Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ACAD - kote na uvek istom rastojanju od dela/drugih kota?

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: ACAD - kote na uvek istom rastojanju od dela/drugih kota?

[ Pregleda: 2049 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strela75
programer budilnika

Član broj: 199282
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon ACAD - kote na uvek istom rastojanju od dela/drugih kota?09.03.2010. u 08:19 - pre 171 meseci
Pozdrav svima. Zenama srecan 9.mart.

Pretrazujem po internetu i ne mogu nikako naci, a cuo sam da je to moguce... Naime, u ACADu kad uzmete da kotirate, podrazumeva se da selektujem odakle dokle hocu da iskotiram, ali onda ide postavljanje mesta gde treba da stoji kota. E tu je caka. Covek mi kaze da su ranije 200x. godine, dok su aktivno radili imali sistem kako da im ACAD prvu kotu od dela baci 12mm, a svaki sledeci red kota da ide na po 10mm. Znaci nacrtan neki deo. Prvi red kota ide na 12mm od dela, drugi na 22mm od dela, treci na 32mm od dela i tako dalje.

Do sada nasao dve varijante:
1. Obelezim sta hocu da iskotiram usmerim kursor prema delu gde hocu da postavim kotu i ukucam recimo 12mm i on postavi na ~12mm kotu. Sledece bi bilo na 22mm itd. (varijacija ovoga bi bilo da ukucavam @x,y ili @r<Alfa - kao kod izbora neke tacke u odnosu na prethodnu) - mana je kada je neka linija pod uglom
2. Iskotiram sve bezveze, povucem linije na 12,22,32,... mm i posle ih rucno poravnam - oduzima dosta vremena a jedina je apsolutno tacna metoda.

Da li neko zna kako podesiti da ACAD postavlja dimenzije na odredjeno rastojanje od dela/od prethodnog reda kota?

Unapred hvala.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: ACAD - kote na uvek istom rastojanju od dela/drugih kota?09.03.2010. u 22:38 - pre 171 meseci
Pocev od 2008, u Dimension, komanda Dimension space. Selektujes kote
koje zelis i u komandnoj liniji zadas razmak....
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

strela75
programer budilnika

Član broj: 199282
Poruke: 31
109.93.14.*



+2 Profil

icon Re: ACAD - kote na uvek istom rastojanju od dela/drugih kota?10.03.2010. u 18:12 - pre 171 meseci
Hvala na odgovoru. Problematika je malo kompleksnija nego sto sam na prvu loptu shvatio. Covek hoce ovo sto sam naveo, ali u verziji 2004, koju ima legalnu. Druga problematicna stvar je da kad hoce da skalira crtez (recimo crta 1:1, ali za stampu odgovara da bude 1:10), hoce da ostanu rastojanja od dela kao zadata prilikom postavljanja kota. Ima li resenja?
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: ACAD - kote na uvek istom rastojanju od dela/drugih kota?

[ Pregleda: 2049 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.