Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail

[es] :: Google :: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35935 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
109.106.254.*

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail13.02.2010. u 20:03 - pre 171 meseci
Možda misle ako imaš njegovu email adresu da ti je i prijatelj, i to dobar :-)

Dok se i oni malo uhodaju, tek su počeli. Vidi se da rade na tome. Ako ima neko da vas prati a vi to ne želite, blokirajte ga.
U svakom slučaju sve može da se iskontroliše, i koga pratite i ko vas prati.
Možete birati da li objavljujete javno (za sve) ili samo za neke osobe koje vi izaberete.
Ne znam zašto se neki toliko plaše buzz-a a na fb samo što se ne ostavlja otisak prsta i krvna grupa.

Evo ga moj javni profil
http://www.google.com/profiles/Ljubisa.Begovic
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail13.02.2010. u 20:48 - pre 171 meseci
Citat:
Ljubiša Begović: Ako ima neko da vas prati a vi to ne želite, blokirajte ga.

Kao sto rekoh - ako taj nema javni profil ne mozes ni da ga blokiras. Em te prati, em ne znas ko je, em ne mozes ni da ga se otarasis.
 
Odgovor na temu

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
109.106.254.*

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail13.02.2010. u 21:10 - pre 171 meseci
Tek su servis pustili u rad i očigledno da intenzivno rade na poboljšanjima. Neke stvari nisu dostupne svima i odmah, kao što buzz i nije bio svima istovremeno aktiviran.

Citat:
2. Ability to block anyone who starts following you
We are making it easier to block anyone, by adding "Block" links to the list of people following you. Previously, you were only able to block people from following you after they had created a public profile. Now, you can block anyone, regardless of whether or not they've already created profiles for themselves.



http://gmailblog.blogspot.com/...zz-users-and-improvements.html

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail14.02.2010. u 01:43 - pre 171 meseci
Citat:
We've heard your feedback loud and clear, and since we launched Google Buzz four days ago, we've been working around the clock to address the concerns you've raised. Today, we wanted to let you know about a number of changes we'll be making over the next few days based on all the feedback we've received.
...
First, auto-following. With Google Buzz, we wanted to make the getting started experience as quick and easy as possible, so that you wouldn't have to manually peck out your social network from scratch. However, many people just wanted to check out Buzz and see if it would be useful to them, and were not happy that they were already set up to follow people. This created a great deal of concern and led people to think that Buzz had automatically displayed the people they were following to the world before they created a profile.
...
Second, Buzz will no longer connect your public Picasa Web Albums and Google Reader shared items automatically. Just to be clear: Buzz only automatically connected content that was already public, so if you had previously shared photos in an "Unlisted" album or set your Google Reader shared items as "Protected," no one except the people you'd explicitly allowed to see your stuff has been able to see it. But due to your feedback Buzz will no longer connect these sites automatically.
...
Third, we're adding a Buzz tab to Gmail Settings. From there, you'll be able to hide Buzz from Gmail or disable it completely. In addition, there will be a link to these settings from the initial start-up page so you can easily decide from the get go that you don't want to use Buzz at all.




A new Buzz start-up experience based on your feedback
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail14.02.2010. u 07:41 - pre 171 meseci
Kod mene nema te opcije.



Ima jedino ona na dnu strane

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail14.02.2010. u 09:02 - pre 171 meseci
Dobro je da će ovo da srede... Nema ni kod mene, ali će se verovatno pojaviti ubrzo.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail14.02.2010. u 10:38 - pre 171 meseci
sređen i reply


 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail14.02.2010. u 10:50 - pre 171 meseci
probajte ovo (sa desktopa)

https://m.google.com/app/buzz?force=1#~buzz:view=menu
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail14.02.2010. u 13:45 - pre 171 meseci
Citat:
stil: Kod mene nema te opcije.


Piše na blogu za koji sam ostavio link da će je tek ubaciti.
 
Odgovor na temu

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
109.106.255.*

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail14.02.2010. u 14:17 - pre 171 meseci
Pojavljuju se jedna po jedna opcija, treba to da stigne do nas :-)
Kod mene se pojavila samo jedna nova.
Bitno je da uvažavaju kritike i da poboljšavaju stvari, a nikom nije hitno da ga mora odmah koristiti.

Postoji više načina da se prave desktop od web aplikacija, ako je to nekome potrebno
HOW TO: Make a Google Buzz Desktop App
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-134-35.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail14.02.2010. u 15:00 - pre 171 meseci
malo je previse naivan ovaj citat s bloga,zasto,zato sto sve do sada sto je google pustao bilo je prvo beta neko odredjeno vreme [cak i godina nekoliko] i u pocetku bilo "rezervisano" za odredjene,pa posle malo sira publika pa tako redom,ali i dalje beta...pa i sam gmail je tek nedavno "izasao" iz bete

dok ovaj buzz,paf pojavio se prije 4-5 dana i vec na velika vrata...ili se nesto promenilo u upravi google-a ili su se nesto zjbali
 
Odgovor na temu

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

Član broj: 86742
Poruke: 191
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail16.02.2010. u 21:21 - pre 171 meseci
^Zajeb...sto rece Horvat!
E sad se izvinjavaju...
A napravise pravu pometnju. Nisam ocekivao ovako brutalan nacin zadiranja u privatnost, iako je u pitanju Google. Preterase, sve su mi ogavniji iako koristim mnoge njihove servise i usluge...prosto nemam alternative.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail16.02.2010. u 21:33 - pre 171 meseci
Kao sa Chromom - tresnu neki feature koji nagriza privatnost, pa se posle vade...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-134-35.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail16.02.2010. u 23:06 - pre 171 meseci
Citat:
maksvel: Kao sa Chromom - tresnu neku klauzulu u ugovoru koja nagriza privatnost, pa se posle vade...

a moze i ovako ;)

@banchi,znas sta,to je jako dobar znak sto se izvinjavaju,znaci da ljudi jos nisu postali toliko amorfni i da papaju svu kaku sto im se servira, mozda je ovo samo bila google-ova proba da vide to...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail17.02.2010. u 13:36 - pre 171 meseci
Meni zapravo deluje da oni umesto da procenjuju koliko daleko mogu da idu, lepo uzmu i naprave varijantu koja njima najvise odgovara a onda cekaju da vide reakcije pa se povuku tek koliko je neophodno.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail17.02.2010. u 17:29 - pre 171 meseci
Evo i opcije u "Settings":
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-134-35.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail17.02.2010. u 18:24 - pre 171 meseci
ja to nemam
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

Član broj: 86742
Poruke: 191
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail17.02.2010. u 18:56 - pre 171 meseci
Koja glupost...ako zelim da trajno onemogucim Buzz obrisace mi i javni Google profil?
Pa jesu li se oni pozdravili sa pamecu, javni profil mi treba - Buzz mi ne treba!

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-134-35.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail17.02.2010. u 19:39 - pre 171 meseci
pojavilo se i meni
evo sta piose kad se pritisne na disable


ali fora je sto se u podesavanjima nista ne promeni,i dalje stoji dugme za disable i dalje ostali izbori i dalje reaguje na disable...

edit:sad sam dobio info da nisam vise na listi - dakle radi ovaj disable [inace i ono prvo sam stavio na iskljuceno]

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 17.02.2010. u 20:51 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goranelag
Goran Djordjevic
Elag Products
Beograd

Član broj: 251870
Poruke: 38
195.252.70.*

Sajt: www.elagproducts.com


Profil

icon Re: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail18.02.2010. u 12:05 - pre 171 meseci
Buzz, glavna tema ovih dana. Cini mi se da sad svi na silu pokusavaju da uvale korisnicima neke stvari koje im nisu preko potrebne.
Citam i ovu vest od jutros u 24 Sata:

Baz narušava privatnost

Elektronski informativni centar za zaštitu privatnosti (EPIC) poslao je žalbu američkoj Federalnoj trgovinskoj komisiji (FTC)...
Sa mrežom Gmail korisnici su se prijavili za imejl servis, a ne da budu deo socijalne mreže”, kažu u EPIC organizaciji. Ipak, „Baz” ima sve više korisnika, a već se pokreću pitanja o prestizanju ultrapopularnog Fejsbuka, tim pre što se zna da skoro sve za šta se Gugl uhvati, ne može da propadne.

ŽALBA Vodeće svetske grupe za zaštitu privatnosti pozvale su nadležne institucije u SAD da istraže regularnost novog društvenog servisa za umrežavanje, „Gugl Baza”, samo nedelju dana nakon njegovog pokretanja. Elektronski informativni centar za zaštitu privatnosti (EPIC) poslao je žalbu američkoj Federalnoj trgovinskoj komisiji (FTC). U tom centru kažu da je „Baz”, koji je deo Gmail servisa „obmana”, i veliki problem u borbi za zaštitu prava potrošača. Zbog toga je i Gugl dva puta napravio promene u servisu u nadi da će umiriti negodovanje zabrinuih korisnika. „Recimo Tviter je društveni sajt za umrežavanje i ljudi znaju šta su se prijavili. Sa mrežom Gmail korisnici su se prijavili za imejl servis, a ne da budu deo socijalne mreže”, kažu u EPIC organizaciji. Ipak, „Baz” ima sve više korisnika, a već se pokreću pitanja o prestizanju ultrapopularnog Fejsbuka, tim pre što se zna da skoro sve za šta se Gugl uhvati, ne može da propadne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Google :: Google Buzz - Facebook killer - integrisan u Gmail

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35935 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.