Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vip pokriva 98% populacije

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vip pokriva 98% populacije

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9888 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 10:21 - pre 170 meseci
"Dodaj internet" se ne zaokružuje na 100kB. Znam i po listingu i po onome što piše na sajtu.
Citat:
Za prepaid korisnike tarifiranje se vrši zaokruživanjem na 10 KB, dok se za postpaid korisnike tarifiranje se vrši prema tarifnom paketu korisnika - na 100 KB za Telenor Internet tarifne pakete, a na 1KB za tarifne pakete namenjene govornom saobraćaju.


To je i logično. Paketi namenjeni govornom saobraćaju drugačije koriste internet. Recimo telefon može da se kači na mrežu svakih 10 minuta da proveri mejl što bi rezultovalo sa 14MB dnevno uz zaokruživanje naspram 500-700kB dnevno bez zaokruživanja.
Sa druge strane, tzv. dejta paketi su namenjeni baš za korišćenje na računaru i tu nema čestog spajanja na mrežu.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 12:22 - pre 170 meseci
Citat:
Sa druge strane, tzv. dejta paketi su namenjeni baš za korišćenje na računaru i tu nema čestog spajanja na mrežu.

To je zaštita od toga da neko uzme data paket (inače sa profesionalnom tarifom) za male pare (tj. manje od trenutnih cena za internet tarifne dodatke) i ubaci SIM karticu u običan mobilni telefon umesto u USB 3g modem, jer baš kao što kažeš - potrošiće se mnogo veća količina podataka nego inače zbog zaokruživanja.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
109.106.252.*



+32 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 14:29 - pre 170 meseci
Citat:
espresso: "Dodaj internet" se ne zaokružuje na 100kB. Znam i po listingu i po onome što piše na sajtu.


Onda sam pogresio i nesto pomesao. Izvinjavam se za off.

A sto se tice teme, kako nagovoriti VIP da postavi mapu pokrivenosti?

 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 14:39 - pre 170 meseci
Nikako. Mapa pokrivenosti VIP-a ne postoji ni na gsm world sajtu gde se bukvalno za svaki provajder moze videti koji deo drzave pokriva. Bitno je da se oni 'fale kako su pokrili nesto. Sta god to bilo. :))))
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 15:57 - pre 170 meseci
Citat:
kako nagovoriti VIP da postavi mapu pokrivenosti?

Oni, ljudi, neće da postave cenovnik dodatnih usluga a kamo li mapu pokrivenosti. Rade pod velom tajne još uvek. SMS i ostale usluge i dalje idu preko infrastrukture u Hrvatskoj, zar ne? Jel Hrvatski SMS centar?
 
Odgovor na temu

goks
Cacak

Član broj: 82559
Poruke: 15
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 17:27 - pre 170 meseci
Ne radi vise roming sa mts-om,presli su da rade sa telenorom i u ovoj prici je dosta ljudi osteceno.Naime o cemu se radi???
Posto MTS ima najvecu teritorijalnu(pa i populacijsku) pokrivenost samim tim i VIP se dosta prosirio po odredjenim pasivnijim krajevima gde inace nebi imali koristi postavljati predajnike.Dostupnost VIP mreze je dosta ljudi privuklo kao i slatkorecive reklame da uzmu telefone,pretplate i slicno i sad kad je VIP raskinuo roming sa MTS ti ljudi nemaju nikakav signal a morace uredno da placaju racune koje nece biti u prilici da koriste.
Kada sam otisao do njihovog predstavnistva da ih pitam sta i kako sad,nema signal,domet i td gospodjica mi se ubijala da mi kaze da treba rucno da pretrazim mrezu i da je u tome problem.Posle pola sata raspravke ja je pitam "Jeste li raskinuli ugovor o romingu sa MTS-om?"-ona kaze stidno "pa jesmo"."I sta sad pitam ja?" jer nisam jedinka u celoj prici,dosta drugara ima VIP i svi uredno placaju a ona mi odgovara:"Pa u svakom slucaju moracete da isplatite sve pretplate sto su vam ostale do kraja ugovora i raskinucemo vam ugovor.A ja vam predlazem da je mozda najbolje kad vec nemate signal da date nekome na koristenje ko ima signal da ne propadne"-ovo ne moze da kaze jedna normalan sluzbenik al ajd,celi smo nenormalni.
I neki kukavni menadzer koji radi u centrali u BG je rekao da ce se javiti dok vidi sta se to dogodilo,dok proveri i njega nema
Elem,gledano po ovom njihovom gestu i postupku oni mogu da pogase sve predajnike po Srbiji a mi bi i dalje morali da placamo,pod ugovorom smo jelte.Ko ih pusti u zemlju Srbiju nikako mi nije jasno. . .
Jel' neko razume ovo zamesateljstvo????
pozzz

"Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati"-Winston Churchill
"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao."
"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
109.106.252.*



+32 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 19:53 - pre 170 meseci
Citat:
espresso:  Jel Hrvatski SMS centar?


Meni stoji +381610401, ali ne znam da li to znaci da ide preko nase mreze ili HR? Verovatno nase.

Citat:
goks
Kada sam otisao do njihovog predstavnistva da ih pitam sta i kako sad,nema signal,domet i td gospodjica mi se ubijala da mi kaze da treba rucno da pretrazim mrezu i da je u tome problem.Posle pola sata raspravke ja je pitam "Jeste li raskinuli ugovor o romingu sa MTS-om?"-ona kaze stidno "pa jesmo"."I sta sad pitam ja?" jer nisam jedinka u celoj prici,dosta drugara ima VIP i svi uredno placaju a ona mi odgovara:"Pa u svakom slucaju moracete da isplatite sve pretplate sto su vam ostale do kraja ugovora i raskinucemo vam ugovor.A ja vam predlazem da je mozda najbolje kad vec nemate signal da date nekome na koristenje ko ima signal da ne propadne"-ovo ne moze da kaze jedna normalan sluzbenik al ajd,celi smo nenormalni.
I neki kukavni menadzer koji radi u centrali u BG je rekao da ce se javiti dok vidi sta se to dogodilo,dok proveri i njega nema :(
Elem,gledano po ovom njihovom gestu i postupku oni mogu da pogase sve predajnike po Srbiji a mi bi i dalje morali da placamo,pod ugovorom smo jelte.Ko ih pusti u zemlju Srbiju nikako mi nije jasno. . .
Jel' neko razume ovo zamesateljstvo????
pozzz


Mislim da je dobro sto si uopste i dobio pravu informaciju, obzirom na to koji odgovori su dozvoljeni njihovim zaposlenima.
Bas steta sto se tako blamiraju, na svakom koraku i sto im briga o korisnicima u stvari znaci samo brigu o svom profitu.
Sve su oni to lepo izracunali, znaju oni koliko imaju pretplatnika na rubnim podrucjima, ili na onima koje je pokrivao iskljucivo mts. Onda su to ubacili u excel ili tako neki program i izracunali da ste im vi ipak nevazni...
Ako su im korisnici ipak vazni, nek vrate pare i posteno kazu, nismo vise u mogucnosti da pruzamo usluge koje smo vam nudili, zao nam je, evo vase pare i telefon na poklon i nadamo se da kad dignemo taj novi stub da cete opet biti nasi pretplatnici. (jel ovo realno ili ja to samo mastam?)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 20:09 - pre 170 meseci
Ako bi neko nastavio da plaća pretplatu, iako nema signala, onda je on slučaj za posmatranje. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

septimus

Član broj: 7915
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 20:12 - pre 170 meseci
VIP je raskinuo sa MTSom roaming ali je potpisao sa Telenorom.

I kao i uvek moze da se bira signal, Telenor ili VIP.
 
Odgovor na temu

goks
Cacak

Član broj: 82559
Poruke: 15
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 20:35 - pre 170 meseci
Citat:
bachi: Ako bi neko nastavio da plaća pretplatu, iako nema signala, onda je on slučaj za posmatranje.

prepisujem i potpisujem,istina je. . .
Ali sta raditi u konkretnom slucaju,ne vidim neko resenje a da to nije sud i ostalo a i nemam pojma kakvo je slovo u ugovoru o tome.Ja sam znao da su oni vuk u jarecoj kozi i da ce kad tad ispasti problem slican ovome i svima sam pricao da su samo sminka ali opet ti srbendi ne mozes dogovoriti
"Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati"-Winston Churchill
"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao."
"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."
 
Odgovor na temu

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 21:19 - pre 170 meseci
Pozdrav svima,
Ja radim u firmi koja ima 120 vipovih brojeva rasporedjenih po celoj srbiji,i koristimo ih preko godinu dana.Mogu da vam kazem da je signal krs teski kod vecine kolega,i da jedva cekam da nam istekne taj ugovor.Sa cenama su korektni ali sta mi vrede cene kad se iznerviram bar 5 puta svaki dan jer me zeza signal.Inace se dosta vozim po srbiji pa i za to mogu da kazem da cim se malo pomeris iz naseljenog mesta mozes telefon da stavis u ladicu.Zvao sam ih da dodju kod mene u gucu da izmere kakav im je signal,dosla neka dvojica (verovatno ovi inzinjeri iz reklame) gledali kao nesto i onda me posavetovali da kad sam u kancelariji odaberem rucno MTS signal(ovo je bilo jos dok su imali roming sa njima).A merni istrument im je telefon,cini mi se nekakav htc ili tako neka munja od telefona.Sve u svemu dobra su sminka!!!!

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije03.04.2010. u 22:37 - pre 170 meseci
Prva ne crno bela reklama VIP-a.
Ne znam koga moze da navuce, nekakoo je besmisleno...

[Ovu poruku je menjao MP3MP3 dana 04.04.2010. u 15:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije04.04.2010. u 11:45 - pre 170 meseci
Ja kad pricam bezite od tih hoshtaplera VIP-ovaca, vi mi ne verujete....
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije04.04.2010. u 18:51 - pre 170 meseci
Znam vec 5 ljudi koji koriste Vip, i nisu bas imali preterano negativna iskustva sa Vipom. Ovo ne mora nista da znaci, uzorak je vrlo mali.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije05.04.2010. u 13:30 - pre 170 meseci
Evo ja sam imao do pre nedelju dana odlicna iskustva sa VIPom. Imam domet svuda, doduse ponekad se desi da mi iz cista mira stigne poruka propustenog poziva kao da mi je bio iskljucen telefon ili kao da sam nedostupan, a domet je pun..

No, sadasnje nezadovoljstvo jeste s tim, da mi je otac otisao za australiju i da pokusava sa nekoliko australskih brojeva da mi posalje SMS i taj SMS mi nikako ne stize. Stize mi kad ubacim 064 karticu. Pozovem operatera i pitam o cemu se radi i kako to, i pocne da me ubedjuje kako moj cale nije podesio telefon, ili kako ja nisam podesio telefon za primanje SMSa. Na kraju kad sam joj pojasnio da je sve podeseno i da mi stize na 064 karticu i bratu da stize na o62, onda mi kao kaze da sacekam trenutak i pogleda i kaze da nemaju potpisane ugovore sa Australijom i da ne garantuju za stizanje SMSa. Da telekom i telenor verovatno imaju, ali oni JOS nemaju. Australija.... sitna zemljica...
 
Odgovor na temu

goks
Cacak

Član broj: 82559
Poruke: 15
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije08.04.2010. u 12:52 - pre 170 meseci
Jel ima neko konkretan predlog sta raditi u slucaju o kojem sam pisao???Napominjem da slucaj nije jedinstven i da u blizem okruzenju znam jos 5-6 ljudi koji su u istom problemu,signala nema niti ce ga biti a racuni uredno stizu Nesto sam se zainatio da ovo isteram,moram nadjam slovo ugovora da vidim sta tamo pise,ima li nesto o ovome,da li i oni imaju neku obavezu ili samo mi korisnici imamo obaveze
Svi predlozi su dobrodosli,
Unapred Hvala
"Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati"-Winston Churchill
"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao."
"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."
 
Odgovor na temu

septimus

Član broj: 7915
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije08.04.2010. u 13:01 - pre 170 meseci
Pa jel imas Telenor signal?

Ako imas, nista od toga.
 
Odgovor na temu

goks
Cacak

Član broj: 82559
Poruke: 15
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije08.04.2010. u 15:05 - pre 170 meseci
Nema Telenor signal niti ce ga biti. . . . Samo MTS. .Cak sam i za internet hteo nekog drugog provajdera a ne Telekom i rekli mi u EUnet-u da Telekom ne dozvoljava nikome drugom jer je to njihova novoizgradjena mreza . .Bog ce ga znati.. Uglavnom sa sigurnoscu tvrdim da ni jednog drugog signala nece biti osim MTS. . . . Da cekam da ponovo potpisu sa Telekomom .lol.
"Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati"-Winston Churchill
"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao."
"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."
 
Odgovor na temu

septimus

Član broj: 7915
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije08.04.2010. u 15:15 - pre 170 meseci
Pa kakva su to mesta gde ni VIP ni Telenor nemaju signal?
Sala naravno, tako se zalomilo. Mislim da tu ne mozes nista protiv ugovora osim da se ugovor raskine i celokupan VPN predje na MTS.
 
Odgovor na temu

goks
Cacak

Član broj: 82559
Poruke: 15
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Vip pokriva 98% populacije08.04.2010. u 15:39 - pre 170 meseci
Citat:
septimus: Pa kakva su to mesta gde ni VIP ni Telenor nemaju signal? :)

Ajd da ti kazem da su to mesta u okolini Ivanjice,Sjenice,Raske,Pazara,Nove Varosi koja su mahom ruralna i Telekom je u akciji pre tri-cetiri godine uradio celokupnu fiksnu i mobilnu mrezu.Korisnici su placali 260E fixni prikljucak a mobilna mreza je prosla free posto su ver imali stubove od fixne mreze. . .Da nije bilo viseg drzavnog interesa ni to nebi imalo. . Sad je mozda jasnije. . .
"Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati"-Winston Churchill
"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao."
"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vip pokriva 98% populacije

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9888 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.