Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 + Apache, PHP and MySQL

[es] :: PHP :: Windows 7 + Apache, PHP and MySQL

[ Pregleda: 1807 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoco
Marko Coric
PC Plus, C# Developer
Ruma, Vojvodina

Član broj: 96718
Poruke: 63
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Windows 7 + Apache, PHP and MySQL11.01.2010. u 10:28 - pre 173 meseci
OK imam jedan vrlo glup problem. Koristim Windows 7 x64 i na njega sam instalirao Apache 2.2.1, PHP 5.2.5 i MySQL Essential 5.1. PHP radi ok. E sada, imam file sa sledecim sadrzajem:
Code:

<?php 
$conn = mysql_connect("localhost", "root", "pass") or die(mysql_error()); 
print("ok");
mysql_close($conn);
?>

i kada ga kopiram u "c:\php" pokrenem iz command prompt-a sa "php.exe testmysql.php" on se uspesno poveze na MySQL bazu i ispise "ok", ali kada ga pokrenem pomocu browser-a stoji prazna stranica.
Code:

<?php
phpinfo();
?>

Kada se pokrene pomocu command prompt-a "php.exe phpinfo.php" na listi se pojavi "mysql" dok kod pokretanja u browser-u fali odeljak sa "mysql" informacijama. Da li je neko imao slican problem?

BTW nisam znao gde da postavim pitanje, pa sam ga smestio ovde u PHP odeljak. Hvala unapred ...
registered Linux user #378994
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
91.148.95.*



+13 Profil

icon Re: Windows 7 + Apache, PHP and MySQL11.01.2010. u 10:41 - pre 173 meseci
Izgleda kao da ti MySQL Ekstenzija nije load-ovana za PHP-ov Apache Modul. Nadji (u phpinfo()) putanju do php.ini fajla, i potrazi liniju -

Code:

extension=mysql.dll


Ili nesto slicno. Ako je comment-ovana -> odcommentuj je, a ako ne postoji - dodaj je.

Probaj pa javi ;)
 
Odgovor na temu

markoco
Marko Coric
PC Plus, C# Developer
Ruma, Vojvodina

Član broj: 96718
Poruke: 63
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows 7 + Apache, PHP and MySQL11.01.2010. u 10:50 - pre 173 meseci
To sam sve podesio. "php.exe -m" prikazuje da je modul ucitan, ali jednostavno ne mogu da ga nateram da radi u browser-u :-(
registered Linux user #378994
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Windows 7 + Apache, PHP and MySQL11.01.2010. u 11:28 - pre 173 meseci
Sretao sam vec slicne probleme i na drugim sistema (ne samo na Win7 x64), pa ti preporucujem da najpre proveris prava pristupa nad folderom sa PHP ekstenzijama - kada pokrenes php.exe, tada on radi pod tvojim korisnickim nalogom, i uspesno ucitava mysql modul jer tvoj korisnicki nalog ima pravo pristupa nad tim folderom. Kada pristupas iz browsera, tada tvoj browser kontaktira Apache, koji radi najverovatnije pod System, Network Service ili nekim drugim nalogom (ovo mozes jednostavno proveriti u task manageru za httpd proces), pod tim istim nalogom pokrece i PHP i pokusava da pristupi folderu sa ekstenzijama, i posto nema pravo pristupa folderu ne uspeva da ucita modul. Dodavanjem odgovarajuceg korisnickog naloga u ACL listu sa read & execute pravima za folder sa php ekstenzijama bi trebalo da resi problem. To je bar nesto na sta sam ja nekoliko puta naleteo, ali moguce da je i neki drugi problem kod tebe.
 
Odgovor na temu

markoco
Marko Coric
PC Plus, C# Developer
Ruma, Vojvodina

Član broj: 96718
Poruke: 63
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows 7 + Apache, PHP and MySQL11.01.2010. u 12:05 - pre 173 meseci
Uspeo sam da sredim, problem nije bio u pristupima. Izgleda da verzija PHP-a koju sam skinuo pravi probleme. Probao sam sa 5.3 verzijom i sada sve radi. Detaljno uputstvo sam nasao na adresi: Apache, PHP i MySQL

Hvala svima na trudu ... Pozdrav
registered Linux user #378994
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Windows 7 + Apache, PHP and MySQL

[ Pregleda: 1807 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.