Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je kartica crkla tp-link wn353gd

[es] :: Wireless :: Da li je kartica crkla tp-link wn353gd

[ Pregleda: 1540 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Da li je kartica crkla tp-link wn353gd21.01.2010. u 11:34 - pre 173 meseci
Problem je shto kartica ima RX rate 1Mb/s.... TX rate je 11Mb/s....
Sa obzirom da se sa tom karticom kacim na mikrotik ruter, uradio sam bandwith test i TX speed je 300kb/s a RX je 2Mb/s... Kompjuter sa tom PCI karticom je u istoj sobi gde je i mikrotik ruter...
Signal je dobar, ali ima mnogo ponavljanja u slanju frejmova na tu PCI karticu... Sa laptopom kad se nakacim na ruter sve radi kako treba, cak i kad nisam u istoj prostoriji vec dva sprata ispod...

Da li je neko imao slican problem??? Kartica odlicno uploaduje, ali download joj je ubitacan... (je li moguce da je samo taj deo za primanje podataka crkao (jer mi malo ne logicno da odlicno shalje a loshe prima podatke))...
Inace je sve lepo radilo do pre par dana... :)

Inace CCQ na mikrotiku je 9 posto... A link quality koji pokazuje u windowsu je preko 80 posto... signal svih 5 crtica...
Mikrotik ima antenu od 2 db omni, ista je i na toj PCI kartici...

Imate li neki predlog shta da probam pre nego shto se odlucim za kupovinu nove kartice... Jer se plashim da nije do windowsa, mada sam reinstalirao driver i ostalo...
Hvala
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: Da li je kartica crkla tp-link wn353gd21.01.2010. u 23:39 - pre 173 meseci
Pokusaj smanjiti izlaznu snagu na MT-u. Pokusaj se na klijentu poigrati sa ACK Timing-om. Cak mozda malo prenijeti racunar u drugu prostoriju. Ako mozes ubaci karticu u drugi racunar da provjeris da nije do driver-a. Da se nisi negdje igrao sa opcijama antena-diversity ili space-diversity?
CCQ testiras kada ima protoka, a ne kada je u "idle" stanju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Da li je kartica crkla tp-link wn353gd

[ Pregleda: 1540 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.