Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretraga šifarnika

[es] :: Access :: Pretraga šifarnika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9394 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.170.*



Profil

icon Pretraga šifarnika03.04.2010. u 18:13 - pre 171 meseci
Pozdrav

Imam formu frmRacun za koju je vezana subforma frmRacunStavke.Na formi frmRacun imam combobox cboSifraPartnera koji filtriram preko listboxa popup forme koju otvaram na f2, a koju sam skinuo odavde (pa vidite o cemu se radi)... http://www.elitesecurity.org/t352406-0#2179271 i sve radi super.

Znaci cboSifraPartnera pretrazujem sledecim kodom:

Private sub cmdPokreni_Click()
If currentproject All.Forms("frmRacun").IsLoaded Then
[Forms]![frmRacun]![cboSifraPartnera]=[Forms]![frmPretragaKupci]![List4]
Docmd.Close acForm "frmPretragaKupci" acSavePrompt
End if
End Sub

Imam istu ovakvu popup formu samo sto su imena objekata drugacije nazvana i na koju zelim da filtriram sifarnik , ali mi ne ide...

Private sub cmdStart_Click()
If currentproject All.Forms("frmRacun").IsLoaded Then
[Forms]![frmRacun]![frmRacunStavke]![Form]![cboSifraArtikla]=[Forms]![frmPretragaArtikli]![List5]
Docmd.Close acForm "frmPretragaArtikli" acSavePrompt
End if
End Sub


Da napomenem da su mi sve forme Modal = Yes i Popup = Yes , ako to ima ikakve veze.
Ne znam vise gdje grijesim...Pomagajte
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.170.*



Profil

icon Re: Pretraga šifarnika04.04.2010. u 22:27 - pre 171 meseci
Nije valjda da niko ne zna odgovor?
Evo baza u prilogu pa molim da pogledate.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 07:17 - pre 171 meseci
Najveći broj tabela je bez primarnog ključa (pogotovo šifarnici), te je otud nemoguće ispratiti povezivanje u relacionom modelu. Moguće je da će greška nestati kad se ovo ispravi. Ključ u tblRacunStavke ne može biti RedniBrojstavke + RacunBroj, već obrnuto RacunBroj + RedniBrojStavke.
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.170.*



Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 08:51 - pre 171 meseci
Dodao sam kljucve u tabele koje nisu imale i zamijenio sam kljuc u tblRacun...sada je RacunBroj + RedniBrojStavke. Nazalost, ali problem se nije rijesio sam od sebe.
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
91.148.80.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 10:11 - pre 171 meseci
Pogledao sam vas model baze i u potpunosti se slazem s kolegom @Getsbi. Imajuci u vidu navedeno, postavio sam sebi pitanje zasto ste uopste radili ovu bazu u Access-u kao predstavniku relacionog modela. Morali bi pre svega da predefinisete model ako vec radite bazu u relacionom modelu. Da ne bi ispalo da se samo prica, malo sam zasukao rukave i korigovao model onako kako bi trebalo otprilike da izgleda. Sve ostalo je onda prica posle.



[Ovu poruku je menjao Zoran.Eremija dana 05.04.2010. u 11:44 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
109.93.108.*



+41 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 11:19 - pre 171 meseci
Sve stoji u napred poslatim postovima,ali evo ti pa vidi da li ovo može pomoći.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.170.*



Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 14:51 - pre 171 meseci
Hvala svima...

Natjerali ste me da uraim ono sto odugovlacim mjesecima.Da li je to sada treca normalna forma ili neka druga nije vise ni bitno, ali i meni se svidja.

To je to Sloj.1973 ali da pitam prvo da li bi mogao da stavim u neku funkciju npr.

Select Case Screen.ActiveForm.Name
Case "Racun"

pa da iz nje otvorim pretragu
i da naguram u tu funkciju onda sve forme koje zelim filtrirati...
Ne znam mozda sam sada i lupio ali mi izgleda logicno.

 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
91.148.80.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 15:14 - pre 171 meseci
Drago mi je da smo pomogli. Kada budete imali vremena pokusajte da proucite model koji sam vam nalepio "...KakoBi". Ako biste ga primenili manje biste kodirali vecinom bi sve resavali putem upita.
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.170.*



Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 22:40 - pre 171 meseci
Evo kako sada izgleda model baze, mada sada slijedi testiranje kojim zelim da obuhvatim sve situacije iz realnog poslovanja.Aplikacija je zamisljena za Veleprodaju, maloprodaju i komision.
Ono sto me malo buni jeste upravo poslovanje komisiona, jer jedan artikal moze da donese na komisionu prodaju vise komintenata, po razlicitim nabavnim cijenama, a istom prodajnom.Znaci treba pamtiti ako imam isti artikal od vise razlicitih dobavljaca, koji je od koga stigao i koliko komada (isto tako i za prodaju) zbog buduceg finansijskog poravnanja, odnosno isplate za prodatu robu.Ako neko zna kakav model za komision nebi bilo lose da prodiskutujemo o tome.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
91.148.80.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 23:17 - pre 171 meseci
E ovo je vec druga dimenzija na prvi pogled... Ako nemate nista protiv malo bih prilegao... Samo imam jedno pitanje. Zasto svakoj tabeli dodelujete u nazivu ono na pocetku "tbl.....". Zar to nije suvisno kucanje, koje se kasnije multiplicira vremenom?!?! isto vazi i za "frm..." pa "qry..." i da ne pitam dalje.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 23:27 - pre 171 meseci
^ MS Access: LESZYNSKI (HUNGARIAN) NAMING CONVENTION

Wikipedia: Leszynski naming convention

MSDN: Visual Basic Concepts Object Naming Conventions



[Ovu poruku je menjao Take 5 dana 06.04.2010. u 00:38 GMT+1]
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
91.148.80.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika05.04.2010. u 23:35 - pre 171 meseci
Lepa Konvencija znam ali UBI BRATE... Hvala na konvenciji jos uvek sam dovoljno lenj... :-)
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.170.*



Profil

icon Re: Pretraga šifarnika06.04.2010. u 08:12 - pre 171 meseci
I mene mrzi da kucam uvijek tbl, frm, qry...ali po meni to ima i dobrih i losih strana.Dobra je ta sto uvijek vidis gdje sta pripada, a losa sto zna napraviti takvu pometnju kod referenciranja da ti se smuci i access i cijeli zivot.Npr zaboravis prefiks da napises i kontas sta nisi dobro uradio, a ono ne vidis sumu od drveta. -:)

Sta bi za komision zna li ko model za komision?
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
91.148.80.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika06.04.2010. u 09:00 - pre 171 meseci
@Golic, za poslove tipa Komisione prodaje nemam bas neko iskustvo. Samo znam da je jako vazno da li se roba gleda komadno ili kolicinski.
Malo sam sinoc pogledao model mogao bi jos da se optimizuje posebno imajuci u vidu na pojavu vise entiteta "tblDokument", "tblRacun", "tblIsplataKomitenta",... koji su dokumenta i moglo bi da se generalizuju kao generalizovani entitet.
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.169.*



Profil

icon Re: Pretraga šifarnika06.04.2010. u 12:58 - pre 171 meseci
I ja sam razmisljao u tom smijeru i sad kontam kakvi sve dokumenti izlaziti iz baze...
Predracun
Avansni racun
Maloprodajni racun
Veleprodajni racun
Veleprodajni racun Usluge
Ugovori
Povrat roba
Isplata komintenata
Prelokacija/Predisponacija artikla
Otpremnica
Narudzba
Omisljam se da li zasebno napraviti tabelu nivelacija roba ili i nju svrstati u tblDokument.

Takodje sam dodao i tabelu tblVrstaPartnera sa poljima VrstaPartneraID(spoljni kljuc tblPartner), NazivVrstePartnera i Rabat.
Planiram da pripojim aplikaciji tabele o vodjenju evidencije o radnicima i ovom prilikom da pitam Getsbi-ja da li je njegov model baze za finansijsko koji je svojevremeno bio na Icentru postao javno dobro, pa ako jeste da i njega prikljucim u projekat.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika06.04.2010. u 13:26 - pre 171 meseci
Sve moje što okačim je javno vlasništvo.

Icentar je ugašen. Model se može skinuti ovde: http://www.elitesecurity.org/t291202-0#1742519

 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
91.148.80.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika06.04.2010. u 14:12 - pre 171 meseci
E sada je konacno pravo razmisljanje izneto i pravi problem. Preporucio bih vam da prvo identifikujete sve radnje-poslove koje mislite da automatizujete i svakako sve dokumente. Pretpostavio sam to da cete morati uraditi, jer da bi se pratio sistem to se mora. Kada sve to identifikujete ond apristupite kreiranju modela. Preporucio bih vam da za kreiranje koristite alate (npr ERwin) jer cete sebi olaksati rad. Na osnovu poslednjeg vaseg posta sve mi se cini da ce vam model biti sa najmanje 200 entiteta-tabela. To ne treba da vas plasi. Kao sto vidite i sami navodite “Omisljam se da li zasebno napraviti tabelu nivelacija roba ili i nju svrstati u tblDokument” sebi pitanje.
Postoji model-koncept Generalizacije i specijalizacije koji se primenjuje u takvom slucaju. Sve one osobine koje je su zajednicke za sva moguca dokumenta stavljaju se u generalizovani dokument "tblDokument" (ovo oko konvencije pisanja tbl ... nemojte se muciti samo sebi stavljate omcu oko vrata), a ono sto je specijalno bio bi "Racun", "Nivelacija", "ObracunIsplate"... Upravo pokusavam da vam pojasnim na vasem modelu. Nije mi jasno zasto u tblRacunStavke stavljate atribut RedniBrojStavke a ne "SifraArtikla", na ovaj nacin dozvoljavate da u stavkama jednog racuna moze korisnik da unese 100 puta isti artikal. Ima ovo smisla u nekim slucajevima ali ima i problema, te vas zato pitam?
Takodje Partner, komitent, Banka sve je to isti ucesnik u sistemu samo ima razlicite uloge. Uloge definisu u zavisnosti poslovne saradnje, a ona se jasno definise dokumentom. npr. Banka moze biti dobavljac i kupac i banka...sve jedan te isti. Jos jedno zapazanje, cesto se u imenovanju tabela a ja volim da kazem identifikacija entiteta koristi pojam "Artikal", "Sifarnik", "Roba" i to se vezuje za stavku racuna. Kada se daju imena entiteta (priznajem da mi je to dosta tesko nekada) treba voditi racuna da asociraju na realni sistem. Ako ce u tu tabelu uci jedna n-torka "Viskic 0.05" ima smisla, a ako ce uci "Posluzenje viskica s hledom" onda ovoo nema nikakve veze s robom ili artiklom, mozda sa sifarnikom. Pokojni Pera Petrov prof sa Masinskog Fakulteta u Beogradu je svojevremeno govorio o pojmu "Predmet poslovanja".

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika06.04.2010. u 15:59 - pre 171 meseci
Postojanje entiteta "StopaPorezaStavka" je uredu. Jedan porez ima više stopa. Ista stopa može biti u više poreza. Ja bih ga ipak ostavio kao projektni (bez sopstvenih atributa). Pogotovo mu nebih dao atribut "IznosPoreza".
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
188.124.197.*



Profil

icon Re: Pretraga šifarnika06.04.2010. u 16:46 - pre 171 meseci
Ja sam stavio ovako pa kako bi da bi...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miro35
Miroslav Čondrić
BiH

Član broj: 63672
Poruke: 122
*.tel.net.ba.

Sajt: Tel.net.ba


+3 Profil

icon Re: Pretraga šifarnika07.04.2010. u 12:54 - pre 171 meseci
Imam dobar šifarnik koji ja koristim,i sigurno nema boljeg u access-u.Probajte
miro
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pretraga šifarnika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9394 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.