Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?

[es] :: Windows drajveri :: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?

[ Pregleda: 17642 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.208.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?08.01.2010. u 16:20 - pre 173 meseci
Reinstalirao sam sistem, radi se o XP SP2 gold i interesuje me kako mogu da saznam koji drajveri mi nedostaju.
Koristio sam ranije program Everest, slabo se sećam ne znam da li on može da mi odradi stvar. Čuo sam i da postoji neki program koji skida drajvere sa interneta ako postoji konekcija na internet. Takođe me interesuje da li postoji neki program koji vrši bekap drajvera pre reinstalacije.

 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.satlynx.net.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?08.01.2010. u 18:36 - pre 173 meseci
Zar mi nema pomoći?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?08.01.2010. u 18:56 - pre 173 meseci
A ne valja varijanta da pogledaš Device manager i tamo vidiš šta nedostaje? U svakom slučaju ne možeš mnogo da pogrešiš, uglavnom imaš drajvere za matičnu (a tu su najčešće i drajveri za audio i mrežnu), grafičku karticu, eventualno tv ili modem. Valjda znaš šta imaš u kompu. Ne znam šta je to XP SP2 gold ali može da se desi da on kasnije pravi razne probleme.
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?08.01.2010. u 19:00 - pre 173 meseci
Pa logicno, s cim imas problem za to ti drajveri fale/nedostaju.Sto se tice programa imas Double Driver, Driver Guide, Driver Max, Driver Updater Pro, Driver Genius... pa biraj koji ti se svidja.
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.209.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?08.01.2010. u 20:06 - pre 173 meseci
U Device Manager mi pod stavkom other stoje 4 uređaja. To su:

Multimedia Audio Controller
Other PCI Bridge Device
SM Bus Controller
Unknown Device

Pouzdano znam da mi nedostaje drajver za grafičku, i drajver za mrežu. Pre reinstalacije sam pogledao da imam grafičku karticu NVIDIA GeForce FX 5200 i da je mrežna karta nVidia nForce Networking Controller. Šta je sa ostala dva drajvera? Moj problem je što moram da odem u jednu javnu instituciju i da im reinstaliram računar i da im odradim instalaciju najosnovnijih programa i da napravim da radi internet. Problem je što ne mogu da se brukam, da idem svaki čas da vidim dal' je drajver ispravan koji sam skinuo sa interneta. Instalirao sam Vindovs XP i on je prepoznao deo hardvera a deo nije. Gold edicija je u stvari XP SP2 sa nekim dodacima. To nije problem, sto puta sam do sad instalirao ovu verziju nikad nisam imao problema. Skinuo sam sa interneta drajver za mrežu i mislim da sam skinuo drajver za grafičku. Samo sam hteo da znam ako instaliram i podesim mrežu i da li postoji program koji automatski skida drajvere sa interneta. Takođe me je interesovalo da li postoji program koji može da skupi informacije i da mi kaže koji tačno uređaj nema instaliran drajver.

Pogledaću ove programe pa ću da javim šta sam uradio. Hvala na brzim odgovorima.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?08.01.2010. u 21:06 - pre 173 meseci
Zašto hoćeš da radiš na komplikovaniji način? Instaliraš Windows, onda ubaciš CD koji je došao uz matičnu ploču i instaliraš drajvere koje ti ponudi. Posle toga za grafičku, mrežnu i ostalo ... pod uslovom da i mrežna nije integrisana, onda se koriste drajveri sa CD-a od ploče. Pogledaš koja je matična ploča pa ako nema CD-a koji je došao uz nju, odeš na sajt proizvođača i skineš drajvere. Naravno, prvo kritikuješ vlasnika kompa koji nije sačuvao sve što je došlo uz komp.
Ovo na spisku je uglavnom sa matične ploče i pomenuti CD to rešava.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?08.01.2010. u 21:59 - pre 173 meseci
Kod vecine sistema po domacim firmama dovoljno je da pogledas oznaku maticne ploce, odes na sajt proizvodjaca i skines sve dostupno za taj model i instaliras. Za 90% hardwarea na domacem trzistu, sajt proizvodjaca ces lako naci ako dodas ".com.tw" iza imena proizvodjaca, a ostale uglavnom lako izgooglas. Poneka ploca ima dodatni modem, mreznu karticu, ili redje zasebnu graficku ili zvucnu ili sl., i to se u velikoj vecini resava pogledom na oznaku proizvodjaca i model zapisane negde na samoj kartici. Za onaj najproblematicniji hardware uvek mozes iskoristiti SiSoft Sandru ili Everest ili nesto slicno da izvuces makar Hardware ID pa da preko njega Izgooglas proizvodjaca, i eventualno koristeci oznaku na nekom od cipova ili nesto slicno dodjes i do oznake modela. Ja jos nisam naisao na hardware za koji nisam uspeo goreopisanim metodama da za manje od pola sata pronadjem proizvodjaca i tacnu oznaku modela - sto se drajvera tice tu je vec druga prica, jer se Marfi cesto uplete pa ne postoji drajver bas za onaj OS koji tebi treba...
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?09.01.2010. u 10:35 - pre 173 meseci
Citat:
valjan: Kod vecine sistema po domacim firmama dovoljno je da pogledas oznaku maticne ploce, odes na sajt proizvodjaca i skines sve dostupno za taj model i instaliras. Za 90% hardwarea na domacem trzistu, sajt proizvodjaca ces lako naci ako dodas ".com.tw" iza imena proizvodjaca, a ostale uglavnom lako izgooglas.


Nisam bas ovo skont'o ako moze na primeru,
Hvala
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.208.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?09.01.2010. u 14:08 - pre 173 meseci
Nemam ni jedan drajver. Ja rekoh da je u pitanju javna institucija (opština), kako njih da kritikujem tu se ne zna ni ko pije ni ko plaća..Moja sestra je službenik i trenutno rade nešto bitno i računar im je bio pun virusa i malo malo pa zabaguje pa me je zamolila da im napravim računar. Ona mi je rekla da je dobila taj računar iz nekog drugog odeljenja u opštini i da joj nisu dali nikakve diskove. Kao da ona zna šta je to drajver. Kao što kažem pre reinstalacije sam zapisao koji je drajver za mrežnu, za grafičku, za modem. Modem mi je prepoznao vindovs a za grafičku i za mrežu nije. Takođe nemam ni zvuk. Otvoriću računar pa ću da pogledam matičnu pa da probam da rešim problem.
Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.satlynx.net.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?09.01.2010. u 19:15 - pre 173 meseci
Potreban mi je što brži odgovor. Koji od ovih programa je najbolji da skenira i bekapuje drajvere sa jednog računara da bi ih preneo na drugi računar. Ja sam probao sa DriverGuide Toolkit i sve je uspelo samo nije drajver za mrežu koji mi je i najpotrebniji. Našao sam da je matična ploča Asus N8B-E. Ima drugih računara u opštini koji su iste konfiguracije tako da bih mogao da prebacim sa njih na ovaj računar koji sam ja reinstalirao samo mi nije uspelo za mrežnu kartu.
Probaću i da skinem neki drugi drajver za mrežnu kartu pa da probam.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.satlynx.net.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?09.01.2010. u 19:54 - pre 173 meseci
Tražio sam po internetu i ne mogu da nadjem nvidia network controller driver za ploču k8n-e. Ima li neko taj drajver, i gde može da se skine?
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?09.01.2010. u 21:34 - pre 173 meseci
A jesi probao jos koji osim toolkita?Driver max ili driver updater pro?
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.239.*



+21 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?09.01.2010. u 22:32 - pre 173 meseci
A da probaš ponovo, malo pažljivije na Asus sajtu


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.208.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?09.01.2010. u 23:16 - pre 173 meseci
Probao sam samo toolkit jer sam samo njega imao u tom trenutku. Tražio sam na internetu drajver "nvidia nforce Networking Controller" i skinuo ga ali kad krenem da ga instaliram on mi traži instalacioni disk 1 i u filename mi piše naziv nekog fajla na koji treba da ukažem tako što kliknem na browse. Više puta sam skidao drajver mislići da nije oštećen ali nije bilo to u pitanju. Posle sam bekapovao drajvere sa računara na kome mreža radi, i on mi je napravio dosta foldera i ja sam krenuo iz Device Managera tako što sam krenuo da pritiskam Update driver za svaki uređaj koji nije prepoznao i kad me pita da li hoću da pretražim preko interneta ja kažem ne i ukažem mu na lokaciju drajvera koje sam bekapovao sa drugog računara. Poinstalirao sam sve sem drajvera za mrezu.
Onda sam uzeo Windows 7 i rešio sam problem, on mi je prepoznao mrežnu kartu. Baš sam se namučio ali sam na kraju uspeo nekako da napravim da računar radi. Hvala vama na odgovorima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Kako da saznam koji drajver mi nedostaje?

[ Pregleda: 17642 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.