Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7718118 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.01.2014. u 10:27 - pre 125 meseci
Da eco pelling ima 10 modulacija. I za pelet koji je malo bolji predpostavljam da je eco peling bolje podesen. Mada za losiji pelling je laksi pelling za stelovanje. Govorim to jer sam ugradio 11 eco pellinga i 2 kamina od 14 i 20 kw. Naravno Termofluxova. Sa kaminima sam vise nego zadovoljan. Nisam imao problema sa duzim peletom kao sto ima M&B. Spirala je mnogo bolja kao i motorcic.
Jedini nedostatak je jaca cena. Ali i kvalitet je na strani termofluxa.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.01.2014. u 15:45 - pre 125 meseci
Kvalitet mora da kosta , a ako Vasic kaze da je dobro tu onda nema vise sta da se doda .

Vasicu , koje su po tebi glavne prednosti ECO i obicnih Pelinga , posto vidim sada da obican ima stelovanje od 1-5 a eco od 1-10 .
Verovatno ima jos neka caka koju mi nemozemo da primetimo a vi serviseri i mozete i znate .
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.01.2014. u 16:47 - pre 125 meseci
Eco peling ima dve sonde za akumulato toplote. Tako mozete da zadate temperaturu vode akumulatora toplote u donjoj zoni akumulatora toplote. A druga sonda sluzi da upali kada se akumulator toplote ohladi u gornjoj zoni.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2014. u 08:12 - pre 125 meseci
Način rada kotla Pelling ECO

Pelling ECO ima regulaciju koja upravlja sagorevanjem pomoću senzora temperature plamena. Kotao radi u 10 snaga , koje imaju definirane (zadane) temperature plamena . Analizirajući temperaturu plamena regulacija (ukoliko je to potrebno) vrši korekciju ubacivanja količine peleta ili okretaja ventilatora da bi se postigla zadana temperatura plamena u određenoj snazi rada. Ovakvom regulacijom je osigurano savršeno sagorevanje u svim snagama.

Dostizanjem zadane temperature u kotlu ili dobivanjem komande putem sobnog termostata, kotao se gasi . Nakon što temperatura vode u kotlu opadne ( zadana temp . - 2°C ), kotao se ponovo pali.

Uz regulaciju se isporučuju dva senzora temperature za akumulacijski spremnik bojler (PUFFER). Način rada sa priključenim senzorima je da prilikom zagrevanja regulacija prvo meri temperaturu na dnu spremnika te dostizanjem zadane temperature gasi kotao i prebacuje mjerenje na vrh spremnika. Hlađenjem spremnika kotao se ponovo pali i zagreva vodu u spremniku.

Ovaj kotao je konstruiran tako, da ubacivanjem dodatne rešetke može sagorevati i drvo, što korisniku pruža iznimnu sigurnost u nabavi energenta.






-
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2014. u 17:14 - pre 125 meseci
interesantan cenovnik u BiH :

Kotao na pelet PELLING 25 KW - 3863,00 km = 1975 €ura .

Kotao na pelet PELLING 30 KW - 4127,00 km = 2110 €ura

Kotao na pelet PELLING 35 KW - 4222,00 km = 2157 €ura

Kotao na pelet PELLING 40 KW - 4356,00 km = 2227 €ura

Kotao na pelet PELLING 50 KW - 4575,00 km = 2339 €ura

Kotao na pelet PELLING 75 KW - 6248,00 km = 3194 €ura

Kotao na pelet PELLING 100KW - 7832,00 km = 4004 €ura

Cijene sa PDV-om.

Odobravamo rabate !!!!

Cene se drasticno razlikuju od nasih u Srbiji a daju i popust na ove cene , a da nisam ovo izmislio evo ga sajt u BOSNI

Thermoflux cena u Bosni




-
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2014. u 18:19 - pre 125 meseci
Ovaj venovnik je je vise nego idealan. Cene u fabrici termofluxa su te plus PDV.
cene u srbiji su fabricke cene plus PDV. U okviru tih cena je uracunat precoz iz Jajca, plus se odmah na ove cene placa Pdv. Naravno uvoznik ima rabat. Ali u okviru rabata je uracunat i prevoz od fabrike do Bg. Zatim servis narednih 2 godine koji pada na teret servisera.
Takav je odnos sa termofluxom. Medjutim da ih kupite u Tuzli i da vratite17%rabat i da platite prevoz plus spediciju plus 30% kao fizicko lice. Dodje vas isto i jos nemate garanciju. Jer nece ni jedan serviser nece doci naintervenciju. Jer fabrika to nece da plati.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2014. u 18:48 - pre 125 meseci
Ovo gore su maloprodajne cene sa pdv u BiH , i nisu fabricke , e sad koji je odnos uvoznika i thermofluxa to neznamo . fakat je da je razlika 500 evrica a imamo isti pdv .
Transport je ok , ali po komadu to nebi trebalo da bude vise od 50 evrica . Nesto tu smrdi ., biti ce izgleda kupuj domace i uzivaj.

 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.01.2014. u 11:38 - pre 125 meseci
_


E a sada lepsa strana medalje iliti Thermofluxa ....

Kotao Optima , nisam ulazio u to da li je ORIGINAL Seltron Optima ili Thermoflux Pelling ali je Optima definitivno lepsa a cini mi se i ima bolju automatiku :











_
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.01.2014. u 16:34 - pre 125 meseci
Termoflux radi za slovence sve osim elektronike. I taj kotao prodaju Slovenci. Automatika ce tek da se vidi kakva je. Jer tek ove godine su ih pustili u prodaju u Slovenije.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.01.2014. u 17:02 - pre 125 meseci
Super dizajn , bas lepo odradjeno i nesumnjam da ce imati uspeha u Sloveniji .
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 11:31 - pre 125 meseci
Citat:
taneb:
Evo i šema onoga što malopre napisah...


Sa mesec dana zakašnjenja bih se vratio na ovu temu , preneo sam ovu skicu i kod mene na forumu i tamo zahuvao kašu.

Da li ovde govorimo o regulaciji temperature mešnim ventilom , ili ga samo otvorimo i zatvorimo po potrebi ??
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 13:03 - pre 125 meseci
Citat:
RAMZAI: Sa mesec dana zakašnjenja bih se vratio na ovu temu , preneo sam ovu skicu i kod mene na forumu i tamo zahuvao kašu.

Da li ovde govorimo o regulaciji temperature mešnim ventilom , ili ga samo otvorimo i zatvorimo po potrebi ??


Da, regulacija temperature mešnim ventilom. Na kontroleru STC-1000 je sad trenutno zadata temp. polaza ka radijatorima 48*C i krece se
+- 1*C. Sobni termostat služi samo da kada se postigne zadata temp. u kući da ne dozvoli otvaranje ventila, a STC-1000 će malo po malo
usled temp. vece od zadatih 48*C da zatvori ventil do kraja.
Na ovoj šemi postoji i drugi STC-1000 koji ne dozvoljava otvaranje ventila dok na kotlu ne bude npr. 65*C (mada ovo može da se odradi i
sa običnim nalegajućim termostatom). Ovaj kontroler kod mene nije povezan, ali je u planu...
Efekti su rad gorionika na malim snagama, uglavnom je to na 9 i 12KW.
Juce sam malo izmenio sistem i povezao tako da kad se u kuci postigne zadata temp. pored toga što ne dozvoljava otvaranje mešnog ventila,
sobni termostat gasi gorionik. Kako će ovo da se odrazi na rad videcu u narednih par dana.
Evo i šema kako je sad povezano.


“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

Ivan Zemun

Član broj: 309333
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 14:40 - pre 125 meseci
Po meni, ovo je odlično rešenje. Gde ste kupili ove kontrolere STC 1000 i po kojoj ceni se mogu nabaviti? Da li komplet 2 kontrolera STC 1000 i pogon Esbe ARA 671, može da zameni jedan Seltron ACC 20 sa dve sonde. Molim da Vasic ili Zmajdin prokomentarišu... Za ovu sezonu je kasno, ali bih za sledeću sezonu, nešto od ovoga ugradio na mešajući ventil (da ga ne bih više ručno regulisao).
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 15:03 - pre 125 meseci
Citat:
Ivan Zemun: Po meni, ovo je odlično rešenje. Gde ste kupili ove kontrolere STC 1000 i po kojoj ceni se mogu nabaviti? Da li komplet 2 kontrolera STC 1000 i pogon Esbe ARA 671, može da zameni jedan Seltron ACC 20 sa dve sonde. Molim da Vasic ili Zmajdin prokomentarišu... Za ovu sezonu je kasno, ali bih za sledeću sezonu, nešto od ovoga ugradio na mešajući ventil (da ga ne bih više ručno regulisao).


Narucio iz kine, stiglo za nekih 20-ak dana na kućnu adresu, platio samo PDV, carinu nisu trazili.
http://dx.com/p/stc-1000-1-7-l...-with-sensor-black-220v-259160
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

joleog
monter
hep

Član broj: 320210
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 16:23 - pre 125 meseci
Citat:
taneb:
Citat:
RAMZAI: Sa mesec dana zakašnjenja bih se vratio na ovu temu , preneo sam ovu skicu i kod mene na forumu i tamo zahuvao kašu.

Da li ovde govorimo o regulaciji temperature mešnim ventilom , ili ga samo otvorimo i zatvorimo po potrebi ??


Da, regulacija temperature mešnim ventilom. Na kontroleru STC-1000 je sad trenutno zadata temp. polaza ka radijatorima 48*C i krece se
+- 1*C. Sobni termostat služi samo da kada se postigne zadata temp. u kući da ne dozvoli otvaranje ventila, a STC-1000 će malo po malo
usled temp. vece od zadatih 48*C da zatvori ventil do kraja.
Na ovoj šemi postoji i drugi STC-1000 koji ne dozvoljava otvaranje ventila dok na kotlu ne bude npr. 65*C (mada ovo može da se odradi i
sa običnim nalegajućim termostatom). Ovaj kontroler kod mene nije povezan, ali je u planu...
Efekti su rad gorionika na malim snagama, uglavnom je to na 9 i 12KW.
Juce sam malo izmenio sistem i povezao tako da kad se u kuci postigne zadata temp. pored toga što ne dozvoljava otvaranje mešnog ventila,
sobni termostat gasi gorionik. Kako će ovo da se odrazi na rad videcu u narednih par dana.
Evo i šema kako je sad povezano.


Taneb dali se i pumpa u krugu grijanja gasi kada se zatvori ventil?
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 16:50 - pre 125 meseci
Pumpa je u radijatorskom krugu i povezana je na gorionik i ukljucuje se na 63*C.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 17:54 - pre 125 meseci
https//kotly.com.pl

75€ plus 20 transport za njemacku ima sve spoljni senzor.
Prikačeni fajlovi
 
0

jedanalivredan
Ni.fox

Član broj: 307672
Poruke: 73



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 19:08 - pre 125 meseci
jesi li na ovo mislio?
https://kotly.com.pl/produkt-s...nd-pump-st-431n-2781.html?l=en
https://kotly.com.pl/produkt-s...and-pump-st-430-2135.html?l=en
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 20:45 - pre 125 meseci
[quote]taneb:
Citat:
RAMZAI: Sa mesec dana zakašnjenja bih se vratio na ovu temu , preneo sam ovu skicu i kod mene na forumu i tamo zahuvao kašu.

Da li ovde govorimo o regulaciji temperature mešnim ventilom , ili ga samo otvorimo i zatvorimo po potrebi ??


Da, regulacija temperature mešnim ventilom. Na kontroleru STC-1000 je sad trenutno zadata temp. polaza ka radijatorima 48*C i krece se
+- 1*C. Sobni termostat služi samo da kada se postigne zadata temp. u kući da ne dozvoli otvaranje ventila, a STC-1000 će malo po malo
usled temp. vece od zadatih 48*C da zatvori ventil do kraja.


To mi nije jasno , zašto zatvori ventil do kraja ?? ako je postigao zadanu temperaturu vode mešni ventil treba da stane sa otvaranjem , grejanjem , ako je prešao zadanu temperaturu za neki dozvoljeni koridor mora da uključi hlađenje , odnosno zatvaranje mešnog ventila. Ali se ventil ne zatvara do kraja nego samo par ugaonih stepeni dok počne temperatura vode da pada .

Po mojim ispitivanjima takvi regulatori su dosta grubi , da kažem nervozno reaguju , i dosta šamaraju levo desno. Tako da mi ovo što si napisao sa +-1C nije jasno
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2014. u 21:18 - pre 125 meseci
Citat:
RAMZAI: Da, regulacija temperature mešnim ventilom. Na kontroleru STC-1000 je sad trenutno zadata temp. polaza ka radijatorima 48*C i krece se
+- 1*C. Sobni termostat služi samo da kada se postigne zadata temp. u kući da ne dozvoli otvaranje ventila, a STC-1000 će malo po malo
usled temp. vece od zadatih 48*C da zatvori ventil do kraja.


To mi nije jasno , zašto zatvori ventil do kraja ?? ako je postigao zadanu temperaturu vode mešni ventil treba da stane sa otvaranjem , grejanjem , ako je prešao zadanu temperaturu za neki dozvoljeni koridor mora da uključi hlađenje , odnosno zatvaranje mešnog ventila. Ali se ventil ne zatvara do kraja nego samo par ugaonih stepeni dok počne temperatura vode da pada .

Po mojim ispitivanjima takvi regulatori su dosta grubi , da kažem nervozno reaguju , i dosta šamaraju levo desno. Tako da mi ovo što si napisao sa +-1C nije jasno



Kontroler ima histerezu 0,3 - 10*C, ja sam setovao najmanju vrednost, što znači da na 48,3*C kreće u zatvaranje, a na 47,7*C kreće u otvaranje.
U oba smera kretanja se zaustavlja na 48*C(zadata temp.), a u kontru kreće kao što napisah u predhodnoj rečenici.
U toku rada ventil se najčešće kreće od 1/4 do 1/2. Evo snimak kretanja temperature polaznog voda, mislim da će sad biti
dosta jasnije šta je ovo +-1*C.
Koliko će ovakav sistem "nervozno" reagovati zavisi i od brzine motora, ovaj što ja imam zakreće se za 90* za 120 sekundi.
Ventil se jedino skroz zatvara kad u kući ne treba toplote!



“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7718118 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.