Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

D-Link DIR-300 vs Linksys WRT54G

[es] :: Wireless :: D-Link DIR-300 vs Linksys WRT54G

[ Pregleda: 1717 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osimblog.net
nezaposlen
BiH

Član broj: 248768
Poruke: 13
77.221.11.*

Sajt: www.osimblog.net


Profil

icon D-Link DIR-300 vs Linksys WRT54G23.02.2010. u 19:25 - pre 173 meseci
Pozdrav svima... Imam dvojbu pa da vas upitam za pomoc.

U nedoumici sam izmedju ova dva modela wireless routera sto sam naveo u naslovu.

Vec vise od godinu dana koristim D-Link DIR-300 i nisam imao problema (nakon sto sam uradio update firmware-a) sa tim da sam koristio default postavke routera a za sigurnost samo MAC filter (znam da nije neka zastita ali meni dosta bilo).
Evo vec drugi dan ima da sam presao na model Linksys WRT54G na kojem je sve po default postavkama osim sto sam ukljucio WPA2 Personal / AES enkripciju.

Vec nakon ova dva dana koristenja vidim da je signal dosta slabiji iako ima dvije antene za razliku ovog prvog koji je sa jednom antenom. Dali se moze nekako podesiti jacina signala, nisam bas na TI sa routerima.? Jos jedan problem, evo prije nego pisem ovaj tekst mi je blokirala veza na dva racunara bez ikakvog upozorenja (treci nisam ni gledao), nakon sto sam iskljucio router i ukljucio sve se vratilo u normalno stanje sa tim da je signal opet slab.

Imao sam misljenje da je linksys "bolji" router pa sam mislio preci na taj.

Ako moze netko pomoci sa par trikova u postavkama bilo bih super. Dakle imam kablovski modem koji je ukopcan taj Linksys router i dalje je sve wireless. Na to kopcam dva laptopa od kojih je jedan win7, jedan linux, i jos jedan PC sa winXp (isto wireless). Mozda jos nekada ukopcam i mobitel ali to nije bitno.




 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: D-Link DIR-300 vs Linksys WRT54G

[ Pregleda: 1717 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.