Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

atmega8 - Sta sad?

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: atmega8 - Sta sad?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7684 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexey123
Belgrade

Član broj: 80283
Poruke: 49
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: atmega8 - Sta sad?15.04.2010. u 15:31 - pre 170 meseci
Da i ja prenesem neka moja iskustva.... Koristim dva avr programatora, jedan AVR911 a drugi je pomenuti USBASP.
Ovaj prvi radi preko rs232 konektora, drugi kao sto ime kaze preko usb-a. Mogu samo reci da je USBASP odlican programator. Sto se tice softverskog dela, USBASP koristim sa KHAZAMA AVR programom, AVR911 sa AVR-OSP II.
Inace kao simulator - debager koristim program AVR SIMULATOR IDE - OSHONSOFT. Programiranje moze biti u dva smera,
pitanje je da li zelite maksimalno iskoristiti mcu ili programirati sa lakocom. Ja sam se odlucio za ono prvo, pa tako sve radim u asembleru. Zadnje na cemu radim je mali bas sinth, sva obrada je u 16bit audio formatu, i na kraju sve to lepo izlazi preko 16bit audio dac-a.. inace u pitanju je atmega162, sa overklokom na 24mhz. E sada, ja bih postavio pitanje, mozda neko zna odgovor. Zbog brzine procesora preci cu na xmega seriju, vec narucio atxmega32d4, rade normalno na 32mhz.
Problem je u programatoru jer je Atmel izbacio ISP mod programiranja, a ubacio PDI i ostao JTAG. Koliko sam video na netu,
Atmel je ubacio podrsku za ATXMEGA cipove u AVRISP MK2 programator sa nekom od novijih verzija AVR studija. Posto je USBASP vrlo slican klonu AVRISP MK2 http://fun4diy.com/AVRISP_mkII.htm, pitanje moje glasi da li je neko uspeo da potera programator sa ATXMEGA? Vidim da ovaj klon moze da se obnovi novim firmwareom, tj originalnim AVRISP MK2. Pozz!

P.S. Sto se tice fuse bitova, kao sto kaze lestrigonac, uvek imajte uz sebe jedan ext dip oscilator, i meni se desavalo vise puta...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: atmega8 - Sta sad?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7684 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.