Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi Hard diska

[es] :: Storage :: Pitanje u vezi Hard diska

[ Pregleda: 2755 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kojovici

Član broj: 40669
Poruke: 159
*.telekom.yu.



Profil

icon Pitanje u vezi Hard diska26.01.2010. u 10:40 - pre 173 meseci
Moj Seagate hard disk od 1.5 tb je dobio veći broj bad sektora, pa bi pre nego što ga odnesem u servis dok je još pod garancijom kupio neki drugi da na njega bekapujem podatke. Koristio bih ga i za sistem i za storage. E sad nazanimljiviji su mi WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5TB 7k 64MB SATA300 WD15EARS i SAMSUNG
EcoGreen F2 1.5TB 5k 32MB SATA300 HD154UI. Sad kod WD-a je veća keš memorija, mada me i interesuje koji je uopšteno prihvatljiviji (brži) od ova dva harda za funkcionisanje operativnog sistema? Unapred zahvalan na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Smarame
Jovica Lazovic
Beograd

Član broj: 215306
Poruke: 27
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska26.01.2010. u 17:15 - pre 173 meseci
Prepiorucujem ti WD BLACK EDITION. Na hardware forumima je ova edicija opisana kao pouzdana itd.Garancija na black ediciju je 5 godina. Imas od 1TB.
Uvek znanje dobro doslo
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska26.01.2010. u 22:05 - pre 173 meseci
Pogledaj i temu "koliko su dobri green hard diskovi" tu ces naci neke odgovore u vezi green diskova. Ja sam kupio isto WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5TB sada imam neki problem sa usporenjem ali ne znam da li da okrivim disk ili je potrebna ponovna instalacija windowsa. Pre kupovine sm gledao dosta reviewsa tog diska i nisam nasao zamerke.

Samsung EcoGreen F2 je koliko se secam jako dobar po performansama ali ga je bilo teze nabaviti pa sam se bio odlucio za WD.

Inace je moja preporuka da ti na prvom mestu bude pouzdanost.
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.87.240.*



+10 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska26.01.2010. u 22:35 - pre 173 meseci
Samsung F3 1TB je vrlo brz disk po povoljnoj ceni...

http://www.bit-tech.net/hardwa...sung-spinpoint-f3-1tb-review/1
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

kojovici

Član broj: 40669
Poruke: 159
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska27.01.2010. u 04:56 - pre 173 meseci
Hvala na ovako brzim odgovorima, juče sam ipak uzeo WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5TB 7k 64MB, pa ću da vidim u narednom periodu kako će da funkcioniše.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska27.01.2010. u 17:54 - pre 173 meseci
Aj molim te kopiraj neki veliki fajl na njega i izmeri koliko je sekundi trajalo kopiranje. Ja imam neki problem sa usporenejm a testovi i dalje pokazuju normalnu brzinu, pa sam totalno zbunjen.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska28.01.2010. u 21:15 - pre 173 meseci
Citat:
Na hardware forumima je ova edicija opisana kao pouzdana itd


Ne zelim OT, ali kao mod moram reagirati ako je ovo za naš forum; ja bi ovo uzeo s velikom rezervom - treba proći puno više vremena i primjeraka da bi se znalo išta o pouzdanosti diska. Performanse i vanjski izgled su jedno, pouzdanost i ono unutra su nešto drugo. Imajte to na umu! Tko se bavio datarecovery-em zna kakvi su WD diskovi i što pričam. Poz!

 
Odgovor na temu

Smarame
Jovica Lazovic
Beograd

Član broj: 215306
Poruke: 27
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska29.01.2010. u 20:41 - pre 173 meseci
Pa dobro sad sinam rekao da sa rezervom prihvatimo sve sto e i logicno.Nista nije pouzdano ne treba biti agent X dosijea.Ali ako vec imas informaciju o nekom problemu sa datarecovery na WD i dovoljan broj uzoraka onda je korektno da to i kazes. Ja za sada za svoj WD50001AALS primecujem da se se za par stepeni vise greje nego potojeci u kucistu seagate od 1TB i 160GB.
Uvek znanje dobro doslo
 
Odgovor na temu

deki73
Beograd

Član broj: 69099
Poruke: 9
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska30.01.2010. u 21:11 - pre 173 meseci
Pitanjce?
Imam HDD Maxtor DiamonMax Plus 9 120 Gb. Da li da ga prodam za 15ak eura i da uzmem neki SATA disk (uz 2.000 din pride)? Mislio sam da dobijem na brzini i da bude malo tisi. Nesto mi se cuje ovaj Maxtor. Mislim, koliko bih dobio na brzini sa novim SATA diskom? Vrede li sve to da radim? Eh, da. ploca je Gigabyte GA-M720-US3.
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska30.01.2010. u 23:57 - pre 173 meseci
Citat:
Ali ako vec imas informaciju o nekom problemu sa datarecovery na WD i dovoljan broj uzoraka

tu postoji problemčić sljedeći, a to je nešto što ja i dussanisimus stalno potenciramo, ali izgleda slaba vajda:
ako recimo imaš 1000 wd diskova i 150 ili 200 ih se pokvari unutar prve godine, taj rezultat sam za sebe ne govori ništa ako recimo nemaš i 1000 diskova seagate, i 1000 diskova samsung itd.itd. i onda i sa njima usporediš.

jer, na kraju krajeva, ako imaš SAMO (ili uglavnom) wd diskove na tržištu...pa naravno da se oni najviše kvare kad ničeg drugog ni nema.
ali je ipak pitanje KOLIKO TOČNO se kvare.
a mislim da odgovor na to pitanje nećeš dobiti od nikoga.

što se mene pak tiče, wd ima 100% pouzdanost u mom slučaju, jer kupujem samo wd(i uglavnom blue..tj. nemam niti jedan black ili green) i ugrađujem drugima, i svi rade kako spada.
što naravno za vas ostale ne znači ništa...možete kupiti 2 wd hdd-a i da vam oba odu unutar jedne godine. ne bi bilo čudo preveliko.
određeni postotak diskova će se pokvariti, i to je to. koga će to pogodit, a ko ga ne, ne zna se. zato radite redovne backupe.

ali ako se kvare polako (a ne da se jednostavno jedan dan ne upale) ja bih take diskove (bez obzira na proizvođača) nazvo dobrim diskovima, jer će se ipak nešto s njih spasiti itd.
(naravno treba bacit oko i na SMART podatke tu i tamo itd.)

sve u svemu, ove su teme prežvakane već xx puta.
------------------
Citat:
Mislim, koliko bih dobio na brzini sa novim SATA diskom?

vjerovatno skoro ništa.
ja imam na novom sata disku oko 90mb/s, a to je unutar starih pata specifikacija.
eventualno ako novi ima veći buffer(a oče ga imat) onda bi bio nešto brži, ali ne baš puno.
međutim ja bih se osiguro na tvom mjestu samim time jer imaš maxtor disk, i još pogotovo ako je onaj slimline...to je bila jedna dosta loša serija...
 
Odgovor na temu

ZM0501
dipl.mas.inz
Beograd

Član broj: 238001
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.vatroival.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska06.02.2010. u 16:49 - pre 172 meseci
Citat:
Ha-Nocri: Samsung F3 1TB je vrlo brz disk po povoljnoj ceni...

http://www.bit-tech.net/hardwa...sung-spinpoint-f3-1tb-review/1


Šta mislite o ovom disku, hoću da uzmem novi hard od 1 TB i ovaj samsung mi se čini kao best buy?
 
Odgovor na temu

Smarame
Jovica Lazovic
Beograd

Član broj: 215306
Poruke: 27
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi Hard diska09.02.2010. u 15:05 - pre 172 meseci
@i4004 Tacno je da bi za donosenje nekih zakljucaka moralo biti isti broj uzoraka u bendovima ali to se i ima jer ako se ne zadrzis na domacim forumima ako pocnes da obilazs razne hardverske forume kao i one koje se bave compjuterima i svime u vezi sa njima vidis lepo po iskustvu ljudi koji brend dominira na globalnom trzistu po kvalitetu.Svaka kompanija ima svoje greske u proizvodnji i to ih kosta.Neke prestaju da postojoe ili se kao maxtor integrisu u drugu kompaniju sigejt i onda upropaste i tu kompaniju.Prvi put sam uzeo WD od 500 GB blek ediciju posle dugo dugo godina sigejta a pre toga maxtora.Ono sto prvo primecujem da se dosta greje.Imam jos 3 sigejt harda.Aktivan sistem mi je sa ovog sigejt od 1TB i temperatura ovog HDD-a je 28-29 stepeni c.Dok WD od 500 GB Black dominira 33-34 stepeni C.To prilicno velika razlika obzirom na na zapreminu i neaktivnost WD.Druga dva HDD sigejt jedan od 160 GB ide do 27 stepeni a ovaj od 320 isto tako.Znaci WD se dosta greje z sada je tyo jedina zamerka.
Evo ovde na ovom linku nesto vise o poredjenjima u raznim segmentima raznih brendova.
http://www.tomshardware.co.uk/...rive-charts/benchmarks,26.html
Uvek znanje dobro doslo
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Pitanje u vezi Hard diska

[ Pregleda: 2755 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.