Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 - los RAM zamenio ali da li ostaju repovi????

[es] :: Windows desktop :: Windows 7 - los RAM zamenio ali da li ostaju repovi????

[ Pregleda: 1986 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikki01

Član broj: 111773
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Windows 7 - los RAM zamenio ali da li ostaju repovi????20.01.2010. u 20:45 - pre 173 meseci
Imao sam problem, skoro kupio komp, instalirao win7 i sve bilo ok neko vreme ali odjednom se komp zablokira, nece da udje ni u jedan program, itd...posle x restartovanja radi, pa opet ne radi itd...

Nekako izvalim da je los RAM...juce sam preuzeo novi RAM, i naizgled je delovalo da su problemi otklonjeni i jeste drugacije ali i dalje je lose...sada nece i dalje u neke programe, u neke hoce ali ispadne ili zablokira, nece da instalira neke stvari koje mu trazim...errori su jako cudni ali par puta je izasao error c0000005...sto me podseti na neke erore koji su se javljali kod loseg RAMA, medjutim proverio sam novi RAM i nije do njega...

NEMAM VIRUS ili MALWARE 100%. Uradio sam cak i registry clean sa 2 programa...

Interesuje me da li su ovi problemi "repovi" necega sto mi je mozda stari RAM zabrljao i sta sada da radim?

Hvala unapred...pomogli ste mi u sastavljanju konfiguracije....jos samo da sve to skladno proradi :)
 
Odgovor na temu

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
79.101.86.*

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Windows 7 - los RAM zamenio ali da li ostaju repovi????21.01.2010. u 10:14 - pre 173 meseci
Pa ako si siguran da ram nije u pitanju ( testirao si ga, isprobao si da vadis po jedan modul, pa da pokrenes sistem), a i uzimajuci u vid da je komp nov( ne bi trebalo da je nista crklo tako brzo), najverovatnije je problem software-ske prirode, sto znaci da ti je sistem na izdisaju. Razunar se zablokira iz mnogo razloga kao sto je virus, neki program ti pravi problem-nekompitibilan npr, losa registry baza itd....
Daj nam malo vise informacija kad je problem poceo da se javlja, da li si mozda nesto pre toga instalirao, da li ti nesto mozda zauzme procesor 100% i memoriju itd...

Imao sam isti problem kad sam dodavao memoriju u komp, racunar je poceo da se zamrzava, cas da ocitava tacno memoriju cas ne, na kraju sam utvrdio da mi je jedan modul pravio probleme( vadio sam jedan po jedan pa restart), kad sam to konacno resio, sistem je i dalje zezao, pa sam problem na kraju resio reinstalom win-a.
 
Odgovor na temu

mikki01

Član broj: 111773
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Windows 7 - los RAM zamenio ali da li ostaju repovi????21.01.2010. u 13:35 - pre 173 meseci
Pa, prvi put sam radio proveru memorije preko Windows Memory Diagnostic-a...on radi nekih 6 provera, ne secam se vise, uglavnom 2/6 su davale lose rezultate...odneo sam tamo gde ih kupih i oni su isto ustanovili da je losa memorija...sada sam odradio istu proveru sa novim RAM-OM i ispalo je sve ok.

Ne znam da li moze biti u pitanju slot u koji su zabodene...bile su u prvom i trecem slotu pa sam ih tu i stavio opet...ne znam da li je to bitno i da li moze drugacije i da li vredi probati drugacije?!

Sto se tice problema...ranije mi se desavalo da komp ukljucim i jednostavno ili na sve strane raznorazni problemi... nemoguc rad...pa restartujem x puta i svaki put isto...sve dok pri jednom restartu ne dodje do situacije da je sve super...i tako u krug...pa sam dosao u situaciju da ga nisam gasio nedelju dana...

Sada sa novim ramom...nije toliko drasticno...ali opet se desava da u neki program nece da udje, posle restarta hoce...iz neke igre iskoci ili se blokira, browser(opera) se svakih 10-ak min restartuje bez razloga, nece da mi instalira neki softver,itd.

Sada jedno glupo pitanje...ako mi pak preporucujes reinstalaciju windows-a, da li za svaki put treba da formatiram hard disk???
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 7 - los RAM zamenio ali da li ostaju repovi????21.01.2010. u 17:04 - pre 173 meseci
Ako je instalacija rađena sa stvarno lošom memorijom, verovatno je mnogo toga zabrljano. U svakom slučaju reinstaliraj od početka, a ni formatiranje nije loš potez ... ko zna u kom su stanju fajlovi koji su kopirani na njega uz loš ram.
 
Odgovor na temu

mikki01

Član broj: 111773
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Windows 7 - los RAM zamenio ali da li ostaju repovi????08.02.2010. u 18:08 - pre 173 meseci
Instalirao sam win 7 ispocetka...stari izbrisao...i ispocetka sve programe redom instalirao (citaj, ode jedno popodne) i radilo kao podmazano nedelju dana, pa su opet poceli problemi...izbaci mi iz programa, igrice, zamrzne se, crn ekran, ponekad i plav i zut i zelen sa vertikalnim linijam,nece vise da mi se instalira skoro nijedan program itd itd... Sta da radim? Do cega moze biti? Da li moze biti harverski? Bilo sta...

PS Sada sam instalirao na isti hard ali drugu particiju windows xp...medjutim nikada me ne pita koji windows da butuje i uvek udje u windows 7, kako da podesim da me pita? HVALA!!!


[Ovu poruku je menjao mikki01 dana 08.02.2010. u 21:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Windows 7 - los RAM zamenio ali da li ostaju repovi????09.02.2010. u 07:36 - pre 173 meseci
@mokki01

NIje formiran boot menu zbog toga što je bio pogrešan redosled instalacje.

Po pravilu prvo se instalira stariji os, pa mlađi, prvo XP, pa W 7.

Briši pa iznova ili pokušaj da popraviš pomoću EasyBCD.


http://apcmag.com/how_to_dual_...he_stepbystep_guide.htm?page=4

Vista i Windows 7 imaju isti boot loader.



[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 09.02.2010. u 15:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 7 - los RAM zamenio ali da li ostaju repovi????

[ Pregleda: 1986 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.