Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu

[ Pregleda: 2084 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

naissus78
Nenad Jovanovic

Član broj: 231546
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu15.02.2010. u 20:05 - pre 171 meseci
Model je izradjen u pro-e i snimljen u igs formatu. Solidworksom je ucitan medjutim ne mogu da ga iskoristim za dalju doradu jer se na feature-menager-design-tree vidi samo kao surface-imported. Kako da ga razbijem za dalje korišćenje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

trajcem

Član broj: 128780
Poruke: 61
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu20.02.2010. u 10:20 - pre 171 meseci
Tesko da ces moci bilo sta da uradis sa tim modelom u Solidworku , mislim da je solid sada "dasault systems" a za pro-e nisam siguran.

Pogledaj ovo ako ti nesto znaci http://www.okino.com/conv/filefrmt_cad.htm pa pokusaj da nadjes neki kompatibilniji file za import.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu20.02.2010. u 19:30 - pre 171 meseci
Iges je "mrtav fajl" Mozes da mu Editiras surface ili da ga cepkas kao telo i tu je prici kraj "stabla" nema.


Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

ljenjivac
svašta po malo

Član broj: 256402
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu08.04.2010. u 09:26 - pre 170 meseci
Čemu onda služi igs, stp? Jel to da se vidi kako komad izgleda? Naime koliko sam primjetio prilikom importa igs i stp u solidworks ne dobiva se upotrebljiv model za izradu alata. Da li bi bilo najbolje ponovno izmodelirati taj dio i napraviti alat za plastiku? Svi šalju crteže u tim formatima a neupotrebljivi su za daljni rad, ako sam ja dobro shvatio.... Pa ako može netko neka pomogne u vezi ove dileme.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu08.04.2010. u 09:48 - pre 170 meseci
Razmena modela je posebna nauka
step je poprilicno dobar format neki opet hvale IGES ja sa njime opet imam losa iskustva.
To su sve "mrtvi" formati dakle nema stabla ako je valjano odradjen i valjano eksportiran i naravno ako ga je program u koji si ga importirao valjano procitao sa time moze mnogo da se uradi ali za detalje ti treba dosta vremena i iskustva sve ovisi o programu u kojem radis i sta on moze.
Natezem se sa time vec vise od deset godina i svaki dan imam nesto novo na dnevnom redu rekao bih da nema pravila nego je improvizacija na potezu.
Alati mogu da se odrade i iz tog formata samo treba znati kako naravno pod uvjetom da softwer u kojem radis to moze da odradi.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

ljenjivac
svašta po malo

Član broj: 256402
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu08.04.2010. u 10:49 - pre 170 meseci
Da, ja sam jako novi u tome. Naime pokušavam izraditi svoj prvi alat i uopće ne znam od kuda krenuti. Program za izradu bi bio Catia ili Solidworks. Iako nakon probanja u solidworksu nisam mogao ništa uraditi jer Solidworks komad u feature-menager-design-tree vidi samo kao surface-imported a s time ne mogu u molde design jer to ne prepoznaje ko jedan komad nego kao multy body. I mislim da bi u Catia_i bilo to lakše odradit jer sam pročitao da ona znade radit sa igs formatom i da joj je to jedan od prvih izbora formata datoteke. A u Catia_i nisam do sada radio modele pa imam malih problema s tutorialima i dokumentacijom. Eh sad koja su vaša iskustva s time, i u kojem programu vi izrađujete alate ako se tim poslom bavite?
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.74.148.191.optusnet.com.au.



Profil

icon Re: Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu08.04.2010. u 15:07 - pre 170 meseci
Prilikom otvaranja .igs fajla idi na options i pogledaj da li je izabrano "Try forming solids" pod "surface/solid entities"

Ako se dobro uveze part onda dobijes solidno telo koje mozes da koristis za sta god hoces, ukljucujuci opcije za modeliranje alata.

Mi nasim proizvodjacima saljemo parasolid fajlove iz Solidworks-a i oni ih otvaraju u CATIA/UG/Solidworks i koriste za pravljenje alata iako ti modeli nemaju u sebi "features". Nisu im ni potrebne features - ako su potrebne nekakve sitne modifikacije i dorade jednostavno dodaju nove features preko solid modela.

Ivan
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu08.04.2010. u 18:30 - pre 170 meseci
Parasolid je prema mojim iskustvima izvrstan
Retko puca
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Korišćenje modela iz *igs formata u SolidWorksu

[ Pregleda: 2084 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.