Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Napravi sam projektor

[es] :: Elektronika :: Napravi sam projektor

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12790 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pegaz82
Beograd, Srbija

Član broj: 253972
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Napravi sam projektor10.03.2010. u 17:30 - pre 172 meseci
Da li je pravljenje projektora ponovo aktuelno, da li ima zainteresovanih za obnavljanje teme?
Gde naci tft monitor od 15 inca u srbiji?
pozdrav
 
Odgovor na temu

tomicko
Tomislav Mijic
Krupanj

Član broj: 16086
Poruke: 152
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Napravi sam projektor10.03.2010. u 21:26 - pre 172 meseci
Drugar je pravio projektor sa 15" ekranom od TFT-a.
Neke stvari je dobio besplatno, i uprkos tome projekat ga je izasao oko 450e.
Pa sam vidi da li se to danas isplati...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Napravi sam projektor10.03.2010. u 21:32 - pre 172 meseci
450 e???
Pa sta je taj kupovao?

Nov grafoskop mozes da nadjes za 60e, polovan monitor za 30e...jos ako ti padnu na pamet neke kerefeke, sve zajedno ne moze preko 200e...

@pegaz82
Polovan na oglasima...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

pegaz82
Beograd, Srbija

Član broj: 253972
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Napravi sam projektor10.03.2010. u 21:33 - pre 172 meseci
Vjerovatno je kupovao nove komponente.
Dosta jeftinije se moze napraviti.
ja sam zapeo kod tft monitora 15", gotovo da ih vise i nema.
Ako neko zna gdje mogu naci polovan monitor od 15" nek javi.
Ne mora biti ispravan u potpunosti tj. treba mi ekran a pozadinsko svijetlo ne.
 
Odgovor na temu

boleelob
Dizajner
Beograd

Član broj: 258112
Poruke: 7
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Napravi sam projektor23.04.2010. u 12:10 - pre 170 meseci
Pozdrav svima!!

Upravo pravim projektor / 3.5" monitor 640x480 / 15w LED 1500Lm /...

Fali mi Fresnel socivo i Triplet, znali neko gde se moze nabaviti u Beogradu

Hvala na pomoci!!!
 
Odgovor na temu

sasa988

Član broj: 258184
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Napravi sam projektor24.04.2010. u 15:30 - pre 170 meseci
I ja sam planirao da u narednih mesec dana napravim projektor sa lcd-om od 15" i lampom od 400w i takodje sam zapeo kod optike i sociva.. ako neko zna gde se moze nabaviti ceo set sa frasnelima neka javi...
 
Odgovor na temu

sasa988

Član broj: 258184
Poruke: 30
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Napravi sam projektor26.04.2010. u 07:22 - pre 170 meseci
E ljudi nasao sam ekstra cene za optiku, fresnele, triplet i sve ostalo za projektor, cene su ekstra kome treba katalog neka mi pusti por na [email protected], ali je problem skupa postarina 77dolara oko 50 evra pa ako je neko za narucivanje optike neka se javi da podlimo troskove postarine..
 
Odgovor na temu

sasa988

Član broj: 258184
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Napravi sam projektor18.05.2010. u 19:34 - pre 169 meseci
Ljudi ja narucio od kineza optiku istiglo mi sve, narucio sam jedan fresnel viska(za 15" monitor) pa ako nekom treba neka se javi na pm..
 
Odgovor na temu

markusrexus
Sky

Član broj: 135561
Poruke: 9
212.200.65.*

Sajt: www.freewebs.com/markusre..


Profil

icon Re: Napravi sam projektor19.06.2010. u 23:45 - pre 168 meseci
kome treba monitor ima oh covek po 30E, nek mi se javi na mail da vam dam kontakt, no ja imam monitor, a nasao sam ovaj prjektor bi li to posluzilo?

e jos jedna stvar, koja je sad ta fora sa tom optikom , jel se moraju menjati sociva, sta se desava ako ostane postojeca optika sociva?
[email protected]

grafoskop:
http://www.beamer-discount.de/...ohp2660/OHP2660-face-left1.jpg

http://www.bizrate.com/project...rhead-projector--pid257229780/
Every man dies, not every man really lives
 
Odgovor na temu

markusrexus
Sky

Član broj: 135561
Poruke: 9
212.200.65.*

Sajt: www.freewebs.com/markusre..


Profil

icon Re: Napravi sam projektor19.06.2010. u 23:51 - pre 168 meseci
ima li neko napravljen ovakav projektor u Bg-u da skoknem da vidim malo to iz prve ruke?
Every man dies, not every man really lives
 
Odgovor na temu

pegaz82
Beograd, Srbija

Član broj: 253972
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Napravi sam projektor04.07.2010. u 15:32 - pre 168 meseci

Ja imam problem sa grejanjem monitora. stavio sam jak ventilator koji hladi sijalicu i par malih kulera sa kompa da hlade tft ali je i dalje nedovoljno.
imam sijalicu od 400w 35000lumena i boja svetlosti4200K. po karakteristikama bi trebalo da je sve ok, al mi se cini da je slika isuvise blijeda (moram dobro da zamracim prostoriju da bi se na platnu nesto vidjelo)
da li bi neko mogao da uporedi 3d socivo sa obicnim sa grafoskopa, sta su prednosti i ima li drasticne razlike?

svaki savet je dobrodosao.
poz
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Napravi sam projektor04.07.2010. u 22:55 - pre 168 meseci
narode i ja sam naleteo na problem sa grejanjem monitora, dva komada sm unistio a ni freonsko hladjenje ni hladjenje peltierovim elemenitma mi nije pomoglo. sledece sto sam smislio je da postavim za osvetljenje bele LED snage 5W kom, pa ne znam ni sam koliko komada.

nego gde to ima da se kupi nov grafoskop za 60e ? ja sam grafoskop nasao samo u office1store i to po seni od 15K dinara, sto je previse....

ima li neko link za grafoskop ? npr ovaj sa slike iz teme ? ne zanimaju me stari skolski grafoskopi, samo novi modeli.


inace sam krenuo u izgradnju projektora ali iskljucivo za reprodukciju filma, eventualno za igranje igrica, sad sam kupio fresnel-a , imam i malo socivo za projekciju, monitor mi je od portabl TV-a , ima 2 AV ulaza i naravno TV tjuner i ulaz za antenu, radi perfektno na reprodukciji filmova i igranju igrica sa kompa, odlican kontrast i ostrina, medjutim za desktop je neupotrebljiv, mozda ce na platnu i desktop bolje da izgleda :) ne znam je li to zbog male rezulucije monitora ili nisam dobro podesio jer je monitor kompa crt a ovaj ima neku levu rezoluciju, a grafika gura istu rezoluciju i za jedan i za drugi, pa treba to nastelovati kao klon monitor ili extended desktop sa zasebnom rezolucijom ( sto jos nisam provalio kako , mislim na extended desktop na AV izlazu grafike, i ne znam je li to moze, znam kako ide na VGA ali ne i na AV pa ako neko zna neka se javi )

pozz svim entuzijazistima.
 
Odgovor na temu

pegaz82
Beograd, Srbija

Član broj: 253972
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Napravi sam projektor05.07.2010. u 11:58 - pre 168 meseci
>



--
Lazar

--00151743f856d25f5d048aa1ba4f
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

znam da ti koo izvor svijetla treba tackast izvor tj. da izvor svijetlosti bude sto manji u pogledu povrsine iz koje se emituje. nisam siguran sta su led� sijalice pa ako ti uspije javi.� za grafoskop ne znam.<br>poz<br><br>
<div class="gmail_quote">2010/7/4 shadow88 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
narode i ja sam naleteo na problem sa grejanjem monitora, dva komada sm unistio a ni freonsko hladjenje ni hladjenje peltierovim elemenitma mi nije pomoglo. sledece sto sam smislio je da postavim za osvetljenje bele LED snage 5W kom, pa ne znam ni sam koliko komada.<br>

<br>
nego gde to ima da se kupi nov grafoskop za 60e ? �ja sam grafoskop nasao samo u office1store i to po seni od 15K dinara, sto je previse....<br>
<br>
ima li neko link za grafoskop ? npr ovaj sa slike iz teme ? ne zanimaju me stari skolski grafoskopi, samo novi modeli.<br>
<br>
<br>
inace sam krenuo u izgradnju projektora ali iskljucivo za reprodukciju filma, eventualno za igranje igrica, sad sam kupio fresnel-a , imam i malo socivo za projekciju, monitor mi je od portabl TV-a , ima 2 AV ulaza i naravno TV tjuner i ulaz za antenu, radi perfektno na reprodukciji filmova i igranju igrica sa kompa, odlican kontrast i ostrina, medjutim za desktop je neupotrebljiv, mozda ce na platnu i desktop bolje da izgleda :) �ne znam je li to zbog male rezulucije monitora ili nisam dobro podesio jer je monitor kompa crt a ovaj ima neku levu rezoluciju, a grafika gura istu rezoluciju i za jedan i za drugi, pa treba to nastelovati kao klon monitor ili extended desktop sa zasebnom rezolucijom ( sto jos nisam provalio kako , mislim na extended desktop na AV izlazu grafike, i ne znam je li to moze, znam kako ide na VGA ali ne i na AV pa ako neko zna neka se javi )<br>

<br>
pozz svim entuzijazistima.<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2641343" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2641343</a><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#394185" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#394185</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:394185:3657cf55483851faf24f489f47590c89<br>
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Napravi sam projektor06.07.2010. u 00:41 - pre 168 meseci
pa izvor ce i biti tackast , planiram da ledice zatvorim u jednu komoru i da unutrasnjost iste preprskam chrome efect sprejom da bude iznutra kao ogledalo, pa na toj komori da ostavim otvor za izlaz svetla u obliku pravougaonika pa da to svetlo udara na monitor , i eto resenja za tackast izvor svetla, e sad samo da resim kako da precizno isecem fresnel-a na dimenziju displeja a da mi centar sociva ostane u centru :)

moze li se ostatak sociva ako izrezem sredinu upotrebiti kao druga polovina fresnel-a ? skupo mi je da uzmem jos jedan fresnel, pa ako ne moze onda mi recite je li bolje staviti fresnel ispred ili iza monitora ? meni se cini da je bolje iza, tj da fokusira sliku ka projekcionom socivu.

kad zavrsim projektor, kacim sve slike i kako radi.
 
Odgovor na temu

pegaz82
Beograd, Srbija

Član broj: 253972
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Napravi sam projektor07.07.2010. u 18:55 - pre 168 meseci
>



--
Lazar

--000e0cd25b2cd8e7f1048acfe222
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

mislim da ostatak sociva neces moci iskoristiti. bolje je da fresnel bude ispred tft. fresnel usmerava svijetlost pravoliniski tj. dobro je da pravoliniski prolazi kroz tft . vidio sam da ljudi rastave fresnel na dva lista pa tft stave izmedju. kazu da je to naj bolje jer prednji dio ispravlja svijetlost da prolazi kroz tft pod uglom od 90 stepeni a drugi dio� svijetlost fokusira na proekciono socivo. takodje dio koji je iza monitora mozes da naginjes i da tako kompenzujes ugao projekcije( ako ti je projektor na podu i baca sliku na gore mozes kompenzovati do nekih 15 stepeni, da ne dobijes sliku oblika trapeza) problem je sto je pipljivo ( moras dobro da rijesis problem sa prasinom, da ne ulazi izmedju fresnel listova i monitora).<br>
ja sam prije par mijeseci na brzinu sklepao projektor da vidim kako ce ispasti. ok je. mali problem sa grijanjem tft-a al mislim da cu ga rijesiti sa 2 kaljena stakla ( ne znam dali si ih ti koristio al svakako su neophodna) i time sto cu sve prebaciti u horizontalni polozaj jer je trenutno vertikalni sistem pa topao vazduh koji ide ka gore znatno vise grije tft.<br>
na kvalitet slike veliki uticaj imaju karakteristike tft-a (kontrast, max rezolucija,...) kao i karakteristike kompa (moj ne moze da podrzi HD filmove). poz<br><br><div class="gmail_quote">2010/7/6 shadow88 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">pa izvor ce i biti tackast , planiram da ledice zatvorim u jednu komoru i da unutrasnjost iste preprskam chrome efect sprejom da bude iznutra kao ogledalo, pa na toj komori da ostavim otvor za izlaz svetla u obliku pravougaonika pa da to svetlo udara na monitor , i eto resenja za tackast izvor svetla, e sad samo da resim kako da precizno isecem fresnel-a na dimenziju displeja a da mi centar sociva ostane u centru :)<br>

<br>
moze li se ostatak sociva ako izrezem sredinu upotrebiti kao druga polovina fresnel-a ? skupo mi je da uzmem jos jedan fresnel, pa ako ne moze onda mi recite je li bolje staviti fresnel ispred ili iza monitora ? meni se cini da je bolje iza, tj da fokusira sliku ka projekcionom socivu.<br>

<br>
kad zavrsim projektor, kacim sve slike i kako radi.<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2642166" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2642166</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#394185" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#394185</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:394185:3657cf55483851faf24f489f47590c89<br>
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Napravi sam projektor07.07.2010. u 20:35 - pre 168 meseci
da, video sam to za rastavljanje fresnela , ali moj ne moze da se rastavi jer je to igleda vec jedna polovina.

i za kompenzaciju slike tj ugla imam resenje, ali bas zato hocu da fresnel stavim iza monitora ka projekcionom socivu, da mogu da ga uglavim u ram da sam klacka u zavisnosti od nagiba projektora pod uticajem gravitacije :)

sto se tice kvaliteta monitora , odlican je za filmove, a isto tako u sebi ima opciju za okretanje slike na sve moguce nacine , up-down image flip i mirror image flip, pa ne moram da razmisljam kako stavljam monitor tj kako treba da ga okrenem :)

inace odnos rezolucije slike monitora je 16:9 , sto je ekstra , ali je problem sto mi izgleda komp ne gura taj odnos rezolucije, moram naci gde se to podesava.
 
Odgovor na temu

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
*.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Napravi sam projektor15.07.2010. u 01:51 - pre 167 meseci
Pozdrav svima....

Ja imam svoj stari projektror kojeg sam pravio prije 4 godine i jos me sluzi OK ali mi vise ne paše velicina , prevelik mi je zbog 15" lcd monitora...
Sada sam odlucio na pravim jedan manji i bolji samo moje mišljenje sto se tiče osvjetljenja je da su ove matal halidne lampe proslost za izgradnju ovih projektora sada su ljudi
napravila ove jake LED diode od 100 W sa 7500 lumena , cak i cijena te led diode me izadje jeftinija nego metal halidna sijalica sa elektronikom. naravno ja bih koristio male TFT monitore od 7" i cak mislim da kod njih i nema potrebe za frenselovim socivom ,ako se uzme neko vece triplet socivo precnika oko 50 mm koje se moze naci na otpadu sa one stare masine za slajdove .. prije su se te masina mogle vidjeti po skolama...

ako ima neko iskustva sa ovim Led sijalicama od 100W neka se javi .. negdje sam cak vidio da ih koriste na ulicnoj rasvejti.. sad nesto kontam ona mala LED sijalica i upaljaca nema ni jedan wat , kako onda svijetli ova od 100 W

evo i link http://www.youtube.com/watch?v=jCf0rgkqOQA

[Ovu poruku je menjao Derva dana 15.07.2010. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boleelob
Dizajner
Beograd

Član broj: 258112
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Napravi sam projektor28.07.2010. u 10:10 - pre 167 meseci
Evo slike mog projektora (u fazi izrade)

- LCD 3.5"
- Power Led 20w
- Sociva sa starog SLAJD projektora


 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Napravi sam projektor28.07.2010. u 16:57 - pre 167 meseci
Kako izgledaju LED diode od 100 W i gde ima da se kupi ili nabavi?
@boleelob da li je LCD 3.5" sa malog televizora koji ima spoljni video ulaz? od cega je LCD? I koje si koristio Led diode da je 20w?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

boleelob
Dizajner
Beograd

Član broj: 258112
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Napravi sam projektor29.07.2010. u 13:19 - pre 167 meseci
Led od 100w imas da narucis od kineza, ja koristim BRIDGELUX Power Led, Velicina je 2cmx2cm



evo link

http://export.farnell.com/brid...-1200lm/dp/1787308?Ntt=1787308

LCD je mali monitor za gledanje DVD-a u kolima, napaja se sa 12v kao i LED, umesto Fresnela koristim sabirno socivo, ima mnogo jacu infuziju svetla, tako da sa manjim lumenom dobijas jace osvetljenje. Moram priznati da se projekcija vidi tek kad se skroz zamraci prostorija (postavicu slike).


Evo linka za sve entuzijaste (ovo je mene inspirisalo)

http://www.instructables.com/id/DIY-Multimedia-LED-Projector/



[Ovu poruku je menjao boleelob dana 29.07.2010. u 14:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao boleelob dana 29.07.2010. u 17:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao boleelob dana 29.07.2010. u 17:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Napravi sam projektor

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12790 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.