Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada

[ Pregleda: 6652 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.ptt.yu



+46 Profil

icon Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada10.01.2004. u 18:22 - pre 246 meseci
Nisam siguran da li je ovo forum u kome mogu dobiti adekvatan odgovor, ali bolji nisam uspeo pronaći, kao ni bilo koju temu u kojoj se govori o ovome.
Zbog polaganja nekih ispita kao i pripreme diplomskog rada potrebni su mi sledeći Pravilnici i Zakoni:

Zakon o prevozu opasnih materija (Službeni list SFRJ 27/90 - tada smi bili još uvek SFRJ)
Pravilnik o saobraćajnim znakovima na putevima (Sl SFRJ 48/81, 59/81 i 17/85)
Pravilnik o znacima koje učesnicima u saobraćaju daju ovlašćena lica (Sl SFRJ 28/89)
Pravilnik o dimenzijama, ukupnim masama i osovinskim opterećenjima vozila i o osnovnim uslovima koje moraju da ispunjavaju uređaji i oprema na vozilima u saobraćaju na putevima (Sl SFRJ 50/82, 4/85, 11/85, 65/85, 64/86,50/90)
Pravilnik o posebnom znaku za označavanje vozila kojom upravlja lice kome su oštećeni ekstremiteti bitni za upravljanje vozilom (Sl SFRJ 2/83, 64/86)
Pravilnik o načinu obeležavanja vozila kojima se prevoze deca (Sl 2/83, 20/83)
Pravilnik o obrascu vozačke dozvole (Sl SFRJ 74/89, 17/90)
Međunarodna konvencija o saobraćaju na putu (Međunarodni ugovori Sl SFRJ 6/78)
Pravilnik o ukupnom trajanju vremena upravljanja vozilom, odmorima vozača i načinu rada udvojenih posada (Sl SFRJ 18/84, 67/85)
Konvencija o radu posada (Međ. ugov. Sl SFRJ 30/74)
Pravilnik o zdravstvenim uslovima koje moraju ispunjavati vozači motornih vozila (Sl SFRJ 5/82)
Zakon o prevozu u međunarodnom drumskom saobraćaju (Sl SFRJ 47/82)
Pravilnik o registraciji motornih i priključnih vozila (Sl SFRJ 74/89, 17/90)
Pravilnik o osnovnim uslovima koje javni putei izvan naselja i njihovi elementi moraju da ispunjavaju ... (Sl SFRJ 35/81, 45/81)

Ovi Zakoni i Pravilnici bi mi (po mogućstvu) trebali sa komentarima za sprovođenje i slikama, ali bi bili od koristi i bez njih (u prevodu daj šta daš).
Mislim da sam bio dosta precizan po pitanju šta mi treba ali i sve ostalo što spada pod ovu temu bi mi takođe koristilo (pa ko zna neku adresu o ovome neka javi).

Neke od Zakona i Pravilnika uspeo sam da pronađem sa raznih sajtova (uglavnom sa www.yuta.co.yu) a ove navedene (vrlo, vrlo bitne) nisam uspeo da pronađem nigde.
Neke od ovih Zakona i Pravilnika uspeo sam da pronađem iz hrvatskog i bosanskog zakona što mi u ovom slučaju ne koristi (osim informativno).
Naravno na sajtu www.sluzbenilist.co.yu postoje svi ovi Zakoni i Pravilnici ali se ne mogu preuzeti (barem dok se ne plati). Premnogo mi je da dam 3.500 din (a u stvari i nemam ih).
Ovo bi mi uglavnom trebalo u elektronskom obliku, tako da saveti tipa "kupi u knjizari" i slicno, koje sam dobijao na drugim sajtovima, nisu mi od velike koristi

Ako neko zna gde bih ovo mogo da pronađem, ili kako da to skinem sa www.sluzbenilist.co.yu, (svakao nisam za zloupotrebu Interneta ali koliko sam video samo mi naplacujemo preuzimanje Zakona doh recimo hrvati ili bosanci dozvoljavaju besplatno preuzimanje velike vecine Zakona, pa nije ni čudo što i oni koji bi trebali da znaju nešto više o zakonima malo teže ili nikako ne mogu da dođu do njih) ili sa nekog drugog mesta bio bih mu puno zahvalan.

Jedino se nadam da će Vaši odgovori i ja biti brži od Vlade koja ima nameru da menja ove Zakone (barem je prošla imala takve namere)

Ako sam pogrešio forum molio bih samo da mi se poruka ne briše (nije tako lako otkucati ovoliku poruku) već da se premesti na pravo mesto.

U slucaju potrebe moj e-mail je [email protected]
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.ptt.yu



+46 Profil

icon Re: Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada21.01.2004. u 12:28 - pre 245 meseci
Ljudi, vise od 10 dana je proslo a niko ne odgovara. Da li je moguce da niko ne zna gde se ili kako ovo moze naci ?
 
Odgovor na temu

MissPiggy:)

Član broj: 18179
Poruke: 210
*.conceptual.net.au



Profil

icon Re: Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada21.01.2004. u 13:41 - pre 245 meseci
Zdravo igorpet,

Kao prvo, posto nisi rekao za koje svrhe su ti neophodni ovi zakoni - ona mogu da ti samo dam generalne ideje.

1. Razgovaraj sa predavacem/profesorom o tome da li ove zakoni mogu da se nadju u biblioteci ustanove kojoj pripadas.
2. Jeftinije ti je investirati novac i platiti kartu da odes do Pravnog Fakulteta u Beogradu, nego da placas za ove zakone, ako si vec u skripcu sa vremenom.
3. U slucaju da i to bude problematicno, posto ne znam gdje se nalazis - nazovi Univerzitetsku biblioteku Svetozar Markovic i raspitaj se o postojanju ovih zakona. Da li su u arhivi - da li su reference (znaci ne mozes da ih izvuces iz biblioteke), i takodje, da li je moguce 'posuditi' ove zakone iz biblioteke.
4. Naravno, preporucila bih ti da kontaktiras i Ministarstvo saobracaja u zemlji/republici kojoj zivis, jer ako dovoljno dugo gnjavis - mozda nesto i ispadne. :)
Molim te budi kulturan, i nemoj da maltretiras sluzbenike, jer smatram da znas da razrjesis problem diplomatskim putem. :)
5. Vjerovatno nisi JEDINI student koji je u toj situaciji, ali i ako jesi za taj jedan ispit - nisi poceo tako - pa nista te ne kosta da upitas svoje prijatelje o tome gdje mozes da nadjes potrebne dokumente.

Htjela bih da napomenem da nisam UOPSTE upoznata sa doticnim zakonima - ali i ne moram da budem - vazno je da znati kako da dodjes do potrebnih informacija.

Takodje, pomoci ce ti ako nazoves neke od predavaca na faksu u Bgd i upitas ih da ti nabroje nekoliko poznatijih zurnala koji su bili objavljivani u to doba, pa onda nazovi biblioteku pravnog faksa i pitaj ih da pregledas te arhive - jer ti trebaju kritike!

Procitas, napravis svoju analizu - pogledaj sta drugi ljudi razmisljaju i NAJVAZNIJE, nemoj da pravis plagijat necijih ideja - jer to ima da te POKOPA! Nema sanse da se razvijes kao covjek, nego samo da meljes tudje ideje pred nekim, i onda je sigurno lakse da radis u mesari na spremanju snicli - jer princip je isti, a geografija razlicita!

Sto se tice o specifikacijama koje kazes da nisu neophodne, ali bi BILO zgodno da postoje...hm...a ja mislila da je tebi stalo samo da se dokopas njih...pa nemoj ni da se cudis sto ti se neko nije javio do sada. Ako je 'daj sta das', pa igorpet da li ti stvarno mislis da ce biti lakse da neko PREKUCAVA te Zakone iz kasnih sedamdesetih/osamdeset, ili otkud to da cak i PRETPOSTAVLJAS da su ti zakoni u elektronskom izdanju? Bez komentara sa moje strane. Sto bi bilo zgodno da mogu da se suzdrzim i da se to zavrsi na retorici.

Sto se tice slika...pa obradi materiju i mozes sam da pravis dijagrame - i to da budu AUTENTICNO tvoji. :)

A sto se tice placanja npr. sluzbenom listu i sl., a kazes nisi u prilici, pa i to je neciji rad igorpet. Najgore je sto je to neciji crni, mukotrpni rad, sto neko na boljoj poziciji iskoristava, ali sta ces kada je situacija takva kakva je u SiCG. Znaci na istom ste nivou. A o etici i pirateriji - to je tvoja licna odluka - nisam tu da ti govorim sta ces da uradis, pogotovo sto je to biznis, a ekonomska je kriza. Takodje, ne zivim u SiCG, pa nije fer da ti kazem sta da radis po tom pitanju. Samo da napomenem - imam suprotno misljenje o plagijatima intelektualne vrste (vidi gore navedeno).

Sto se tice 'Jedino se nadam da će Vaši odgovori i ja biti brži od Vlade koja ima nameru da menja ove Zakone (barem je prošla imala takve namere)'....hm...razmisli o tome zasto se bavis Zakonima...i trebaju da se mjenjaju - na bolje. Nista nije staticko - pa ako zelis da zemlja ostane kakva jeste, i saobracajni zakoni (pogotovo) kakvi jesu, onda nemoj da se zalis na tebi 'bezobraznih' 3500 dinara. Zakon je takav da se moze, a bas briga ljudi koji koji iskoristavaju rupe u tom zakonu sto ti ne mozes da platis - jer oni mogu. Materijal za mozganje.

...

Za kraj, dopusti mi da budem brutalna: da je tebi stalo do ovog, ti ne bi sjedio na dupetu, i ocekivao da dobijes e-mail. Nemam pojma sta si radio tokom ovih 10 sata, ali 'iz moje tacke gledista - nije ti nista!'

'U slucaju potrebe moj e-mail je [email protected]'
...u slucaju potrebe (CIJE?) ili NEOPHODNOSTI, uzdaj se u se' i u svoje kljuse.

Sretno!
:)

MissPiggy:)


p.s. Na kraju krajeva, sta mislis kako advokati dolaze do ovih zakona i propisa? :) hm...padne im u krilo?
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.ptt.yu



+46 Profil

icon Re: Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada22.01.2004. u 14:17 - pre 245 meseci
MissPiggy:) cenim sto si pokusala da mi pomognes iako, koliko vidim, uopste nisi upoznata sa temom. Pokusacu da odgovorim na tvoj odgovor.
Da si pazljivije procitala poruku videla bi u drugoj recenici zbog cega mi je ovo bitno. Ne zivim u Beogradu i to je otezavajuca okolnost (biblioteke u unutrasnjosti su vrlo slabo ili nikako snabdvene ovom materijom).
Ovi Zakoni i Pravilnici se svakako mogu kupiti u specijalizovanim knjizarama (kojih naravno nema u mom mestu) ali kostaju dosta a nije pametno ulagati u nesto sto ce se uskoro menjati, ali zakoni vaze dok se ne promene pa ih zato moram i imati.
Svi ovi zakoni se mogu naci u elektronskom obliku na navedenim sajtovima ali moja je zamerka sto se mogu preuzeti besplatno. Mozda za tebe cifra od 50 evra nije velika ali za mene to nije 'bezobrazna' cifra.
Sluzbeni list je drzavna institucija (svaka drzava ima ovu instituciju) i njihov poso i jeste stampanje i distribucija svih zakona. Oni su vec placeni od drzave za taj posao pa nerazumem zasto Zakoni nisu malo pristupacniji za preuzimanje.
Ja sam mislio da ovakvi forumi i postoje da bi ljudi mogli da pomognu jedni drugima (mada mozda i gresim) pa sam zato i zamolio one koji nesto znaju o ovome da mi pomognu. Pomoci tipa "kupi u knjizari", ili "uzdaj se u se' i u svoje kljuse" mi svakako ne pomazu.
Ova mi materija treba u elektronskom obliku (po mogucstvu) jer bi ionako morao da je prekucavam.
U svakom slucaju ne sedim skrstenih ruku.

U svakom slucaju MissPiggy:) ti si jedina koja mi je odgovorila i vrlo sam zahvalan na tome (iako se iz odgovora to mozda ne primecuje) iako mi nisi konkretno odgovorila.
Bez ljutnje ali zamolio bih da vasi sledeci odgovori (ukoliko ih bude bilo) budu malo konkretniji i vise vezani sa mojim pitanjem.
 
Odgovor na temu

MissPiggy:)

Član broj: 18179
Poruke: 210
*.conceptual.net.au



Profil

icon Re: Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada22.01.2004. u 15:53 - pre 245 meseci
Zdravo igorpet,

Htjela bih da ti odgovorim na tvoj odgovor. :))

Kao prvo, nisam upoznata sa Pravom, Zakonima i sl., ali to me ne sprecava da ti dam prijedloge kako do dodjes do materijala. Neke stvari su univerzalne.

Izgleda da sam prisiljena da ponovim sljedecu recenicu:

Htjela bih da napomenem da nisam UOPSTE upoznata sa doticnim zakonima - ali i ne moram da budem - vazno je da znati kako da dodjes do potrebnih informacija.


Ti nigdje u svojoj poruci nisi napisao da NE zivis u Beogradu. Da li si ocekivao da pomocu telepatije nanjusim gdje se nalazis, i onda dam primjerne odgovore? Ako je odgovor potvrdan, nemamo o cemu da pricamo. Znaci, ne mozes od nekog ocekivati da bude specifican, ako ti sam nisi. Zato i jesam napisala nekoliko alternativa.

Moj odgovor jeste bio vezan za tvoju tematiku, ali to je tvoja licna stvar sto si odlucio da ne iskoristis te prijedloge, ili sto ne mozes da vidis u njima sansu. Nije to nikakvo prebacivanje sto ne mozes da platis toliko novca za Zakone. Mislim da si prebrzo procitao poruku i uopste nisi shvatio kontekst u kojem je napisana, pa si na osnovu toga donio to misljenje. Ovaj kontekst se specificno odnosi na sljedeci dio mog odgovora:

Citat:
Sto se tice 'Jedino se nadam da će Vaši odgovori i ja biti brži od Vlade koja ima nameru da menja ove Zakone (barem je prošla imala takve namere)'....hm...razmisli o tome zasto se bavis Zakonima...i trebaju da se mjenjaju - na bolje. Nista nije staticko - pa ako zelis da zemlja ostane kakva jeste, i saobracajni zakoni (pogotovo) kakvi jesu, onda nemoj da se zalis na tebi 'bezobraznih' 3500 dinara. Zakon je takav da se moze, a bas briga ljudi koji koji iskoristavaju rupe u tom zakonu sto ti ne mozes da platis - jer oni mogu. Materijal za mozganje.


Takodje, ako si sada shvatio kontekst istog, nema razloga zasto da ne razumijes da zakoni nisu malo pristupacniji za preuzimanje. Pristupacnost preuzimanja istih odlucuju ljudi koji uspjesno manipulisu sadasnjim Zakonima, i mogu da ti nabiju cifru koja njima odgovara - ma kakva bila ekonomska situacija u zemlji.

Ovo se odnosi na tvoj komentar:

Citat:
Sluzbeni list je drzavna institucija (svaka drzava ima ovu instituciju) i njihov poso i jeste stampanje i distribucija svih zakona. Oni su vec placeni od drzave za taj posao pa nerazumem zasto Zakoni nisu malo pristupacniji za preuzimanje.


A sto se tice

'quote]doh recimo hrvati ili bosanci dozvoljavaju besplatno preuzimanje velike vecine Zakona [/quote]

oni su vjerovatno ILI u ekonomskoj situaciji da to obezbjede za svoje gradjane ILI njihovi zakoni nemaju toliko rupa kao SiCG ILI ljudi koji stavljaju cijene ne iskoristavaju te rupe...ima hiljadu ILI.

Znaci, jos uvijek vjerujem u:
Citat:
A sto se tice placanja npr. sluzbenom listu i sl., a kazes nisi u prilici, pa i to je neciji rad igorpet. Najgore je sto je to neciji crni, mukotrpni rad, sto neko na boljoj poziciji iskoristava, ali sta ces kada je situacija takva kakva je u SiCG. Znaci na istom ste nivou.


Htjela bih da ti obratim paznju na sljedece rijeci, jer se one odnose na ILI ovo ILI ono situaciju (vidi gore):
Najgore je sto je to neciji crni, mukotrpni rad, sto neko na boljoj poziciji iskoristava, ali sta ces kada je situacija takva kakva je u SiCG.

sto neko na boljoj poziciji iskoristava....pa JER MOGU, jer im nas zakon to omogucava. Ljudi u Vladi znaju kako da iskoriste zakone u svoju korist. Ili ih oni postavljaju ili mjenjaju. U tome je poenta.


Ti si napisao da:
Citat:
Svi ovi zakoni se mogu naci u elektronskom obliku na navedenim sajtovima ali moja je zamerka sto se mogu preuzeti besplatno.


Valjda mislis sto se NE mogu preuzeti besplatno?


Takodje, napisao si da:
Citat:
Ova mi materija treba u elektronskom obliku (po mogucstvu) jer bi ionako morao da je prekucavam.


sto meni znaci: AKO JE IKAKO MOGUCE. Posto ja nisam vidjela da je IKAKO moguce da Zakone dobijes gratis u elektronskom obliku, a ti si zvucao da ti je hitno/neophodno/daj-sta-das, onda sam ti napisala i primjeran odgovor.

Koliko sam shvatila, tebi je prioritet da u stvari dodjes do zakona, a ako su ti zakoni jos u elektronskom izdanju, onda je to bonus.

Ipak, evidentno je iz tvoje druge poruke koji su tvoji prioriteti: vaznije ti je da dobijes te zakone u elektronskom izdanju, da ne moras da ih prekucavas, nego da ih UOPSTE vidis.

Ovo sam isto zakljucila u svom prvom odgovoru:
Citat:
Sto se tice o specifikacijama koje kazes da nisu neophodne, ali bi BILO zgodno da postoje...hm...a ja mislila da je tebi stalo samo da se dokopas njih...pa nemoj ni da se cudis sto ti se neko nije javio do sada.



Ja ti UOPSTE nisam dala savjet tipa:
Citat:
"kupi u knjizari" i slicno.
Prema tome, te generalizacije ostavi za ljude koje su ti dali takav savjet ili ih okaci macku o rep. :) Hvala unaprijed.

A sto se tice 'uzdaj se u se i u svoje kljuse', po meni su tvoji prioriteti gotovanski - da to sve fino bude servirano da srebrnoj tacni tako sto ces dobiti ama bas sve u elektronskom izdanju i to gratis - hej covjece, PA ZAR NIJE VAZNIJE DA UOPSTE VIDIS TE ZAKONE, U BILO KOM IZDANJU - DA IH PROCITAS? i onda jos...posaljite mi to na e-mail ili me obavjestite...Ne vjerujem da bi se ti sjetio da npr. ostavis odgovor na to isto pitanje na forumu, da ostali korisnici imaju pristup istim zakonima. Po meni je to malkice gotovanski.


I tvoja posljednja linija:
Citat:
U svakom slucaju MissPiggy:) ti si jedina koja mi je odgovorila i vrlo sam zahvalan na tome (iako se iz odgovora to mozda ne primecuje) iako mi nisi konkretno odgovorila.


Ja sam gledala da razjasnim svoj odgovor, ali sigurno ne planiram da visim sa plafona da ti se ukaze odgovor koji bukvalno blene u tebe, sa ekrana.

:)

Svako dobro

MissPiggy:)


p.s. Ne planiram vise da pisem u ovoj rubrici, tako da bilo koja druga vrsta komentara koju budes stavio ovdje bice samo procitana i nista vise. A umjesto sto si mi dao analizu mog odgovora, mogao si nesto konkretno da uradis u vezi Zakona i Propisa koje te interesuju:

2. Jeftinije ti je investirati novac i platiti kartu da odes do Pravnog Fakulteta u Beogradu, nego da placas za ove zakone, ako si vec u skripcu sa vremenom.
3. U slucaju da i to bude problematicno, posto ne znam gdje se nalazis - nazovi Univerzitetsku biblioteku Svetozar Markovic i raspitaj se o postojanju ovih zakona. Da li su u arhivi - da li su reference (znaci ne mozes da ih izvuces iz biblioteke), i takodje, da li je moguce 'posuditi' ove zakone iz biblioteke.
4. Naravno, preporucila bih ti da kontaktiras i Ministarstvo saobracaja u zemlji/republici kojoj zivis, jer ako dovoljno dugo gnjavis - mozda nesto i ispadne. :)
Molim te budi kulturan, i nemoj da maltretiras sluzbenike, jer smatram da znas da razrjesis problem diplomatskim putem. :)
5. Vjerovatno nisi JEDINI student koji je u toj situaciji, ali i ako jesi za taj jedan ispit - nisi poceo tako - pa nista te ne kosta da upitas svoje prijatelje o tome gdje mozes da nadjes potrebne dokumente.

Kraj price.
 
Odgovor na temu

kToni
Novi Sad

Član broj: 19870
Poruke: 32
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada05.02.2004. u 12:01 - pre 245 meseci

igorpet
ako su ti jos uvek potrebni ti file-ovi veruj mi da ces vecinu njih pronaci na sajtu vlade republike srbije.

www.srbija.sr.gov.yu/

ako ti jos nesto treba pogledaj ovu adresu >

http://www.carinskatarifa.com/linkovi/yu_linkovi.htm

:) tu ces naci mnoge linkove, ukljucujuci i ministarstvo saobracaja
...life is what you make of it...
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.tron-inter.net



+46 Profil

icon Re: Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada08.02.2004. u 10:55 - pre 245 meseci
kToni

proba sam da pronadjem nesto od onoga sto mi treba na navedenim linkovima ali nisam uspeo.
Ako si ti malo vestiji u ovom pretrazivanju i pronadjes neki od dokumenata molim te javi.
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Potrebni Zakoni i Pravilnici o saobraćaju za pripremu diplomskog rada

[ Pregleda: 6652 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.