Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povratiti Windows7 bootloader nakon instalacije xp-a?

[es] :: Windows desktop :: Kako povratiti Windows7 bootloader nakon instalacije xp-a?

[ Pregleda: 3209 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mickey6252
referent za povratak Jedi-ja i
utamničenje Darth Sithiusa
Dislociran

Član broj: 83706
Poruke: 54
*.adsl.eunet.rs.

Jabber: mickey6252@gmail.com


Profil

icon Kako povratiti Windows7 bootloader nakon instalacije xp-a?16.01.2010. u 00:05 - pre 173 meseci
Imam sličan problem kao i ovaj ovde, samo što je u pitanju Win7. Naime, imao sam regularan multiboot, tj. prvo je instaliran WinXPSP3 na c, a zatim na f Win7 i to je radilo "k'o Švajcarac". Međutim, nakon što sam zapatio neku gadnu sakagiju, WinXP je preminuo posle kraće bolesti. Ja, naravno rešim da ponovo instaliram xp na c što sam i uradio. Sada, međutim nemam načina da povratim win7 bootloader, pa samim tim ni da pokrenem win7, što mi je žao jer je prilično lepo radio, čak i spašavao situaciju dok je winxp bio u kliničkoj smrti. Čitao sam na nekim stranim forumima i na par njih je pisalo nešto što je počinjalo sa "cannot". Sad, moj Engleski nije baš sjajan, ali se činilo obeshrabrujuće. Da li VistaBootPro može da popravi i win7, odnosno, da ne dužim, ima li spasa?
potpis
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.154.*



+69 Profil

icon Re: Kako povratiti Windows7 bootloader nakon instalacije xp-a?16.01.2010. u 14:44 - pre 173 meseci
Desavalo se, nije strasno. kako sam ja to rijesavao...
Da bi podigao Win 7 (sa Xp) odes na ikonicu MyComputer/Manage/DiskManagement, desni klik na particiju gdje ti je Win 7 i klik na MarkPartitionIsActive. Restartujes masinu i eto ti Win 7 (naravno ako je sa tim sistemom sve u redu, tj. ako nisi nista zeznuo pri reinstalaciji Xp).
Isto to uradis sa XP da bi podigao 7-micu i u krug, ali to (po mom misljenju) nije najbolje rijesenje, ali tako ces se prebacis do 7-mice.
Najbzi, najsigurniji nacin (i najlaksi) ti je da instaliras EasyBCD] (jedva 1MB a jednostavan za koristenje) na 7-mici i podesis da ti dize i XP.

evo i par youtube]tutorijala za EasyBCD ako nisi imao priliku da se sreces sa njim...

naravno imas jos dosta BootLoader-a izbor je na tebi.
:D
 
Odgovor na temu

mickey6252
referent za povratak Jedi-ja i
utamničenje Darth Sithiusa
Dislociran

Član broj: 83706
Poruke: 54
*.adsl.eunet.rs.

Jabber: mickey6252@gmail.com


Profil

icon Re: Kako povratiti Windows7 bootloader nakon instalacije xp-a?16.01.2010. u 18:41 - pre 173 meseci
Pokušaću.
Puno hvala .
potpis
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.159.*



+69 Profil

icon Re: Kako povratiti Windows7 bootloader nakon instalacije xp-a?17.01.2010. u 11:58 - pre 173 meseci
nema na cemu, pokusaj pa javi sta si uradio ...
L.P.
:D
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako povratiti Windows7 bootloader nakon instalacije xp-a?

[ Pregleda: 3209 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.