Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velik problem (neznam sto je pricina)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Velik problem (neznam sto je pricina)

[ Pregleda: 3396 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tosexxx

Član broj: 106069
Poruke: 90
81.169.224.*



Profil

icon Velik problem (ne znam sto je pricina)18.08.2006. u 16:25 - pre 215 meseci
imam p4 3ghz 1giga ram geforce 6600 maticna gigabyte (nisam siguran ali milsim da je 915pl chipset) i winxp sp2 hdd 40gb 5200 wireles lan card skystar2 motorola 56k modem
i imam problem ponekad kompjuterOT posle logiranje vo windows se ukoci, ponekad uspesno se logiram vo windows radim neke sat dva i se ukoci ,pred nekoe vreme imao sam problem so ventilatorot na grafickata ali zamenio sam ventilator.isto taka kompjuterot raboti dosta bavno ko da nije rec od zver od 3 ghz.I ISKRENO NEZNAM STO JE PROBLEM
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)19.08.2006. u 01:54 - pre 215 meseci
Dobro nam dosao. Potrazi temu "programi za dijagnostiku racunara". Osobno smatram da nesto s grafikom nije u redu (ako je stvar do hardvera)

 
Odgovor na temu

tosexxx

Član broj: 106069
Poruke: 90
81.169.224.*



Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)19.08.2006. u 18:00 - pre 215 meseci
Fala na savet.Evo uradio sam test na ram memorijata ,i grafickata to nije jedino ostaje hard i procesorot.Neznam zas ali mislim da je procesor.Pitam dali je normalno procesor intel pentium 4 od 3 ghz ko nije oveklokiran da ima sredna temp od 6o stepeni
 
Odgovor na temu

aca andrijevic
aka LoGaN
Nis

Član broj: 35450
Poruke: 347
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 325309560


+2 Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)19.08.2006. u 22:39 - pre 215 meseci
60 stepeni i nije bas sjajana temperatura za taj procesor.Poglea u kakvom ti je stanju kuler za procesor.Ako je cist, probaj da stavis malo paste izmedju kulera i procesora.
"Ne menjaj nesto sto te sasvim dobro sluzi, ne trazi leba preko pogace" - Aleksandar Andrijevic
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)19.08.2006. u 23:22 - pre 215 meseci
Dali si radio defragmentaciju sistemskog diska ciscenje dubreta itd sto se softvera tice a sto se tice hardvera nikako nemo overklokovati ,proveri kuler na procesoru ocisti od prasine proveri broj obrtaja itd ako ti je temperatura i dalje velika stavi jos 1 veci ventilator na ulazu u kuciste i usmeri da duva unutar kucista ali obrati paznju na kablove isred ventilatora zbog bolje cirkulacije vazduha !!!
I zaboravih nije na odmet proveriti silikonsku pastu !!!
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)19.08.2006. u 23:22 - pre 215 meseci
Da ne bi nesto radio bez potrebe, prvo proveri da li procesor stvarno greje do 60 stepeni u idle rezimu. Ako nemas sondu i instrument za merenje temperature, pipni rukom donji deo hladnjaka na procesoru, tako ces najbolje proceniti temperatur jer... 75% (ako ne i vise) ploca, bez obzira na kvalitet, daju pogresna ocitavanja temperature! Tek posle toga, ako je temperatura stvarno tolika, mozes odraditi sve navedeno mada, i u normalnim uslovima nije lose odraditi ciscenje coolera i obnavljanje termalne paste.
 
Odgovor na temu

tosexxx

Član broj: 106069
Poruke: 90
81.169.224.*



Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)20.08.2006. u 00:17 - pre 215 meseci
U kuciste imam 2 ventilatora silikonsku pastu nisam menjao,a danas otkako sam radio renderiiranje vo maja naglo mi se ukocio komp i ja sam ga restartirao i sam otisao u bios i to sto sam vidio me preplasio do maximum temp je bila 71 stepen to e nezamislivo ventilotori imaju prosecna brzina od 2600 rpm i rade dobro celiot komp sam ga so kompresor ocistio i sam uradio i unutrasno cistenje na ventilatorite ali prosecna temp je opet oko 55-60 temp
 
Odgovor na temu

mirkoK
loading-\|/-

Član broj: 91767
Poruke: 17
194.165.130.*



Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)20.08.2006. u 12:40 - pre 215 meseci
Provjeri kablove od diskova ako su pata da se koja žilica nije zagulila. Skini kuler s procesora. skini ventilator s njega ovlazenom krpicom očisti ventilator i izribaj kuler (mlazom od tuša i starom četkicom). Ako je bakreno podnožje kulera pokušaj krpicom (prije pranja pod mlazom) lagano natopljenom solnom kiselinom obrisat bakreno podnožje, s tim da prvo skineš ostatke paste papirom. Sastavi kuler stavi pastu pa vidi. Ako se opet pregrijava procesor ... ne znam spali ga ako imaš garanciju.

Ako je temperatura proca pala a komp se i dalje smrzava provjeri grafičku.
 
Odgovor na temu

Fica82
Elektrotehnicar
PRIZMA KRAGUJEVAC
Kragujevac

Član broj: 99441
Poruke: 22
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)20.08.2006. u 18:05 - pre 215 meseci
Postoji mogucnost da ti je napajanje lose. Pokusaj sa novim i malo jacim napajanjem.Probaj i reinstalaciju na kraju, mozda je i do win-a.Pusti Burn in test sa opterecenjem procesora na max.Rekao si da memorija i hard prolaze testove, ako prodje i procesor menjaj napajanje.
 
Odgovor na temu

tosexxx

Član broj: 106069
Poruke: 90
81.169.224.*



Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)21.08.2006. u 00:30 - pre 215 meseci
Imam 230 v napojuvanje,i ponekad dodek se vlkucuva komp vo win se slusa nekoj cuden zvuk vo kukisteto nesto kako skripenje,nesko kako kad pustis dial up modem da se konektira na internet a ga pustis na zvucnik.drugo sto sam zabelezao iako komp nie oveklokiran kad pretisnist desak klik na my computer pise da je komp 3.01 ghz dali je moguce da ima neku konfiklt megu skystar2 kartici i neki drugi komponent (dali je moguce skystar2 kartica da mi e*e komp).Mu imam praveno format na hdd i instalirano novi drajveri a problemot pak prodolzuva
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)21.08.2006. u 09:41 - pre 215 meseci
230v ili w?Kreni nekim redom ,nemoj nagadjati. Isptituj sve redom. Pogledaj imas li odgovarajuce napajanje (bar neki brand name 350w) onda vadi komponentu po komponentu i probavaj tako. Naravno ako problem nije softverske prirode (u prijevodu format c:\ pasve gore ponovo). Za pocetak ustvrdi kolika je snaga napajanja i koje je marke i probaj bez ss2 kartice dignuti windowse

 
Odgovor na temu

tosexxx

Član broj: 106069
Poruke: 90
81.169.224.*



Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)21.08.2006. u 11:15 - pre 215 meseci
Mislim da je napajanje preslabo u komp imam wireles kartica, skystar2 kartica, 56k modem i ostali standardnih komponenti na jedan pc.Isto slusao sam da skystar2 greje jako mnogu i moguce je da utice na zgolemena temp na pc a ustoga i na sami procesor.Evo docepao sam se do jednog napajanje od 400 w i probacu ako to ne bide izvadicu sve ove dodadne kartice
 
Odgovor na temu

tosexxx

Član broj: 106069
Poruke: 90
81.169.224.*



Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)26.08.2006. u 19:45 - pre 214 meseci
Evo ima jedna losa vest i jedna ne toliko losa utvrdili smo da procesor nije se zagrevao tuku se zagrevala maticnata poloca potocno chipot na maticnata a ne tolku losata vest e sto hard diskot e za u gubre odnosno e pred rasipuvanje evo pitam vas dali ima nacin da se popravi rasipan hard disk i koja e moznata pricinat za zagrevanje na chisetot na maticnata
 
Odgovor na temu

vidra
Krištof-Karolj Bodrič
Novi Sad

Član broj: 57116
Poruke: 115
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)27.08.2006. u 11:25 - pre 214 meseci
1. Za hard disk imas HDD regenerator. On ume da pomogne ako imas bad sectore. Medjutim, cak i ako ti ih popravi smatraj to privremenim resenjem jer cim je poceo da brljavi to je znak da crkava. Obavezno podatke sa njega bekapuj i razmisljaj o sto skorijoj kupoviini novog hard diska.

2. Sto se hladjenja maticne tice, za vreme leta nije losa ideja da kompjuter drzis otvorenim, bez obzira na prasinu i sve ostalo, jer mnoga kucista nisu dobro provetrena.

3. 230W (ako je zaista to njegova snaga, a ne napon na koji se prikljucuje) napajanje je sasvim sigurno premalo za tvoj kompjuter i njega obavezno menjaj, iskreno me cudi kako ti je do sada pokretalo kompjuter i ko ti ga je takvog i ugradio, naravno pod uslovom da je tih 230 stvarno snaga koju napajanje moze da isporuci a ne napon.
Kull wahad!
(I am profoundly stirred!)
 
Odgovor na temu

tosexxx

Član broj: 106069
Poruke: 90
81.169.224.*



Profil

icon Re: Velik problem (ne znam sto je pricina)27.08.2006. u 19:39 - pre 214 meseci
1.Sory za gresku napajanje je 230v/400w
2.hdd radi dobro ali od moment na moment pocne da ispusta jedan zvuk i onda pc odednas se zamrzne zamenios sam pastu na procesor ali nema podobruvanje
3.za visokata temp na maticnata ne znam sto da radim
-radim neko vreme so otvoreno kukiste
-u sobi kod mene e kako na antartik sve mrzne samo maticnata e kako vo pekol
-gi izvadi site karticki osven graficka i modem

ALI NEMA NISTO PODOBRUVANJA
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Velik problem (neznam sto je pricina)

[ Pregleda: 3396 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.