Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7734555 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 11:54 - pre 90 meseci
Citat:
dusanmijat:
. Draga Zvonchice, kad vec setas gore dole, bolje je onda krenuti vecom snagom dok progrije a onda setovati odgovarajucu. Ventil neka voza elektronika. . Pozdrav svima

To je to, samo i dalje ti moras da "moduliras"😂 Sad se vec nazire rijesenje problema
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 11:56 - pre 90 meseci
@3576

Nakon mog objašnjenja o mešnom ventilu kao prigušivaču protoka vode u sistemu da ne zaboravim da vam odgovorim.
Ako već ne ugrađujete pumpu u kotlovski krug odmah, onda je nakon ove ugradnje mešnog ventila, koji je poremetio pređašnji protok vode, potrebno da ponovo odradite balansiranje sistema preko prigušnica na povratu svakog od radijatora, od najbližeg ka najdaljem. O tome nešto više na ovom BLOG-u.
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 11:58 - pre 90 meseci
vladimir TA. mislim da i pelet od ugljene prasine nebi ostavio mnogo vise skarta od ovog. Dali je uzrok samo pelet???
 
0

vladimirTA
Upravno-administrativni radnik
Kovačica

Član broj: 331849
Poruke: 55
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 12:19 - pre 90 meseci
dusanmijat
"vladimir TA. mislim da i pelet od ugljene prasine nebi ostavio mnogo vise skarta od ovog. Dali je uzrok samo pelet???"
Sve sam probao. Ako pojačam vetilator onda nema vatre, samo vruć vazduh izlazi iz tubusa i iskre i ložište bude žuto kao od gline, ako nema dovoljno vazduha onda je crno ložište a kad namesti da bude lepa vatra od 15cm bude belo ložište. šljaka uvek ista.

Grejna površina: 170m2 kuća na sprat
Grejna tela:9 radijatora, 2 podna grejanja(kuhinja+vešeraj=24m2)
Izolacija objekta: zidovi bez izolacije, na tavanu 8cm stiropora, PVC prozori i vrata.
Kotao: Megal Specijal 25KW trajnožareći
Gorionik: Pellstar (Uniko-Kovačica)
Regulacija: trokraki mešni ventil i termoglave na radijatorima
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 12:20 - pre 90 meseci
Citat:
dusanmijat:
Citat:
dusanmijat:
. Draga Zvonchice, kad vec setas gore dole, bolje je onda krenuti vecom snagom dok progrije a onda setovati odgovarajucu. Ventil neka voza elektronika. . Pozdrav svima

To je to, samo i dalje ti moras da "moduliras"😂 Sad se vec nazire rijesenje problema


Vala, moduliraću ga sa zadovoljstvom do kraja grejne sezone! :) A kad čučne izolacija, onda najverovatnije još samo novi taneb sa modulacijom i ništa više ne pipam!
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 12:35 - pre 90 meseci
Hvala Bogu da se i ti ogrejes!
Jedino sto je ova godina daleko hladnija od prethodnih.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 12:45 - pre 90 meseci
Citat:
Srkson:
Moje zapažanje je da kotao-gorionik tom nekom naštelovanom snagom P3 sporo diže temperaturu u kotlu za tako dvojako malu količinu vode u kotlu (64 lit.).

Po meni je najveći problem presporo podizanje temperature u kotlu i njeno brzo rashlađivanje i nemogućnost da se temperatura vode u kotlu održi u dijapazonu od 72C do 80C, pa da gorionik i ode u gašenje preko svog termostata, međutim on je od toga svetlosnu godinu daleko!



Citat:
Srkson:
Predlagao sam zvonchici27 da se podigne snaga kotla i onomad kad je ona izigravala automatiku probala je i sa većom snagom, ali tada joj nije prihvatljiva potrošnja.

Podići snagu kotla na maximum, setovati start radijatorske pumpe na 67C, pa da vidimo može li u kotlu da se održi 72C-80C pri stabilizaciji sistema.


https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 14:16 - pre 90 meseci
Srkson, odlično objašnjeno i ilustrovano. Ubedljivo i logično. Hvala.
 
0

tufi979
Beograd

Član broj: 335296
Poruke: 9
212.200.75.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 16:28 - pre 90 meseci
Slazem se za ovaj boljevacki pelet , i kod mene je jako los ima dosta ostataka, sreca pa nije ona tvrda sljaka. Moj je kupljen u oktobru. Da li je samo losa serija ili su se pokvarili ?
Imam pitanje za sve koji se razumeju u stelovanje sagorevanja :
S obzirom da je na kotlu na vratima samo mala rupica i nisam u mogucnosti da vidim ceo plamen osim jako malog dela, kako da nastelujem brzinu ventilatora? Da li je moguce da na osnovu pracenja temperature izduvnih gasova i ono malo plamena sto vidim da to doteram koliko toliko? Razmisljao sam da podizem ventilator dok ne pocne temperatura dimnih gasova da opada , to bi valjda znacilo da je preveliko strujanje to bi recimo bio max rada za tu snagu. pa onda da obaram vent dok plamen ne predje u crvenkastu boju , to bi valjda bio minimum pa da onda na osnovu te dve vrednosti jurim neku sredinu. Znam da temp dimnih gasova raste sa procentom kiseonika u dimnim gasovima. Ali nemam analizator tako daje jedini reper temperatura. Nasao sam negde da je sa porastom procenta kiseonika dimnih gasova sa 5%-13% temp poraste sa 125 na 170 stepeni.
Sta predlazete ?
Pozdrav
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 16:43 - pre 90 meseci
Citat:
dusanmijat:
Citat:
dusanmijat:
. Draga Zvonchice, kad vec setas gore dole, bolje je onda krenuti vecom snagom dok progrije a onda setovati odgovarajucu. Ventil neka voza elektronika. . Pozdrav svima

To je to, samo i dalje ti moras da "moduliras"😂 Sad se vec nazire rijesenje problema


Jeftinije kupiti gorionik za 850 evra nego modulaciju za 100 evra.A najbolje je kad se rucno modulira.Super.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 17:01 - pre 90 meseci
Citat:
Ultrena:
Hvala Bogu da se i ti ogrejes! :)
Jedino sto je ova godina daleko hladnija od prethodnih.


Da znaš da se lepo grejem po ovom užasnom mrazu :) Decembar jeste hladniji od prošlogodišnjeg, ali možda sam se posreći u ostatku grejne sezone. Nikad se ne zna ;)
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 17:04 - pre 90 meseci
Citat:
zeljezara:
Jeftinije kupiti gorionik za 850 evra nego modulaciju za 100 evra.A najbolje je kad se rucno modulira.Super.


Kad bi jednom izašao iz te maliciozne ljušture...radim izolaciju, potrebna mi je niža snaga od ove postojeće za prelazni period. Zato će najverovatnije ići nov gorionik sa modulacijom, a jeftiniji je od radova na AT-u. Je l sad jasnije? Još ako uspem da prodam CM Pelet Set, ma na konju sam :)
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 17:09 - pre 90 meseci
Citat:
zvonchica27:
Vala, moduliraću ga sa zadovoljstvom do kraja grejne sezone! :) A kad čučne izolacija, onda najverovatnije još samo novi taneb sa modulacijom i ništa više ne pipam!

Ponudih rešenje, bez da košta, sem stvarnih troškova, koliko da se proba, pa ako uspe...

Moguće je da sam šarlatan, ama ja mislim da nisam.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 17:44 - pre 90 meseci
Citat:
zmajdin: Ponudih rešenje, bez da košta, sem stvarnih troškova, koliko da se proba, pa ako uspe...

Moguće je da sam šarlatan, ama ja mislim da nisam.


Zmajdine, hvala na ponudi, ali umorna sam od brojnih investicija: samo u protekloj nedelji radila sam pojačanje izolacije, zamenu fasadne stolarije, prepravke u kotlarnici, uvođenje automatike. Dosta mi je za ovu godinu. Sve ostalo prebacujem u iduću godinu, pa kad dođe na red.
 
0

Taradrina




Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 17:55 - pre 90 meseci
Citat:
Taradrina :
]zvonchica27

Kotlovska pumpa radi sve vreme dok radi gorionik.

Paaa....žao mi je što nije sve kao što ste očekivali. A to da pumpa radi non stop moglo je pre 2mes. da se sredi.
Srki koji se spominje,da li je srkson? Ako je on,onda tu baš neśtima.
Da,i potrośnja koja je predviđena za 14h x2,7 kg? Otkud to sada da može da radi na 9kw? I za 14,h će potrošiti više. Pr.kod mene radi oko 5h a osta je održavanje i danas je oko 25kg.

Korektno je odgovoriti .
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 17:56 - pre 90 meseci
Pozdrav Zmajdine .Najbolje je da kosta.Tako je kad se zene bave tehnikom.Uradice izolaciju pa nece ni trebati grijanje.A Ja cu ostati u ljusturi.Nece tebi radit ni taneb.
 
0

3576

Član broj: 125713
Poruke: 137
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 18:35 - pre 90 meseci
Eh da sam barem to mogao pretpostaviti da će biti takav problem sa ugradnjom mešnog ventila.
Mešni ventil,elektronika,majstor i ostali pripadajući troškovi i na kraju sve to raskaciš i staviš na gomilu sa ostalim promašajima i odvrneš mešni ventil do panja i smanjiš T kotla na 55 i uživaš u toploti kuće. Sve te regulacije i ventile menja jedan najobičniji digitalni termoregulator (umesto nalegajućeg termostata) koji ne košta ni blizu toliko para koliko ove ostale đakonije. Šteta što to niko nije ranije hteo priznati pa da mnogi na ovom i sličnim forumima uštede koji dinar i koji živac. Nego je izgleda ona stara priča o komšiji i kravi.




Citat:
Srkson:
@3576

Nakon mog objašnjenja o mešnom ventilu kao prigušivaču protoka vode u sistemu da ne zaboravim da vam odgovorim.
Ako već ne ugrađujete pumpu u kotlovski krug odmah, onda je nakon ove ugradnje mešnog ventila, koji je poremetio pređašnji protok vode, potrebno da ponovo odradite balansiranje sistema preko prigušnica na povratu svakog od radijatora, od najbližeg ka najdaljem. O tome nešto više na ovom BLOG-u.

 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 19:07 - pre 90 meseci
Citat:
zvonchica27:
Zmajdine, hvala na ponudi, ali umorna sam od brojnih investicija: samo u protekloj nedelji radila sam pojačanje izolacije, zamenu fasadne stolarije, prepravke u kotlarnici, uvođenje automatike. Dosta mi je za ovu godinu. Sve ostalo prebacujem u iduću godinu, pa kad dođe na red.

Onda nušta.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.12.2016. u 21:52 - pre 90 meseci
Citat:
3576:
Eh da sam barem to mogao pretpostaviti da će biti takav problem sa ugradnjom mešnog ventila.
Mešni ventil,elektronika,majstor i ostali pripadajući troškovi i na kraju sve to raskaciš i staviš na gomilu sa ostalim promašajima i odvrneš mešni ventil do panja i smanjiš T kotla na 55 i uživaš u toploti kuće. Sve te regulacije i ventile menja jedan najobičniji digitalni termoregulator (umesto nalegajućeg termostata) koji ne košta ni blizu toliko para koliko ove ostale đakonije. Šteta što to niko nije ranije hteo priznati pa da mnogi na ovom i sličnim forumima uštede koji dinar i koji živac. Nego je izgleda ona stara priča o komšiji i kravi.




Citat:
Srkson:
@3576

Nakon mog objašnjenja o mešnom ventilu kao prigušivaču protoka vode u sistemu da ne zaboravim da vam odgovorim.
Ako već ne ugrađujete pumpu u kotlovski krug odmah, onda je nakon ove ugradnje mešnog ventila, koji je poremetio pređašnji protok vode, potrebno da ponovo odradite balansiranje sistema preko prigušnica na povratu svakog od radijatora, od najbližeg ka najdaljem. O tome nešto više na ovom BLOG-u.


Nije istina,ja sam pisao više puta,ali mnogi prvo gledaju ko a ne šta piše. :-) pozz
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

Radijator20
Marko Jokic
Tehnicka podrska
T COM
Podgorica

Član broj: 335754
Poruke: 12
62.4.62.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.12.2016. u 01:33 - pre 90 meseci
Zdravo. Ova tema je odlicna i vrlo korisna.

Napravio sam kucu i stavio sam podno grijanje.

Redosled: ploca, folija, cijevi, podloga (5 cm) i granit. Vani 5 cm stiropor. Imam oko 120m2 povrsine.
Osim podnog grijanja imam radijator od 13 rebara u garazi, 2 mala susaca u 2 kupatila i grijanje bojlera za vodu.
Imam 2 pumpe i 4-kraki ventil.












Od prvog dana sam imao problema sa kotlom. Prvo, dizao je temperaturu izduvnih gasova na 250C i ugasio se. Nisam smio da ga ostavim na AUTO 6, morao sam na MAN 4 maksimalno i ventilator na 2. Majstor koji je montirao i pustio u rad nema pojma oko podesavanja parametara, onda sam ja poceo da ga podesim i sada je mnogo bolje. Problem sa gasenjem sam rijesio tako sto sam izvukao malo sondu izduvnih gasova.

Moram napomenuti da zbog lose postavljenog grijaca isti je do sada crkao 3 puta.

Dobio sam sifru za MENU i tamo sam naisao na dosta podataka koje bi trebalo podesit ali skracenice T01, T09 i tako dalje ne znam sto znace pa bi vas zamolio ako ima pdf lista ovih skracenica sa znacenjem jer bih volio da ga podesim da radi kako treba.

Hvala.

[Ovu poruku je menjao Radijator20 dana 21.12.2016. u 02:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Radijator20 dana 21.12.2016. u 02:51 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7734555 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.