Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

restrikcije www-a a da radi net

[es] :: Windows mreže :: restrikcije www-a a da radi net

[ Pregleda: 1590 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PKG

Član broj: 159019
Poruke: 19
93.86.127.*



Profil

icon restrikcije www-a a da radi net14.01.2010. u 20:29 - pre 172 meseci
Pozdrav svima,


Da li je moguce, i kako konfigurisati ovako nesto:
Postoji udaljeni racunar koji je spojen na internet. On sluzi za unos nekih rezultata od strane operatera. Postoji softver koji se konektuje preko neta na taj racunar i pokupi rezultate. Problem je u tome sto operater voli da surfuje po netu i zanemaruje ili bar otaljava svoj posao. Da li je moguce konfigurisati taj remote racunar tako da softver i dalje radi ali da operater ne moze da surfuje?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: restrikcije www-a a da radi net14.01.2010. u 21:49 - pre 172 meseci
Da li bi vise voleo da ti taj operater sporije unosi, pa da onda ceo dan radi i bude nezadovoljan, ili da za 5 sati unese vise nego ceo dan u prethodnom primeru, i da 3 sata surfuje i bude zadovoljniji?

Bio sam prisutan kad je covek otpustio moga poznanika jer je za 6 sati unosio kao drugi moj poznanik. Otprilike je 7 sati unosio, sat vremena surfovao. Onaj drugi je 8 sati unosio, ali ukupno manje nego ovaj sto je surfovao. Taj covek nije prepoznao vrednost onoga koji mu je vise posla odradjivao za 7 sati nego drugi za 8. Zapitaj se da li ti to odgovara, pa postupi po svojoj volji.

Ako nisi zadovoljan ucinkom operatera, nemoj mu zabranjivati nista, nego ga otpusti. Ali nemoj posle da se zalis kako si dobio drugog koji za ceo dan ne unese onoliko koliko onaj sa surfovanjem.

I da, odgovor na temu - moguce je iskonfigurisati da samo moze da pristupa jednoj ili vise IP adresa.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: restrikcije www-a a da radi net14.01.2010. u 22:04 - pre 172 meseci
Ako sam dobro razumeo, racunar je udaljen ali operater sedi direktno za njim i unosi to sto treba da unosi? Koji operativni sistem je na tom racunaru i koji browser se koristi? Jedno od resenja je deinstalirati sve browsere i zabraniti instaliranje bilo kakvog softvera, drugo je da se postave proxy serveri u broser i zabrani izmena podesavanja, trece da se ukljuci firewall i tu zabrani izlaz na www, ali da bismo ti pomogli sta od ovog i kako izvesti, moramo znati malo vise podataka o toj udaljenoj masini...
 
Odgovor na temu

PKG

Član broj: 159019
Poruke: 19
93.86.127.*



Profil

icon Re: restrikcije www-a a da radi net15.01.2010. u 16:32 - pre 172 meseci
Operater se ne meri po ucinku. Njegovo je vise da kontrolise da li je sve OK. Problem je sto on(i) ne kontrolisu to sto trebaju nego kontrolisu FB. I nemojte mi molim vas davati predloge o poslu nego o onome sto sam pitao.


Udaljena masina je XP sp3 i server je XP sp3. Resenje nije deinstaliranje brauzera jer ponekad dodje admin i njemu treba brauzer pa da ne bi svaki put instalirao. Drugo, mogu doneti na disku ili flesu verziju koja se ne instalira i eto im resenja.

Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: restrikcije www-a a da radi net15.01.2010. u 17:52 - pre 172 meseci
Znao sam da ces tako reagovati - kao i svako ko ne shvata da takvog koji ne radi svoj posao treba prvo opomenuti, a ako ne prestane sa tim - onda otkaz.

Ali dobro, ako ces biti zadovoljan, najjednostavnije resenje je iskljucivanje DNS-a iz konekcije i dodavanje potrebnih ip adresa i opisa u hosts fajl.

Probaj, pa javi ako negde zapne :) - resenje ti necu "nacrtati" zbog pravilnika.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: restrikcije www-a a da radi net

[ Pregleda: 1590 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.