Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB-ov modem sa wireless routerom u bridge modu

[es] :: SOHO Networking :: SBB-ov modem sa wireless routerom u bridge modu

[ Pregleda: 4475 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Smireni Magnet
softver inzenjer

Član broj: 9520
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon SBB-ov modem sa wireless routerom u bridge modu20.03.2010. u 15:44 - pre 171 meseci
Da li je moguce i na koji nacin spojiti SBB-ov modem ("Scientific Atlanta") i wireless ruter da ih stavim u bridge mod? Podesavanja rutera znam kako da podesim, ali ne znam sta (i na koji nacin, sto je najbitnije!!!) da uradim ovom modemu. Adresa mu je 192.168.100.1, ali na njoj mogu samo da citam podatke, ali ne i da nesto setujem.

Hvala unapred na pomoci!

Pozdrav,

SM
To me boxing is like a ballet, except
there is no choreography, no dancing and the dancers hit each other...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB-ov modem sa wireless routerom u bridge modu20.03.2010. u 20:21 - pre 171 meseci
Kakav bridge mod? Šta i zašto uopšte hoćeš da radiš? Povežeš ih, par podešavanja na ruteru i sve radi. Modemu se pristupa na 192.168.100.1 ali on normalno propušta javnu IP adresu koju SBB daje i ona ide na ruter.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB-ov modem sa wireless routerom u bridge modu20.03.2010. u 20:37 - pre 171 meseci
Bridge mode na takvom WiFi ruteru (koji je verovatno ADSL WiFi ruter) znači da bridguje LAN stranu i WiFi stranu, praveći od toga jedan veeeeliki switch. :)

Problem je što tu nema NATa, tako da će na Internet moći samo jedan računar koji prvi uhvati ip adresu od SBBovog modema, pošto SBBov modem deli samo jednu IP.

Rešenje je kupiti ruter koji na čiju će se WAN stranu povezati sbb cable modem, a LAN 1 povezati sa WiFijev LAN 1, uključi se bridge i onda će da radi.

Ili se na jednom kompu doda još jedna mrežna karta, pa se odradi slična stvar, samo što taj komp onda mora biti uključen da bi ostali mogli na net.

Ali je moja preporuka kupiti broadband wifi ruter, a taj ADSL wifi ruter prodati nekome.

E sad, ako ja nisam dobro razumeo, džabe sam pisao.

P.S. Svakako ne bi bilo loše napisati marku i model tog WiFi rutera.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB-ov modem sa wireless routerom u bridge modu20.03.2010. u 23:08 - pre 171 meseci
Ja uopšte nisam shvatio da ima ADSL ruter jer se to obično kaže. Osim toga, napisao je da zna šta i kako sa ruterom što mi pokazuje da bi hteo i modem da prebaci u bridge mod pa sam o tome pitao.
Inače tvoje rešenje ima korak viška, dovoljno je da se SBB modem uključi u ruter a lan iz njega u lan ADSL rutera i wireless radi, ne mora ovaj poslednji u bridge. Tako je kod mene podešeno.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB-ov modem sa wireless routerom u bridge modu21.03.2010. u 08:40 - pre 171 meseci
Moguće, zato mi je bitno da kaže marku i model uređaja.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: SBB-ov modem sa wireless routerom u bridge modu

[ Pregleda: 4475 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.