Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ugraditi pristup programu preko TCP/IP

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako ugraditi pristup programu preko TCP/IP

[ Pregleda: 3231 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrankoM

Član broj: 4132
Poruke: 56
*.tel.net.ba



Profil

icon Kako ugraditi pristup programu preko TCP/IP06.01.2004. u 21:09 - pre 246 meseci
Zelim napraviti mali adresar u C++ gdje ce korisnik upisivati svoje ime,prezime,adresu,telefon
Program bi trebao imati opciju da sam nazove upisani tel.broj, te korisnik moze pristupiti programu preko modema i upisati podatke direktno ili-skinuti bazu podataka na svoj racunar i urediti tamo i onda ponovno vratiti natrag.
Mislim da cu ovaj prvi deo nekako i napraviti (ne treba da je izgled najlepsi na svetu-dosta da tajnica moze klikati misem) no kako da ukomponujem ovo sa vezom putem modema na racunar na kojem ce biti program??
Molio bih savet-dobro bi dosao.
Ako ima nekakav link mozda...

Nemoj se ljutiti na mene...
Polako ide, ali učim :-)
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Kako ugraditi pristup programu preko TCP/IP07.01.2004. u 13:13 - pre 246 meseci
Tako sto ces dici dial-in server odnosno servis na masini na kojoj se nalazi program i onda onaj koji se na tebe nakacio postaje umrezen sa tobom. Dalje koristis sockete da zkomunikaciju izmedju vas... sto se tice podizanja dial-in-a znam da je bilo dosta starih poruka na tu temu po forumu sto za windows sto za unixe a sto se tice socketa googlaj malo, pogledaj recimo http://www.ecst.csuchico.edu/~beej/guide/net/ , msdn itd....
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako ugraditi pristup programu preko TCP/IP

[ Pregleda: 3231 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.