Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Security permissions?

[es] :: .NET :: Security permissions?

[ Pregleda: 4628 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Željko
Željko Turbić
top of the mountain

Član broj: 16217
Poruke: 89
*.nspoint.net



+6 Profil

icon Security permissions?06.01.2004. u 17:39 - pre 246 meseci
Evo u cemu je problem, naime nekoliko .net aplikacija sam instalirao na jednu masinu (os win2000) i kada se logujem kao administrator sve rade ok, medjutim kada se logujem kao obican user (member of Users group) tada aplikacije ne rade. Javlja mi gersku 'The exception unknown software exception (0xc00000fd) occured in application at location 0x791b50c3'. Cak ne mogu da pokrenem ni .net framework configuration tool iz Control Panel/Administrative Tools.
Da li neko zna gde i kako da podesim da .net aplikacije moze da pokrene i obican user?

pozdrav Željko
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: Security permissions?06.01.2004. u 19:15 - pre 246 meseci
.net aplikacije rade kao obican user. Pogledaj sta ta aplikacija pokusava da uradi, verovatno je u tome problem. Ako mozes, zakaci ovde 'problematicni' deo koda.
 
Odgovor na temu

Željko
Željko Turbić
top of the mountain

Član broj: 16217
Poruke: 89
*.nspoint.net



+6 Profil

icon Re: Security permissions?06.01.2004. u 19:18 - pre 246 meseci
A zasto ne mogu da pokrenem ni .net Framework Configuration tool iz Control Panel/Administrative Tools.
Takodje, sad sam probao da pokrenem aplikaciju koja imam samo jedan button i na click ispisuje poruku, javlja istu gresku, tj. ne moze da se pokrene.
Tako da i dalje mislim da je rec o setovanju security-ja.


pozdrav Željko
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Security permissions?06.01.2004. u 19:30 - pre 246 meseci
Možda će ti ovaj tekst sa MSDN-a pomoći.

Developing Software in Visual Studio .NET with Non-Administrative Privileges
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: Security permissions?06.01.2004. u 21:01 - pre 246 meseci
Citat:
Željko:
A zasto ne mogu da pokrenem ni .net Framework Configuration tool iz Control Panel/Administrative Tools.
Zato sto ne-admin korisnici nemaju prava da konfigurisu .net framework i namestaju signing policies itd. To je sve rezervisano za administratore.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Security permissions?07.01.2004. u 10:49 - pre 246 meseci
Citat:
Željko:
kada se logujem kao obican user (member of Users group) tada aplikacije ne rade. Javlja mi gersku 'The exception unknown software exception (0xc00000fd) occured in application at location 0x791b50c3'.
pozdrav Željko


Sam .NET i njegove klase nemaju običaj (bar ja nisam naleteo na takvu situaciju) da bacaju Unknown Exception, niti da radi pinpoint exceptiona na nivou fizičkih adresa u kodu (ima metadata podatke za to, pogledaj zakačen screenshot winforms aplikacije koja je "pukla" ), tako da mi ovo miriše na platform invoke.
Možda ti se aplikacija oslanja na neki unmanaged DLL ili COM koji ne ume da se izbori sa radom pod "nižim" nalozima. U principu, ovo nije normalno ponašanje za .NET aplikaciju i teško da ovako može da se odredi šta ne valja. Možda ako bi dao još neke informacije (npr. spisak DLLova koji idu uz aplikaciju, ako možeš da ga dobaviš, možda neko prepozna neku problematičnu), ili koja je aplikacija u pitanju, itd.
U svakom slučaju ne izgleda mi kao nešto što se može rešiti kroz .NET Configuration.

Pozdrav
Mix
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Željko
Željko Turbić
top of the mountain

Član broj: 16217
Poruke: 89
*.nspoint.net



+6 Profil

icon Re: Security permissions?07.01.2004. u 13:21 - pre 246 meseci
Napravio sam i sasvim obicnu aplikaciju, ima jedan button i na click ispisuje poruku. I tu aplikaciju kada pokrenem javlja mi istu gresku. Ja takodje mislim da nije u pitanju .net security tj. konfigurisanje framework-a, vec pre mislim da je u pitanju windows security?!?
Da li je neko imao slicna iskustva?

pozdrav Željko
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Security permissions?07.01.2004. u 15:30 - pre 246 meseci
Citat:
Željko:
Napravio sam i sasvim obicnu aplikaciju, ima jedan button i na click ispisuje poruku. I tu aplikaciju kada pokrenem javlja mi istu gresku. Ja takodje mislim da nije u pitanju .net security tj. konfigurisanje framework-a, vec pre mislim da je u pitanju windows security?!?


ok, ako ti ova aplikacija ne radi, onda je nešto ozbiljnije.

Probaj sledeće. Sve reference na ovom projektu podesi da imaju CopyLocal=True (čak i sistemske). Trebalo bi da ti kad izbildujes pod admin acountom izvuče assembly-e iz GACa u output folder. Onda se uloguj kao less-priviledged user i probaj da je startujes iz tog foldera.

Ako se greška ponovi, onda nije do lociranja asembly-a. Ako radi, onda moraš da uskladiš NTFS u \WINDOWS\assembly folderu (GAC je tu)

U folderu
\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.x.xxxx postoji mscorlib.dll. Proveri NTFS security za sve foldere usput i same fajlove u krajnjem folderu, Users bi trebalo da ima read sve do kraja.

Ajd da vidimo, možda nas uke*a

Pozdrav
Mix
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Željko
Željko Turbić
top of the mountain

Član broj: 16217
Poruke: 89
*.nspoint.net



+6 Profil

icon Re: Security permissions?08.01.2004. u 15:31 - pre 246 meseci

Mix bio si u pravu, problem je u lociranju assembly-a. Naime, na mojoj masini gde su aplikacije napravljene GAC je u WINDOWS\assembly (os WinXP) folder-u, dok je na masini gde treba da rade aplikacije (os Win2000) GAC je u folderu \WINNT\assembly. Pretpostavljam da je to problem, jos samo da nadjem resenje :)
Jos jednom, Mix hvala na pomoci.

pozdrav Željko
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Security permissions?08.01.2004. u 22:34 - pre 246 meseci
Citat:
Željko:

Mix bio si u pravu, problem je u lociranju assembly-a. Naime, na mojoj masini gde su aplikacije napravljene GAC je u WINDOWS\assembly (os WinXP) folder-u, dok je na masini gde treba da rade aplikacije (os Win2000) GAC je u folderu \WINNT\assembly. Pretpostavljam da je to problem, jos samo da nadjem resenje
Jos jednom, Mix hvala na pomoci.

pozdrav Željko


To nikako ne moze i NE SME da bude problem. Aplikacija mora da radi isto na bilo kom Windows OS-u sa instaliranim .NET Framework-om...

Trazi dalje
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Security permissions?09.01.2004. u 10:09 - pre 246 meseci
Citat:
havramm:
Citat:
Željko:
Mix bio si u pravu, problem je u lociranju assembly-a. Naime, na mojoj masini gde su aplikacije napravljene GAC je u WINDOWS\assembly (os WinXP) folder-u, dok je na masini gde treba da rade aplikacije (os Win2000) GAC je u folderu \WINNT\assembly. Pretpostavljam da je to problem, jos samo da nadjem resenje :)
Jos jednom, Mix hvala na pomoci.
pozdrav Željko

To nikako ne moze i NE SME da bude problem. Aplikacija mora da radi isto na bilo kom Windows OS-u sa instaliranim .NET Framework-om...
Trazi dalje ;)


Željko, u pravu je čovek, lokacija \WINDOWS\ ili \WINNT\ ili \BILOSTA\ je nevažna u priči, jer je taj folder upamćen u "windir" sistemskoj varijabli koja se koristi za lociranje assembly foldera. Problem može samo da bude ako se neko igrao sa NTFS security pa je blokirao non-administrative naloge da dodju do assemblz foldera i njegovih podfoldera. To bi sprečilo učitavanje DLLova sa sistemskim referencama, uključujući i ključni mscorlib.dll.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Željko
Željko Turbić
top of the mountain

Član broj: 16217
Poruke: 89
*.nspoint.net



+6 Profil

icon Re: Security permissions?09.01.2004. u 14:25 - pre 246 meseci
Da, nazalost u pravu ste. Radeci na toj masini i sa admin naloga i sa drugih naloga (obicnih user-a), doslo je do konfuzije, tako da sam aplikaciju pokrenuo sa admin naloga i naravno sve je bilo ok i ja se obradovao, medjutim posle kada sam opet hteo da je pokrenem opet naravno nije radila. Tako da sam opet na pocetku, jednostavno aplikacije nece da rade ako nisam logovan kao admin. Proverio sam i sva NTFS security set-ovanja za \WINNT folder, za \WINNT\Microsoft.NET\Framework\v1...., obican user ima read, read&execute permissions, tako da vise stvarno nemam ideju sta jos mogu da uradim.
Ima li neko od vas jos neki savet.
Unapred hvala.

pozdrav Željko
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.cg.yu



Profil

icon Re: Security permissions?09.01.2004. u 15:21 - pre 246 meseci
Citat:
Željko:
Ima li neko od vas jos neki savet.


Imam ja dva... Jedan je bezbolan, a drugi moze da boli:

1. Reinstaliraj Framework (Ne instaliraj preko, nego deinstaliraj, pa ponovo instaliraj... Samo redistributable...)
2. Ovo moze da boli... Reinstaliraj Windows... J**i ga...
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

Željko
Željko Turbić
top of the mountain

Član broj: 16217
Poruke: 89
*.nspoint.net



+6 Profil

icon Re: Security permissions?09.01.2004. u 15:40 - pre 246 meseci
Framework je vec reinstaliran par puta, i opet nista, a sto se tice windows-a to ce ici malo teze tj. nikako posto je to racunar clinet-a i nalazi se u USA.
Ima li jos konstruktivnih ideja?

pozdrav Željko
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Security permissions?12.08.2004. u 16:44 - pre 239 meseci
Gospodin iz USA koji je citao ovu temu na ES-u mi je poslao sledeci email:

Autor: Joseph W. Kobilca

Is there any chance you could provide me with a translation for the
following thread on your site into English?
Or at least the answer part.

http://www.elitesecurity.org/tema/38947

Your site is the only place I have found a match to the problem I am having
but I can figure out the language.

Thanks in advance

--
Odnosi se na ovu temu dakle. Ako moze neko da sumira odgovore u jednoj poruci na engleskom, ne mora prevod svega vec cisto o cemu se pricalo i sta je zakljuceno. Da pomognemo malo i strancima koje gugl neumorno dovodi izgleda. :)
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
212.62.55.*



Profil

icon Re: Security permissions?12.08.2004. u 18:09 - pre 239 meseci
A guy has a problem configuring his computer to run some .NET application. When he is logged as an administrator, everything is OK, but when he is logged as an ordinary user, something is going wrong, and he got following exception: "The exception unknown software exception (0xc00000fd) occured in application at location 0x791b50c3" (his words). We were tried to help him with few answers, but it seems that we did not find a solution (it seems to be something about windows security). Last answer was about configuring security permissions on Windows and Framework folders, but guy did not post answer about that and thread is still open waiting for right answer.


Normalno, svako ko ima primedbe na moj engleski slobodno neka me ispravi. Nadam se da sam bar malo pomogao
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Security permissions?

[ Pregleda: 4628 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.