Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje uredjaja?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Povezivanje uredjaja?

[ Pregleda: 3731 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaniMilo
DaniMilo
Prof, sud i skola,
Prijedor, Rep. Srpska

Član broj: 247554
Poruke: 7
79.143.162.*



Profil

icon Povezivanje uredjaja?23.01.2010. u 22:50 - pre 173 meseci
Imam problem pa ako je moguce, POMOC!
Kako povezati kucno kino, lcd i kompjuter, ali mi je potreban samo zvuk sa kompjutera?
Drugim recima, kad gledam tv da imam zvuk na kucnom kinu, a kad pustim winamp na comp-u da dobijem zvuk na zvucnicima kucnog kina.
Unapred hvala na odgovorima!
P.S. Nesto sam povezivao ali ... Nije to to.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Povezivanje uredjaja?24.01.2010. u 20:40 - pre 173 meseci
Pozdrav,

na kucnom bioskopu moras imati dva moguca ulaza, sto verovatno imas. Tada u svaki od njih ubodes po jedan od tih ulaza, s tim da na TV-u moras imati i audio prolaz za tako nesto, pa ces zatim na selektoru birati sta zelis da slusas.

Za sve ovo treba da navedes koje tacno uredjaje imas, odnosno da im slikas zadnji panel na oba, a na kucnom bioskopu i prednji panel. Okaci ovde pa cemo razmrsiti to.
 
Odgovor na temu

DaniMilo
DaniMilo
Prof, sud i skola,
Prijedor, Rep. Srpska

Član broj: 247554
Poruke: 7
79.143.166.*



Profil

icon Re: Povezivanje uredjaja?03.02.2010. u 14:28 - pre 172 meseci
Izvinjavam se sto tek sad odgovaram! Internet bio kaput! Kablovski!!!
Elem, delimicno problem resen. Ali nastao novi i nejasno mi je totalno!
Ovako- uredjaji koje sam povezao su: kucno kino Sony DAV-DZ830, LCD Sony KDL-37S5600 i obzirom da mi je bio potreban samo zvuk sa kompjutera, isti sam preko banane 3.5mm povezao sa prednjim panelom kucnog kina na audio in (mic) - banana 3.5mm.
LCD i kucno kino sam povezao HDMI kablom (izlaz sa kucnog kina na jedan od hdmi ulaza na LCD-u) i po preporuci kolege sam dodatno spojio audio izlaz sa LCD-a na linijski audio ulaz kucnog kina OPTICKIM KABLOM (savetovan sam da to uradim da bih sa LCD-a dobio perfektan zvuk na zvucnicima kucnog kina, mada...).
I to je to sto se tice povezivanja. Medjutim, problema su dva:

1. Kada pustim audio sa kompjutera, na zvucnicima kucnog kina dobijam u pozadini prateci zvuk kao smaetnja - buzer koji prestaje jedino kad iz LCD-a iskljucim HDMI kabal i tada je zvuk na zvucnicima kucnog kina perfektan ali jedino tada!!!?

2. Kada pojacam zvucnike na LCD-u, i zvucnike na kucnom kinu, dobijam kasnjenje zvuka (jednog za drugim) koji prilicno smeta jer kao da imam dupli zvuk!!!

Ako mozete i znate pomoci, POMAZITE!
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

italo
Croatia

Član broj: 123091
Poruke: 49
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Povezivanje uredjaja?04.02.2010. u 07:34 - pre 172 meseci
* Probaj spojiti karticu sa računala sa optičkim kabelom sa kućnim kinom, a ne bananom 3,5mm, ili kupi adapter 3,5mm na chinch, pa spoji sa stražnje strane.....
* Zašto puštaš zvuk sa TV-a i kućnog kina u isto vrijeme, mislim da je HDMI ima dvosmjernu komunikaciju, tako da zvuk sa TV-a može ići na pojačalo i onda sa njega slušaj zvuk sa TV-a, a optičko povezivanje TV-a i pojačala ne znam da li ima nekog pretjeranog kvaliteta sa ovim programima koji sada idu u eteru...
* Koliko sam vidio karakteristike kućnog kina i TV-a oni bi trebali imati "BRAVIA THEATRE sinkronizacija - sinkronizirana kontrola s BRAVIA televizorom koristeći HDMI " - pa probaj se poigrati sa tim ako imaš kašnjenje zvuka, ali moja ti je preporuka slušaš TV zvuk samo sa kućnog kina ili samo sa TV-a....
Pozdrav....
Quadro TFT-37KL25HD full HD
PS3
Yamaha RX-V359
Mission M33i
Smartbox REFERENCE 101CS
Smartbox REFERENCE 101W
 
Odgovor na temu

DaniMilo
DaniMilo
Prof, sud i skola,
Prijedor, Rep. Srpska

Član broj: 247554
Poruke: 7
79.143.166.*



Profil

icon Re: Povezivanje uredjaja?04.02.2010. u 12:43 - pre 172 meseci
Hvala Italo na odgovoru i savetu.
Medjutim, nisam u mogucnosti da racunar i kucno kino spojim optickim kablom jer mi je racunar u drugoj sobi i na medjusobnoj udaljenosti od oko 8m. A nisam siguran da toliki opticki kabal postoji i ako postoji, cena je verovatno...!
Sinhronizacija (Bravia theathre sinc) na mojim uredjajima postoji ali ne pomaze po pitanju zvuka. Ruku na srce, na taj problem cu se i navici. Smanjim TV do kraja i to je to.
Medjutim, prvi opisani problem mi je zaista problem. Ne pomaze ni adapter 3.5mm na cinceve, sve dok ne izvadim HDMI kabal. Tek tada smetnja prestaje. A smetnja je iste jacine kao i glavni zvuk sa racunara, pa je znaci nemoguce slusati mp3!
 
Odgovor na temu

italo
Croatia

Član broj: 123091
Poruke: 49
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Povezivanje uredjaja?05.02.2010. u 05:44 - pre 172 meseci
A možda si i dao odgovor...
Mislim da je tu problem dužina kabela do računala....
Možda ono "kupi putem" određene smetnje iz okoline, ako nije kvalitetan (oklopljeni kabel)....
Možda da probaš da zbog probe, računalo staviš bliže pojačalu i spojiš ga sa kraćim kabelom, pa da vidiš što će se dogoditi....
Ili ti jednostavno komponenete u računalu stvaraju neki šum ili brum koji se prenosi dalje...
Sve u svemu želim ti da uspiješ riješiti problem i da uživaš u slici i zvuku....
Pozdrav...
Quadro TFT-37KL25HD full HD
PS3
Yamaha RX-V359
Mission M33i
Smartbox REFERENCE 101CS
Smartbox REFERENCE 101W
 
Odgovor na temu

DaniMilo
DaniMilo
Prof, sud i skola,
Prijedor, Rep. Srpska

Član broj: 247554
Poruke: 7
79.143.162.*



Profil

icon Re: Povezivanje uredjaja?05.02.2010. u 14:08 - pre 172 meseci
Hvala Italo.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Povezivanje uredjaja?

[ Pregleda: 3731 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.