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/463940

Jel ti to laptop ? Ako jeste (reci koji model), moguce je da imas problem sa ACPI-jem (opet cuvena nekompatibilnost dsdt-a sa linux-om). Jel' taj problem imas samo sa debian-om ili i sa nekim drugim distribucijama ? Ako je desktop masina u pitanju - onda ne verujem da je ova greska (iako je uzrok isti) fatalna. Ako je laptop, vrlo je moguce da ces morati da potrazis neku distribuciju sa novijim kernelom.
make love - !war
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.dynamic.dsl.t-2.net.



+18 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 20:26 - pre 170 meseci
"guglao" sam ali tek kada sam vec postavio post :) jbg nisam se sjetio.

To mi se desava samo sa Debian-om. Uspjesno sam instalirao 3 verzije Ubuntu-a na njega: 8.10, 9.04 ( sad radi na njoj ) i 9.10. Ne vjerujem da 8.10 ima najnoviji kernel?

Da u pitanju je Lap top, a procesor je 64 bita ( ako to ista znaci ).

EDIT: ovo broken bios mi ispise prilikom podizanja Ubuntu-a 9.04 koji je trenutno na njemu i dobro radi ( osim zvuka ): http://www.elitesecurity.org/t...p-top-HP-pavilion-dv-EM-Ubuntu

Znaci nije vezano za Debian...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 20:53 - pre 170 meseci
Pa nista onda od debiana, problem je sa kernelom na njemu, jedino ako izadje neka novija revizija debian instalacionog diska... Inace video si da kukaju na njega ovi sa launchpad-a (na taj hp)...
make love - !war
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.dynamic.dsl.t-2.net.



+18 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 21:10 - pre 170 meseci
A ja se bas nalozio na Debian :( Ali sta cu...

Evo probao sad Mandriva i kaze "...Disk error 09..." ( attachment )

Izgleda nema druge, nego ovaj Ubuntu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 21:16 - pre 170 meseci
Odakle przis diskove ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.dynamic.dsl.t-2.net.



+18 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 21:27 - pre 170 meseci
Ovaj "Brasero Disc Burner" sto dodje sa Ubuntu-om. Da probam sa drugim programom?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )08.04.2010. u 21:29 - pre 170 meseci
Obavezno, brasero je sh*t na starijim verzijama gnome-a :) gnomebaker-u idu tople preporuke. Brasero radi kako treba tek od gnome-a 2.30 (finalne verzije, na 2.29rc nije hteo da sljaka kako treba).
make love - !war
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.static.stelkom.net.



+18 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )09.04.2010. u 07:28 - pre 170 meseci
Probao gnomeBaker-a i isto. Generalno nisam nikada imao problem sa Brasero-om, a ocigledno da ni sad nije do njega, nazalost :)

Probacu instalirat Arch u toku dana pa cemo vidjet kako ide. Jutros sam ga ( Arch ) uspio bootat i dobit meni, jos ostaje da vidimo instalacija kako ce ici...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )09.04.2010. u 07:38 - pre 170 meseci
Hehehe, Arch ftw !!! :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.static.stelkom.net.



+18 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )09.04.2010. u 09:50 - pre 170 meseci
Sta znaci ftw ? :)

Koliko uticaja ima arhitektura procesora, na instalaciju, performanse i ostalo? Na sta treba pazit?

Vidim da je Arch namjenjen i686 i x86_64 procesorima, a moj je i686....
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )09.04.2010. u 10:04 - pre 170 meseci
Nikakvog uticaja nema - bukvalno, cak neko tera 32-bit arch na 64-bit procesorima zarad kompatibilnosti (neki binaries jos uvek dolaze prekompajlirani samo za 32-bit). FTW (For The Win) :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.static.stelkom.net.



+18 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )09.04.2010. u 10:57 - pre 170 meseci
sto znaci da je bolje da instaliram 32bit verziju?

SOrry sto sam 'malo' dosadan :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )09.04.2010. u 11:17 - pre 170 meseci
Citat:

Vidim da je Arch namjenjen i686 i x86_64 procesorima, a moj je i686....


sto znaci da jedino mozes da instaliras 32bit :) Samo sam rekao da nikakve mane nema u odnosu na 64bit verziju - mozda cak i samo prednosti.
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Debian netinstall CD problem ( kernel panic not syncing attempted to kill init )

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5096 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.