Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SMART CARD - Čitanje i analiza podataka

[es] :: Elektronika :: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29779 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alx1
Beograd

Član broj: 8807
Poruke: 63
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon SMART CARD - Čitanje i analiza podataka31.01.2010. u 14:57 - pre 172 meseci
Imam čitač smart kartica model EZ100pr sa sledecim karakteristikama:
CPU card: Comply with ISO7816-1,2,3 T=1 and T=0 protocolMemory card: Synchronous 2-line, 3-line and I2C Interface.

Drajveri su instalirani i sve radi ok, sto se tice citaca. Znam jer sam probao sa skeniranjem stare SIM kartice pomocu "sim scan"...
Poenta cele price je da pokušavam da pročitam podatke sa smart card-a (nije od mobilnog, a nije ni kreditna kartica) i utvrdim o kom se tipu kartice radi. Zanima me struktura podataka sa kartice i da li je moguce napraviti klon. Znam samo da na kartici postoji identifikacija i da originalni čitač upisuje podatke na nju.
Potreban mi je neki software,a da nije pravljen za sim kartice, kojim mogu da odradim ovo što mi treba.
Nasao sam i WinExplorer od Dextera ali njega nisam uspeo da nateram da radi sa mojim čitačem.
Nisam upućen u ovo problematiku, osim što sam tražio po netu i "upijao", ali mi je praktično znanje vrlo slabo, pa mi je potrebna vaša pomoć i smernice.
Alxno1
 
Odgovor na temu

alx1
Beograd

Član broj: 8807
Poruke: 63
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka02.02.2010. u 16:03 - pre 172 meseci
Da li je moguće da niko nema ideju?
Alxno1
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
109.93.232.*



+101 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka02.02.2010. u 23:06 - pre 172 meseci
,,,nece niko u " ćorku",,,,,kao saucesnik,,,,,bas cudno-?,,,
 
Odgovor na temu

alx1
Beograd

Član broj: 8807
Poruke: 63
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka03.02.2010. u 15:51 - pre 172 meseci
Cekaj, pa zbog tog razloga sam rekao da nije u pitanju kreditna ili kartica od mobilnog(sim)!
Ovde se raspravljalo i o kloniranju gsm kartica, pa se niko nije bunio, a na kraju krajeva nisam tražio da neko radi nešto, nego samo da me uputi na neki software.
Alxno1
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
93.86.138.*



+321 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka03.02.2010. u 17:53 - pre 172 meseci
Razlog što ti se neki ne javlja je najpre što si dao premalo podataka, a da ih imaš dovoljno ne bi ti niko bio potreban :). Kao prvo, smart kartice na hardverskom nivou nisu iste, a da ne pričamo o softveru. Ukratko, treba ti mnogo više podataka da bi mogao da iščitaš neku od njih i svako dalje pričanje na tu temu je beskorisno jer ne može da dovede ni do kakvih rezultata.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

alx1
Beograd

Član broj: 8807
Poruke: 63
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka03.02.2010. u 21:12 - pre 172 meseci
Iskreno, pa i nisi mi baš mnogo pomogao, jel da?
Vidim da poznaješ problematiku i da bi mogao lako da mi pomogneš, samo ti se nešto neće :)
Znam da nisam upućen u ovu oblast, ali sam siguran da mogu da sam rešim problem, uz nečiju malu pomoć.
Jednostavno mi je potrebno ime software-a kojim mogu da pogledam podatke na kartici.
Skinuo sam Scard SOFT, ali mi prijavljuje grešku pri pokretanju...
Kao što rekoh, WinExplorer by Dexter nisam uspeo da nateram da radi sa čitačem.
SimScan radi ok, izvlači podatke iz SIM kartica,čak i skenira kartice, ali kartice od mobilnog
me ne zanimaju!
Dakle, jel može mala pomoć?
Alxno1
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
91.148.91.*



+28 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka03.02.2010. u 22:06 - pre 172 meseci
Kada ti Sinisa nije pomogao da probam ja.

KOJA je kartica u pitanju? Kada to budemo znali, mocicemo da ti preporucimo koji SOFT da koristis za tvoj HARD. Smart kartice se razlikuju po procesorima koje imaju u sebi i po tipovima memorijskih cipova koji se, zamisli, nalaze u njima. Sve to je vezano za stepen zastite koji smart kartica poseduje ili treba da pruzi.

U smart kartice spadaju: Satelitske kartice (za dekodere), GSM kartice, Licne karte, platne kartice, kartice za vodjenje evidencije radnog vremena,..... I zamisli, svaka od njih ima razliciti procesor / memoriju sa chipper bokom.
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
93.86.138.*



+321 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka04.02.2010. u 00:42 - pre 172 meseci
Citat:
alx1: Iskreno, pa i nisi mi baš mnogo pomogao, jel da?
Vidim da poznaješ problematiku i da bi mogao lako da mi pomogneš, samo ti se nešto neće :)

Žao mi je što misliš da neću da ti pomognem. Naprotiv, pomogao sam ti da shvatiš da stvari nisu uopšte jednostavne.
Takodje mi je žao što ne možeš da shvatiš da sa ovoliko podataka koje si dao niko ne može da ti pomogne.
I žao mi je što ne poštuješ tudje iskustvo koje hoće ti kaže kako stoje stvari.
Ne sporim, možda je moj pristup bio pogrešan. Evo, Šćepa je problemu prišao sa druge strane pa kada odgovoriš na ta pitanja sigurno će neko probati da ti pomogne.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

alx1
Beograd

Član broj: 8807
Poruke: 63
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka04.02.2010. u 10:06 - pre 172 meseci
Evo sta ja znam, da ponovim:

-Citac ocitava neki serijski broj koji se nalazi na kartici
-Upisuje/cita i na kartici se pamti neki dodatni broj

Pojma nemam koje je vrste kartica, a bas mi i ne odovara da kazem od cega je kartica, ali nije ni jedna od gore navedenih(imajte razumevanja, ideje su u pitanju).

Ovo dole je slika kontakata na kartici, ostatak je odicna bela plastika-standardna, nema drugih informacija na njoj.

Da li ovo nekom nesto znaci?

Alxno1
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.ipb.ac.rs.



+128 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka04.02.2010. u 12:29 - pre 172 meseci
Citat:
alx1
Pojma nemam koje je vrste kartica, a bas mi i ne odovara da kazem od cega je kartica, ali nije ni jedna od gore navedenih(imajte razumevanja, ideje su u pitanju).


pa eto , sam si se ukopao.
 
Odgovor na temu

alx1
Beograd

Član broj: 8807
Poruke: 63
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka04.02.2010. u 13:38 - pre 172 meseci
Pa sta je tu problem????
Alxno1
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
91.148.91.*



+28 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka04.02.2010. u 14:08 - pre 172 meseci
Ne ocekuj odgovor na pitanje sa nepotpunim podacima.
 
Odgovor na temu

alx1
Beograd

Član broj: 8807
Poruke: 63
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka04.02.2010. u 15:42 - pre 172 meseci
Ma nema veze...zaboravite!
Alxno1
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
91.148.91.*



+28 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka04.02.2010. u 19:32 - pre 172 meseci
Zaboravili onako o'ma

Bilo nam je drago und milo sto smo pomogli
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka03.06.2010. u 15:22 - pre 168 meseci
Pozdrav svima,

Ja imam isti problem, to jest verovatno isti. Naime imam citac kartica i karticu koju zelim da iscitam.
Kartica je od stampaca, to jest od kertridza(dobija se sa njim). Ja bih da pokusam da izcitam podatke sa te kartice i da probam da je resetujem
ili da probam da je kloniram (ne koristenu da probam da kloniram). Kartica radi na principu: ubacis nov kertridz u stampac, zatim ubacis karticu, on nesto procita, ponisti tu karticu i kaze ti da mozes da je izvadis. Fora je sto je kertridz predvidjen za 3 hiljade strana i tu prestaje da radi, pa makar nista ne odstampao na te 3000 strana :(. Ubedjen sam da je toner skoro do pola pun ali je broj stranica taj koji odredjuje koliko ce ti toner trajati.

Jel neko ima neko raspolozen da me uputi, ili mi kaze sa kojim programom da izcitam tu karticu.
Evo kako izgleda:


Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka03.06.2010. u 22:33 - pre 168 meseci
off:
kakvo je to s*anje od stampaca???

a sta uopste pise na kartici?(sa druge strane)

jesi google-ovao "model stampaca smart card hack" ili slicno?
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka04.06.2010. u 08:35 - pre 168 meseci
To je Philips ovaj: http://www.wikio.com/product/philips-lff-6050-234740.html

A na kartici ne pise nista osim Kit Toner 2 i neki broj. Guglao sam ceo dan juce ali nista nisam nasao, bukvalno nista.
 
Odgovor na temu

balloon
zoran peric
balloon
NIS, SRBIJA

Član broj: 277819
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: TONER.DZABA.COM


Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka26.01.2011. u 22:18 - pre 160 meseci
jedino trajno resenje jeste zamena glavnog chipa na ploci uredjaja,novim reset chipom (KOJI BROJCANIKE O OSTAMPANOM BROJU STRANA VRACA NA NULU SA SVAKIM GASENJEM UREDJAJA). Lako ga je naci na netu cena je oko 15e. PO UGRADNJI TONER KASETE SE DOPUNJUJU BEZ PROBLEMA.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka27.01.2011. u 19:58 - pre 160 meseci
jel na tom stampacu postoji neki port za vezu sa racunarom ? ako postoji mozda postoji i mogucnost uvida u broj odstampanih stranica kao i reset istih ?

sto se tice kartice ako je citac ukida onda sigurno spaljuje cip , ne verujem da radi nesto drugo sa njom, a samim tim verovatno kartica postaje apsolutno neupotrebljiva za citanje ili pisanje, a verujem da su kartice read only tipa jer zasto bi proizvodjac pravio read /write kartice kad su red only jeftinije ?

ako citac ne unistava cip na kartici onda je oguce da upisuje podatke sa nje u neki flash da bi mogao da je odbije sa svakom sledecom upotrebom, a ako je tako onda je moguce fleshovati uredjaj kako bi ocistio podatke kartica koje su koriscene...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka28.01.2011. u 04:55 - pre 160 meseci
jao znas kako, gledao sam jednom, skines zadnji poklopac i spojis 1. i 6. pin na jednom on onih manjih cipova, sto izgledaju dual-op-amp

a drugo resenje, koje sam siguran da isto radi, je instaliranje nekog drivera od druge firme, cini mi se samsung, i tamo imas reset

prvo sam gledao, drugo mi pricao drug koji radi u servisu
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: SMART CARD - Čitanje i analiza podataka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29779 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.