Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje

[es] :: GSM - upotreba :: povezivanje

[ Pregleda: 5418 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

genie

Član broj: 1362
Poruke: 135
*.drenik.net



Profil

icon povezivanje18.11.2001. u 22:42 - pre 273 meseci
Imam siemens m35,i kupio sam data kabl za povezivanje sa kompom.Ne mogu da se setim odakle,ali skinuo sam neki softver(nebitno,cisto da znate da imam).U uputstvu za koriscenje softvera pise da treba da instaliram infrared P' and P' device.Kad instaliram onaj koji se nalazi prvi na listi(generic),stalno mi prijavljuje da ulaz ne vidi nista sa cim bi mogao da komunicira,a softver prijavljuje com port error(pri tom sam dobro podesio portove).Pri instaliranju bilo kog drugog P'and P'-a prijavljuje mi neku gresku.Sta da radim da bih konacno povezao ove dve spravice?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.82.EUnet.yu



+536 Profil

icon Re: povezivanje19.11.2001. u 00:17 - pre 273 meseci
Sta ce ti infrared PnP kad M35 nema IRDA???

Ne instaliras nista, nabodes kabl u slobodan COM port, drugi kraj u telefon u softveru izaberes port u koji si ukljucio telefon i to je cela mudrost!
 
Odgovor na temu

genie

Član broj: 1362
Poruke: 135
*.drenik.net



Profil

icon Re: povezivanje19.11.2001. u 09:54 - pre 273 meseci
Pa pokusao sam to,ali je softver kao sto sam rekao prijavio can't open com port,pa sam pogledao uputstvo za koriscenje i video da treba da instalira IRDA.Znam da ga m35 nema,zato mi je i bilo cudno.Verovatno je stvar do softvera.Gde mogu da skinem neki drugi softver?
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: povezivanje19.11.2001. u 12:57 - pre 273 meseci
Nazalost mislim da je kod tebe problem dosta ozbiljniji.Stvar je u tome da jednostavno iz nekog,meni nejasnog razloga moze da radi samo jedan com potr.Kod mene recimo kada ukljucim na com 2 kabl ista stvar se desava posto je na com 1 portu mis.Onda moram svaki put da gasim komp,pa da onda iskljucujem misa,pa da onda ukljucujem kabl na com1 port,pa onda da ukljucujem komp pa se onda on buni kako nema misa i tek posle svega toga ja kada udjem u bilo koji program za telefon on radi bez problema ali na com1 portu.Ja sam prvo mislio da mi je crko com2 port medjutim posle sam cuo da jos dosta ljudi imaju isti problem pa neverujem da je rec o tome a kada bi to uspeo da resim bio bih vrlo zadovoljan jer mi kabl stalno treba a od same pomisli na sve te peripetije oko namestanja me prodje volja za bilo kakav rad sa kablom.
Ako neko zna sta bi eventualno moglo da se preduzme po ovom pitanju mnogo bi mi pomogao i veoma bih mu bio zahvalan.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

genie

Član broj: 1362
Poruke: 135
*.drenik.net



Profil

icon Re: povezivanje19.11.2001. u 20:44 - pre 273 meseci
Nije mi problem da stalno namestam misa,samo ako ce ova veza da radi.Zanima me da li mogu da koristim program koji imam zato sto je on predvidjen za s35(rekli su mi da mogu),pa da prodje cela ova stvar sa IRDA,ili moram da potrazim drugi softver.Ako neko zna gde mogu da nadjem softver za povezivanje m35 neka javi,mnogo bi mi znacilo.Hvala
 
Odgovor na temu

zombie
Mladen Stepanic
underworld

Član broj: 106
Poruke: 80
*.ptt.yu

Sajt: www.emforma.rs


Profil

icon Re: povezivanje19.11.2001. u 21:12 - pre 273 meseci
ma probaj da data kabl ukljucis posle startovanja racunara, mozda proradi. Ja sam imao isti konflit sa modemom i mishem
 
Odgovor na temu

genie

Član broj: 1362
Poruke: 135
*.drenik.net



Profil

icon Re: povezivanje19.11.2001. u 22:20 - pre 273 meseci
Moram da se pohvalim da sam uznapredovao:)Vise mi ne prijavljuje com port error(iskljucio sam misa),ali sad prijavljuje device not found:)Ostao sam totalno bez ideje,sem da probam novi program koji ne znam gde da nadjem...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.94.EUnet.yu



+536 Profil

icon Re: povezivanje19.11.2001. u 22:59 - pre 273 meseci
potrai (www.google.com) my siemens.cz ili tako nesto. E odatle skini ili S35 explorer ili S35cz. OPni lepo radi i sa kablom ili sa irda!

A zasto da iskljucujes mis ako je nakacen na PS/2 ili USB?

Milance, nemaju svi matore ploce!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: povezivanje20.11.2001. u 08:10 - pre 273 meseci
Citat:
genie je napisao:
Nije mi problem da stalno namestam misa,samo ako ce ova veza da radi.Zanima me da li mogu da koristim program koji imam zato sto je on predvidjen za s35(rekli su mi da mogu),pa da prodje cela ova stvar sa IRDA,ili moram da potrazim drugi softver.Ako neko zna gde mogu da nadjem softver za povezivanje m35 neka javi,mnogo bi mi znacilo.Hvala

Pa imas ovde da skidas sta hoces http://geocities.com/kuracodovce2001
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: povezivanje20.11.2001. u 08:23 - pre 273 meseci
Citat:
Cvejic je napisao:
potrai (www.google.com) my siemens.cz ili tako nesto. E odatle skini ili S35 explorer ili S35cz. OPni lepo radi i sa kablom ili sa irda!

A zasto da iskljucujes mis ako je nakacen na PS/2 ili USB?

Milance, nemaju svi matore ploce!

A sta da rade obicni smrtnici koji jos nemaju PS/2 ili USB?Kako oni da rese problem?
 
Odgovor na temu

genie

Član broj: 1362
Poruke: 135
*.drenik.net



Profil

icon Re: povezivanje20.11.2001. u 23:59 - pre 273 meseci
Uspeo sam da povezem,sve se resilo samo,kako...ne pitajte ne znam ni sam.I dalje ostaje problem sa misem...izgleda da cu morati da kupim savremenijeg:)
 
Odgovor na temu

zombie
Mladen Stepanic
underworld

Član broj: 106
Poruke: 80
*.verat.net

Sajt: www.emforma.rs


Profil

icon Re: povezivanje22.11.2001. u 21:21 - pre 272 meseci
Telefon kacis ugashen, ako idesh preko kabla. Kada ti zatrazi "power on the phone" ili sl. ti samo stisni power dugme (jednom, ali kratko). Trebalo bi da radi...
 
Odgovor na temu

genie

Član broj: 1362
Poruke: 135
*.drenik.net



Profil

icon Re: povezivanje23.11.2001. u 23:38 - pre 272 meseci
Ma ja to sve radim ''na zivo'':)Sve je ok
 
Odgovor na temu

Dr_Ludi
Beograd, kumodraz

Član broj: 24663
Poruke: 27
195.178.35.*

ICQ: 223009848
Sajt: www.indus3.org www.scgva..


Profil

icon Re: povezivanje15.04.2004. u 08:29 - pre 243 meseci
Znam da ste raspravljali o nekom nesretnom SIEMENS-u M35 ali evo da ja napisem moje iskustvo sa povezivanjem racunara i mob. telefona.
Ljudi! Zasto se uopste muchiti sa kablovima koji (su skupi) idu preko sporog COM porta kad moze da se iskoristi potencijal jednog USB porta preko BLUETOOTHA!?
Kupio sam SonyEricsson T68i(130 evra) (koji ima integrisan BLUETOOTH i infrared, MSI USB Dongle ili ti USB Bluetooth modul(1800 din.)).
Veoma sam zadovoljan kombinacijom( s obzirom na cenu i mogucnosti koje imam) koja pokriva sve moguce usluge od uskladjivanja imenika,prebacivanja slika,melodija, pa cak i surfovanja internetom, sto je logicno da moze (preko GPRS-a, ali to je druga pricha) itd.Ako ima zainteresovanih neka se slobodno jave i pomoci cu im da urade slicno(vazi samo za 064 korisnike).
Pozdrav svima :)
I ja to kazem a'l me niko ne slusha!!!
 
Odgovor na temu

jole-011
Jovan Jole
beograd

Član broj: 19250
Poruke: 51
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: povezivanje01.03.2005. u 14:55 - pre 233 meseci
Ja imam simens m55 i kupio sam kabal.Instalirao sam drajvere(dobio uz kabal) i vrzim prebacivanje slika,melodija,saljem poruke........sve i svasta ali preko sledeceg programa.Mobile phone manager.Skracenica mu je mpm.
"tezak" je oko 30 mb ne znam odakle ga je skinuo ortak samo znam da sljaka do jaja.Nadam se da sam ti bar malo pomogao
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: povezivanje

[ Pregleda: 5418 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.